bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 402
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc402.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 02.08.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc402_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc402_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc402_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc402_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ten raw jest kwadratowy?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chiba w LR bo w C1 jak najbardziej prostokątny.
Choć kwadrat to też prostokąt ;)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Tak, w LR wczytuje się jako kwadrat, ale trzeba wcisnąć "Reset all" i zmienia się w czysty raw.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jako że nie sprawdziłem, że nadesłany RAW miał zaszyte parametry obróbki i był przycięty do kwadratu i takiego go wystawiłem do konkursu, w tej edycji występują prace w dwóch formatach.

Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc402.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc402.zip

1. Blesso


2. Chosen


3. Fenol
Przesyłam swoją wersję pliku. W końcu nie zapomniałem! A raczej mi przypomnieliście pisząc, że LR otwiera to jako kwadrat. Także moja wersja zrobiona w 5 minut ;)


4. izbkp


5. latarnik
W tym zdjęciu szukać można tylko gry kolorów - detalami się nie obciążać.


6. powalos
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Szczerze mówiąc to żadna mnie mnie przekonuje tym razem... Najlepsza z zaprezentowanych to IMO Fenola.

Ja zapomniałem wysłać swoją wersję :-/ , poniżej to co bym zaproponował:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Hmm, w PSE resetowanie nie pomogło...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tym razem chyba najbardziej pasuje mi wersja Fenola.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dzięki hitman1986, dzięki plwk :-)

Moja wersja idealna też nie jest. Chciałem ukryć ten cały bałagan na pierwszym planie i odkryć drugi plan, by tam ściągnąć wzrok odbiorcy ;-) tym bardziej, że całkiem ładne kolory można było tam wyciągnąć :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
U Fenola drażni mnie ta nienaturalna tęcza w oddali.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A wg mnie Chosen zachował nastrój i kolor. Tylko ten nieszczęsny kwadrat nie pozwala porównać bezpośrednio.
 
Chosen  Dołączył: 10 Gru 2013
@M.K dzięki zachowanie nastroju było dla mnie priorytetem.

Prywatnie najbardziej podobają mi się wersje izbkp (głównie ze względu na lepiej niż u mnie wyciągnięte pierwsze drzewo) i Blesso, który zachował niezłą równowagę pomiędzy pierwszym planem a tłem. Jako, że lubię fantastykę uważam, że przy ocenie warto także wyróżnić wersję, którą zaprezentował Fenol.

Wyciąganie tła jednakże, choć jest interesującym ćwiczeniem, to w moim odczuciu zatraca ideę tego zdjęcia.

@latarnik & powalos tak z ciekawości zapytam czy Wy przypadkiem nie macie skalibrowanych monitorów kolorymetrem z stajni Datacolor - Spyder?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ja to bym tutaj postawił na latarnika ale mną się proszę za bardzo nie sugerować, bo nie mam monitora tylko "wyświetlacz" więc mogę być w (o)błędzie. Dlatego z resztą od pewnego czasu nie biorę udziału w zabawie i nie komentuję zbytnio. Ale zawsze sobie "wyświetlam" :-P
 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
Na moim monitorze moja wygląda wg mnie ok. - ale na dwóch innych (praca) - wygląda jak lekko wyprana ( mało nasycone barwy) - mój wyświetlacz skalibrowany - chociaż całego sRGB nie ogarnia.
Na monitorach w pracy - praca Fenola wygląda najlepiej.
Mam dylemat - co wyświetla poprawnie - (albo kalibracja LCD poszła i nie wróciła).
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
U mnie na wszystkich monitorach jakie mam blesso i fenol maja tęczowy pas kolorów. Jeszcze takiej aury w lesie nie widziałem. Od dzisiaj już nic mnie nie zaskoczy ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mój monitor ma fabrycznie ustawioną przestrzeń sRGB. Prawdę mówiąc to nigdy, w czasie mgły w lesie nie spotkałem tak nasyconych kolorów jak u Blesso i Fenola. najbardziej przypada mi do gustu praca Chosena. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach