romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
opiszon napisał/a:
musiałby mieć soczewkę

Acha, dzięki, sprawa jasna.

Syn sprawił sobie smartfon Sony Xperia i ma wielką ochotę na obiektywo-kamerę doklejaną do Eksperji.
NX z obiektywami idzie na alledrogopeel...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.mirrorlessrumo...ra-sales-in-uk/ Na wyspach też zamykają sprzedaż Samsunga.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Nie ma forum, nie ma systemu... :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
kojut napisał/a:
Nie ma forum, nie ma systemu

Śmieszne, ale prawdziwe. Skąd taki fotoamator ma się dowiedzieć o marce, której sprzedawca mu nie poleci, a reklam nigdzie nie uświadczysz? Kiedyś w Euro widziałem dedykowane półki NXa, ale jakiś czas temu zniknęły, a na ogólnych regałach też nie ma tego sprzętu. Sami serwisanci nie wystarczą…
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
bakulik napisał/a:
kojut napisał/a:
Nie ma forum, nie ma systemu

Śmieszne, ale prawdziwe.

Tak podejrzewałem, że Samsunga załatwiło skasowanie wątków o NX w dziale inne systemy. Zaczęło się u nas a teraz no proszę: Niemcy UK , USA. Zlikwidowano giełdę i Ricoh też będzie miał wkrótce olbrzymie problemy ze sprzedażą - nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
No przecież przewidziano to, że aparaty fotograficzne wyginą w 90 %. Rynek się nasycił. Obiektywy do NX w czasach cen serwisowych szły na zachód w ogromnych ilościach jak na możliwości tych sklepików. Kto kupił wtedy teraz nie potrzebuje nic nowego. Ja mam nadal dwa aparaty NX10 (przerobione na NX11 :-) ) i obiektywy, 16, 30, 18-55, 50-200 i na kolejne 10 lat albo i dłużej mam spokój. Na domiar tego wiele osób woli teraz telefon z dobrym aparatem foto niż oddzielny aparat fotograficzny. Kolega pokazywał mi zdjęcia z jakiegoś telefonu sony za 1000 zł i dotarło do mnie, że jeszcze trochę i sam pewnie tak zrobię. Jakość zdjęć znakomita nic dodać nic ująć. Po co nosić telefon i aparat jak można sam telefon.
Może i Samsung się już zwija, może nie, ale nie ma to znaczenia i tak lada moment wszyscy będą zmniejszali swoją ofertę aparatów,...albo już tak zrobili, bo nie śledzę na bierząco sytuacji.
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
Najnowsze wieści mówią o tym, że cała technologia NX Samsunga została kupiona przez... Nikona :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
janpa napisał/a:
Najnowsze wieści mówią o tym, że cała technologia NX Samsunga została kupiona przez... Nikona :mrgreen:


Nikon NX1? Nawet ładnie się wpasowuje:)
Nie mam nic przeciwko!
Ale równie dobrze może to być Canon EOS NX itp.

Nie wiem na co obstawiać.
Nikon w sumie nie ma bezlusterkowców poza N1, a Canon w zasadzie też jest w powijakach z EOS M - do tego potrzebuje dobrych matryc i elektroniki jak ekrany procesory technologie (Nikon czerpie póki co od Sony)....
Raczej nie sądze, że Sony przejmie te technologie Samsunga i nie sądzę, że Samsung je wyrzuci do kosza.
Coś wisi w powietrzu...

[ Dodano: 2015-12-02, 15:32 ]
Benek napisał/a:
Kfan napisał/a:
Wróciłem z Niemiec właśnie -tam NXy mają całe stoiska w sklepach niczym w Polsce mają Sony i nikt o zwijaniu systemu nie myśli.


A to się uśmiałem...
http://www.mirrorlessrumo...one-in-germany/



No to fajnie, że Ci wesoło - tylko z jakiego powodu? Coś Ci to da?

Skoro sytuacja i tam się zmienia to szkoda bo Niemcy są w miarę blisko.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:37 ]
kojut napisał/a:
Nie ma forum, nie ma systemu... :mrgreen:


Nie śmiej się tak - jest takie powiedzenie "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni...."

Jutro może zniknąć Ricoh z Pentaxem i to na dobre i forum sobie możesz w d.. włożyć.

Jest teraz jasne, że forum to siedlisko głównie pracowników PR a nie użytkowników bo użytkownikom zawsze szkoda dobrego sprzetu a PR ma radochę, kiedy jakiś konkurent odpada.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:39 ]
szybkiparowoz napisał/a:

Moim zdaniem na tym topie Samsung nie znalazł godnej siebie konkurencji (Sony? A co to jest Sony?!) i stąd ekspansja w kosmos.


Sony to obecnie najlesze bezlusterkowce na rynku.
Raczej pytaj się co to Pentax....
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ciekawe, czy nikun wejdzie w bezlustra aps-c. Jak tak, to świetnie - będzie większa konkurencja.
Oby tylko udupili bagnet o ten 1cm głębokości, to można będzie dalmierzowe szkła podpiąć bez gimnastyki. Dla osób ze szkłami samsunga przejścióweczka - wilk syty i owca cała.

Kfan napisał/a:

[ Dodano: 2015-12-02, 15:37 ]
kojut napisał/a:
Nie ma forum, nie ma systemu... :mrgreen:


Nie śmiej się tak - jest takie powiedzenie "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni...."

Jutro może zniknąć Ricoh z Pentaxem i to na dobre i forum sobie możesz w d.. włożyć.

Jest teraz jasne, że forum to siedlisko głównie pracowników PR a nie użytkowników bo użytkownikom zawsze szkoda dobrego sprzetu a PR ma radochę, kiedy jakiś konkurent odpada.


link :roll:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kfan napisał/a:
Coś wisi w powietrzu...

Dron z Biedronki. Tzw. biedron.

Kfan napisał/a:
Jest teraz jasne, że forum to siedlisko głównie pracowników PR

Przewozów Regionalnych? Faktycznie sporo ostatnio się tu pisze o wąskotorówkach.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
kojut napisał/a:
Nie ma forum, nie ma systemu... :mrgreen:


Nie śmiej się tak - jest takie powiedzenie "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni...."

Marka Pentax jest za długo na rynku aby zniknęła w ciągu kilku miesięcy, jak NX...
Kfan napisał/a:
Jutro może zniknąć Ricoh z Pentaxem i to na dobre i forum sobie możesz w d.. włożyć.

Większe prawdopodobieństwo jest, że zniknie czterokrotnie mniejszy Nikon
Kfan napisał/a:
Jest teraz jasne, że forum to siedlisko głównie pracowników PR a nie użytkowników

Użytkownicy robią zdjęcia, a nie wychwalają jakieś sprzęty (Kfan: Fotoprezentacje: postów 8, Samsung-Archiwum: postów 564).
Kfan napisał/a:
bo użytkownikom zawsze szkoda dobrego sprzetu a PR ma radochę, kiedy jakiś konkurent odpada.

Ze niby te plastikowe Samsungi to dobre sprzęty? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie dyskutuj z trollem bo Cię zje doświadczeniem.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
Jutro może zniknąć Ricoh z Pentaxem i to na dobre i forum sobie możesz w d.. włożyć.
Po Ricoh/Pentax przynajmniej forum zostanie :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
TM_Mich napisał/a:
Taka sytuacja.
http://www.mirrorlessrumo...irrorless-tech/
Tak, to już wczoraj o tym śpiewano. Jestem tylko ciekawy, czy przejęcie działu foto Samsunga pociągnie za sobą przyjęcie bagnetu NX i jego dalszy rozwój, czy po prostu przejęcie grupy ludzi i technologii pozwalającej na zrobienie konkurencyjnego dla Sony systemu pełnoklatkowych bezlusterkowców.
Chyba to drugie, bo ponoć Nikon po to kupuje dział foto Samsunga, żeby złapać kontakt z Sony na polu bezlusterkowców. A jak wiadomo, kontaktu nie złapie oferując linię aparatów z tradycyjną matrycą wielkości APS-C.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Ciekawe jak się to wszystko dalej potoczy. Nikon wejdzie mocno w bezlustrowce, Canon podobno też coś kombinuje w tym kierunku. Jest szansa, że za parę lat Ricoh będzie największym na świecie producentem lustrzanek. :evilsmile:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
No to niech przejmują będę miał forum... Nikona:)
:-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kfan napisał/a:
będę miał forum... Nikona:)

https://www.youtube.com/watch?v=GxZuq57_bYM
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
kojut napisał/a:

Marka Pentax jest za długo na rynku aby zniknęła w ciągu kilku miesięcy, jak NX...:


Nie takie marki zniknęły ale skoro jesteś pewien....

kojut napisał/a:

Większe prawdopodobieństwo jest, że zniknie czterokrotnie mniejszy Nikon

W totka prawdopodobieństwem się nie wygra to wciąż tylko prawdopodobieństwo.

kojut napisał/a:

Użytkownicy robią zdjęcia, a nie wychwalają jakieś sprzęty (Kfan: Fotoprezentacje: postów 8, Samsung-Archiwum: postów 564).

Wychwalać nie wolno ale krytykować coś czego się nie posiada już tak?
Filozofia Kalego nic nowego tutaj.
A przepraszam nie wolno wychwalać Samsunga natomiast inne owszem nawet peany można pisać w stylu "recenzja X100" itp.

kojut napisał/a:

Ze niby te plastikowe Samsungi to dobre sprzęty? :shock:


Dla mnie są OK Tobie nie muszą się podobać i zastanawia mnie dlaczego po prostu nie zajmiesz się swoim Pentaxem? Czy ja się wcinam do wątków o Twoim aparacie?

[ Dodano: 2015-12-03, 11:32 ]
Enzo napisał/a:
Kfan napisał/a:
będę miał forum... Nikona:)

https://www.youtube.com/watch?v=GxZuq57_bYM


Nie przepadam za taka muzą brother.

[ Dodano: 2015-12-03, 11:38 ]
Benek napisał/a:
Jestem tylko ciekawy, czy przejęcie działu foto Samsunga pociągnie za sobą przyjęcie bagnetu NX i jego dalszy rozwój, czy po prostu przejęcie grupy ludzi i technologii pozwalającej na zrobienie konkurencyjnego dla Sony systemu pełnoklatkowych bezlusterkowców.
.


Nie tylko - to będzie głównie odpowiedź Nikona na likwidację Samsunga na forum Pentaxa 8-)
Wraz z systemem NX Nikon przejmie bardzo fajnych sympatycznych i kulturalnych forumowiczów na swoje forum.

[ Dodano: 2015-12-03, 11:39 ]
cube007 napisał/a:
Kfan napisał/a:
Jutro może zniknąć Ricoh z Pentaxem i to na dobre i forum sobie możesz w d.. włożyć.
Po Ricoh/Pentax przynajmniej forum zostanie :roll:


Tak na pewno wszak kolonoskopy to bardzo dogłębny temat.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
kojut napisał/a:

Marka Pentax jest za długo na rynku aby zniknęła w ciągu kilku miesięcy, jak NX...:


Nie takie marki zniknęły ale skoro jesteś pewien....

Jakie na przykład? Yashica, która nie jest produkowana od ponad 10 lat wciąż ma swoje działające forum: http://yashica.boards.net/
Mam ponad pięćdziesięcioletnie w 100% działające aparaty i obiektywy Pentaxa i kupa ludzi używa podobnego sprzętu. Myślisz, że za 50 lat będzie podobnie ze bezlusterkowcami Samsunga?

Kfan napisał/a:
kojut napisał/a:

Użytkownicy robią zdjęcia, a nie wychwalają jakieś sprzęty (Kfan: Fotoprezentacje: postów 8, Samsung-Archiwum: postów 564).

Wychwalać nie wolno ale krytykować coś czego się nie posiada już tak?

Widzę, że nie zrozumiałeś o co chodzi...
Kfan napisał/a:
Filozofia Kalego nic nowego tutaj.
A przepraszam nie wolno wychwalać Samsunga natomiast inne owszem nawet peany można pisać w stylu "recenzja X100" itp.

Zobacz sobie co prezentują tu na forum tacy użytkownicy jak eksjana czy Daniel1977 i porównaj to z wypowiedziami klubu CCC
Kfan napisał/a:
zastanawia mnie dlaczego po prostu nie zajmiesz się swoim Pentaxem? Czy ja się wcinam do wątków o Twoim aparacie?

Zajmuję się. A dlaczego miałbym się nie wypowiadać także w tym temacie? Jakiś punkt regulaminu zakazuje?
Kfan napisał/a:
Wraz z systemem NX Nikon przejmie bardzo fajnych sympatycznych i kulturalnych forumowiczów na swoje forum.

mrawi? komisarz_ryba? Kfan? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach