Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
niebieskiego na zdjęciach odejmować
- ekhm... ????!!!!!!!
jezeli kartka bedzie zbyt niebieska o aparat ustawi WB zbyt wysoko w stos. do rzeczywistosci i fota bedzie zbyt CIEPLA...... wiec trzeba bedzie raczej tego "niebieskiego" dodac.......(w uproszczeniu)
Jezeli kartka bedzie zoltawa to aparat ustawi WB np. na 4700K i foty beda "zimne"
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
(...)
O co chodzi z tymi L*a*b* jest tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Lab (...)

...gdzie Wiki opisuje pieski marki labrador. Chyba nie do końca o to chodziło :mrgreen:
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Zorzyk. Wystawiłeś sobie ostrzeżenie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Zorzyk. Wystawiłeś sobie ostrzeżenie?
a co, w końcu Pentaksjanie mają na koszulkach napis diehard :-P No to masz dowód!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jpserwis, najważniejszy jest przykład :mrgreen: ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
(...)
O co chodzi z tymi L*a*b* jest tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Lab (...)

...gdzie Wiki opisuje pieski marki labrador. Chyba nie do końca o to chodziło :mrgreen:
Kolor LABradora też się da opisać :mrgreen:
Już poprawiłem linka.

[ Dodano: 2007-06-09, 23:10 ]
Fafniak napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
niebieskiego na zdjęciach odejmować
- ekhm... ????!!!!!!!
jezeli kartka bedzie zbyt niebieska o aparat ustawi WB zbyt wysoko w stos. do rzeczywistosci i fota bedzie zbyt CIEPLA...... wiec trzeba bedzie raczej tego "niebieskiego" dodac.......(w uproszczeniu)
Jezeli kartka bedzie zoltawa to aparat ustawi WB np. na 4700K i foty beda "zimne"
Masz racje, na szybko to pisałem i tak mi się wydało w pierwszym odruchu. A tu trzeba wszysko odwrotnie brać.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
no to wrocilem z gor...
jedna fotka co by nie denerwowac niektorych co nie lubia spacerow rodzinnych ;-)


pomniejszona, bez zadnych przerobek graficznych, zrobiona w jpeg'u, RAWow sie ócze dopiero ;-)

z ta GO to sa niezle jaja :mrgreen: ciezko dobrac odpowiednia heh

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
cos chyba nietak bo ja jej nie widze...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Za bardzo pomniejszona. :mrgreen: ;-)

[ Dodano: 2007-06-10, 23:53 ]
O! teraz widze :shock:
Ładne widoki musiały być.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
W dwuznacznosci kazdy odczytuje swoja wlasna nature.
Ciekawe, ze nikt nie upomnial kolegow chcacych do przedstawionych pan dzwonic...

Witam, ostatnia fotka podoba mi sie o wiele bardziej. Dziewczyna, choc to pewnie ta sama, ma tu cos w oczach, a o to zeby to cos pokazac jak dla mnie chodzi w fotografii portretowej.
Technicznie: kolana sa wypalone, oczy zmruzone i cien na twarzy, co mi sie nie podoba. W ogole nie lubie robic w bezposr. sloncu.
Poza tym nie wiem czy to portret dziewczyny, czy pejzarz znad strumiania, jest to jednak w jakims stopniu ciekawe.

Poniewaz autor poprosil mnie na priva o unikanie dwuznacznosci, to oceniam ta fotke na 3+. A teraz bede sie tlumaczyl.

Wiekszosc ludzi nie jest za ladna, ale zmyslny mistrz szkielek potrafi ich pokazywac w sposob interesujacy. Na zdjeciu ze strumykim widac postep w tym kierunku.
Co do mojej poprzedniej wypowiedzi, to uwazam ze tamte zdjecie byly nudne i szablonowe i nie zamierzam sie klucic o to czy balans bieli byl OK bo to ich najmniejszy problem i nie uwazam tego za konstruktywna krytyke, tylko mydlenie oczu. A do dziewczyn bym nie dzwonil, bo na nudnych zdjeciach po prostu nudno wygladaly. Innymi slowy chcialem dac do myslenia autorowi zdjecia, jak to sie stalo ze mlode i ladne dziewczyny na jego zdjeciach wydaja sie nudne. Czyjakolwiek uroda nie ma nic do rzeczy.

A teraz prosze o stosowne odznaczenie ;)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
No jakby Ci to powiedzieć ... niby nieco lepiej niż w poprzedniej sesji a jednak nadal nieco nudno. A tak konkretniej to patrzyłem na to zdjęcie i próbowałem "skumać" co jest nie tak. Ładan modelka, rozluźniona, niby powinno byc ok. a nie jest. Na moje oko kadr jest nie taki, da duzo tła i raczej powinien być pionowy. np. taki:

a na dodatek te przepalenia i jeszcze jedno ... Ona tam nie pasuje. To chyba sprawa stroju a może pozy. Mówie tu raczej o odczuciach niz o wnioskach wynikających z głebokiej wiedzy. Do tego jest po 24-tej więc wybacz jeżeli bredze.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Przepraszam, a czy to jest w ogole zgodne z regulaminem forum zeby zalaczac (bylejakie) zdjecia i sie pytac jak sie wam podobaja?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
Przepraszam, a czy to jest w ogole zgodne z regulaminem forum zeby zalaczac (bylejakie) zdjecia i sie pytac jak sie wam podobaja?


Tak.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
kivirovi twoje uwagi są na swój sposób cenne, ale ton wielkiego znawcy, jaki przybierasz mógłbyś sobie darować, bo to upokarzające... Uznaj to, że ludzie są różni, mają różną wrażliwość i robią zdjęcia w różnych celach. Nie każdy chce być artystą fotografikiem. Jeśli koleś pokazuje nam swoje fotki ze spaceru, to dobra, skomentujmy ich wady i zalety (jeśli mają takowe), a nie nadymajmy się :-/

[ Dodano: 2007-06-12, 13:33 ]
...a w ogóle, najlepiej uczyć się na przykładzie. Podepnij tu dtxowi przykład świetnego portretu, wytłumacz, co jest w nim świetne i już.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Arti i Michu na pierwszej stronie napisali co trzeba robic, a raczej o czym myslec.

Ja tez robie zdjecia na wycieczkach rodzinnych, tak jak piszesz Cypis, sluza one innemu celowi: czlowiek ma byc usmiechniety, z otwartymi oczami i ma byc widac gdzie byl i ze mu sie podobalo.

Co do tonu przepraszam tych ktorych urazil. W pierwszym poscie pisze co moim zdaniem przedstawia ten reportaz, a autorowi pozostawiam ocene, czy to wlasnie chcial pokazac. Mam tez swoje zdanie czescia jakiego reportazu mogloby byc zdjecie nad strumieniem, ale sie kąsam w jezyk.
Chetnie zobacze ciekawe zdjecia Zdana, bo wydaje sie ze to fajny chlop. Moze jakiejs starej baby na rowerze tym razem, bo uroda mlodych pań nie kazdemu talentowi sluzy.

Zreszta na forum jest masa inicjatyw pomagajacych sprawdzic sie w fotografii, cykliczne konkursy tematyczne, autoportrety, indywidualne pomysly np. Kiwaczka. Nie rozumiem czemu kazdy kto byl z zona w parku mialby zakladac wlasny topik (skoro mozna jak pisze Alkos :shock: ) pod pretekstem, ze sie chce czegos nauczyc.
Moze wiec i ja powinienem taki zalozyc...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
Moze wiec i ja powinienem taki zalozyc...


Prosze...

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
kivirovi napisał/a:
Chetnie zobacze ciekawe zdjecia Zdana, bo wydaje sie ze to fajny chlop. Moze jakiejs starej baby na rowerze tym razem, bo uroda mlodych pań nie kazdemu talentowi sluzy.

Możesz wprost napisać o co Ci chodzi i co Ci leży na sercu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zdano napisał/a:
Możesz wprost napisać o co Ci chodzi i co Ci leży na sercu.
Wydaje mi sie, ze kivirovi mial na mysli dtoksa, a nie Ciebie Zdano :-) Tu kreskowka, tam kreskowka ;-)

dz.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
No pieknie, to bylo do Zalozyciela, nie Zdana a Detoxa. Przepraszam Zdano-przesuniety przez to nie Autor.
:oops:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Tu kreskowka, tam kreskowka

Ja sobie wypraszam, jaka kreskówka. MMsy to zasłużone dla społeczeństwa słodycze, prawdziwe a nie wirtualne ;-)
kivirovi napisał/a:
to bylo do Zalozyciela

Kto pyta nie błądzi (podobno) ;-) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach