jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
windowbomb.a.
nie wiem czy to tylko ja mam tak ale przy logowaniu się automatycznym a konkretnie przy przeglądaniu nowych postów próbuje mi się ładować do kompa trojan windowbomb.a. czy coś takiego
nie znamm się na komputerach aż tak żeby stwierdzić czy to moja wina czy nie ale może ktoś ma podobny problem. Mój kasperskipokazuje że trojan ładuje się ze strony więc... :-(
jakieś rady...:-(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
próbując zalogować się na komputerze współlokatora, który ma również kasperskiego, pojawia się podobny komunikat. Czy to rzeczywiście jakiś trojan, który może coś namieszać?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ten kaspersky to jakis dziwny program :P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kaspersky nie jest dziwny, tylko (być może) z lekka nadgorliwy;)

Komunika o windowsbomb.a pojawia się przy korzystaniu z klawiszy SZUKAJ u góry a nastepnie SZUKAJ na samm dole) - ktoś sugerował, że wtedy watkuje posty.

Fakt jest faktem, że prawdopodobnie takie wywołanie powoduje powstanie urla, w którym jakiś element odpowiada wzorcowi teojana, stąd ten alert Kasperskiego - być może na wyrost. Ale ja mam ustawione automatyczne unieszkodliwianie badziewia z sieci, wiec dostaję tylko komunikat o zablokowaniu tego ścierwa ;-) i funkcja dalej nie działa.

Natomiast przy normalnym logowaniu z ręki nic takiego się nie dzieje.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk: komunikat pojawia się w momencie kiedy forum ładuje się po logowaniu a nie po wciśnięciu szukaj. w każdym razie tak szczerze powiedziawszy to bardziej się zdziwiłem niż przestraszyłem tym komunikatem, bo zapewne, gdyby było to coś groźnego byłoby to zaraz wykryte przez naszych Aniołów Stróżów (czyt. moderatorów) i nawrócone na dobrą stronę mocy (czyt. unicestwione) :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... mam dość restrykcyjne ustawienia i nie mam tego komunikatu po zalogowaniu, ani po wybraniu "pokaż nieprzeczytane".... Uzywam Kaspersky Internet Security 6 (workstation beta build.297), a Ty?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie także nie wywala zadnego komunikatu po zalogowaniu , ani po wybraniu "pokaż nieprzeczytane". Uzywam Nod-a
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
www.viruslist.com/en/viru...a?virusid=57726

Tu jest opis (a raczej opis braku opisu ;-) tego "trojana".
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Uzywam Kaspersky Internet Security 6 (workstation beta build.297), a Ty?

jak wspomniałem w pierwszym poście - to nie u mnie się pojawia ten komunikat tylko na komputerze współlokatora (byłego, więc nie wiem czego on używa dokładnie) - ja używam tylko firewalla, więc nic mi się nie wyświetla :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach