kirihara  Dołączył: 21 Kwi 2007
Ruchy AS
Kombinuję jak podejrzeć poruszającą się matrycę (Sntyszejk) w GS-10 przy zdjętym obiektywie. Powiedzcie mi przy jakich ustawieniach jest to możliwe.
Poniżej podaję link do strony z filmem z takiej "operacji".
http://pixinfo.com/cikkek/pentax_k100d/ - tu akurat w k100d

Szukałem tego tematu na forum, ale bez rezultatu.
Pozdrawia
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Tryb manualny => czas od kilku do 30 sek i już można podziwiać ruchy matrycy. Tylko jeżeli jesteś wrażliwy na syfy na matrycy to nie przesadzaj z czasem otwarcia migawki.
 

kirihara  Dołączył: 21 Kwi 2007
Nie porusza się! a opcja OPS w Menu jest nieaktywna. Biorę się za wertowanie instrukcji.

Doczytałem
Jeśli obiektyw został wykryty przez aparat to ta funkcja jest na Automatic, aktywna jest tylko wtedy gdy doczepimy obiektyw bez automatyki.

Matryca się nie porusza bez podczepionego obiektywu, nie wyświetla się także "rączka" w wizjerze, dopiero po podpięciu obiektywu wszystko działa.
Kombinuję dalej....

Jestem wrażliwy na wszelkie syfy, ale ciekawość zwycięża, chciałbym to zobaczyć tylko raz, żeby wiedzieć jak działa.

Na razie mam świadomość że działa po przyłożeniu ucha do aparatu (po ustawieniu manual i np. 10s) słychać delikatny chrobot poruszającej się matrycy.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
kirihara pochwal sie co juz rozebrales zeby zobaczyc jak dziala :lol:

rozumiem Twoja ciekawosc tylko mozesz sie rozczarowac praca RS
 

kirihara  Dołączył: 21 Kwi 2007
 
Oglądało się Słodowego, chodziło na zetpety to i z lustrzanką się poradzi... :mrgreen:
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Może poprostu w GX-10/K10D sie tak nie da?
 

kirihara  Dołączył: 21 Kwi 2007
Odpuszczam sobie
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja rozumiem kirihara. Zapłacił, to chce zobaczyć za co :-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
kirihara, zainspirowałeś mnie. da się podejrzeć SR przy pracy :mrgreen: zdejmij obiektyw, SR ustaw na jakąś długą ogniskową (np 200). wystarczą 3-4 sekundy naświetlania :) aha, nie wciskaj od razu spustu do końca. na chwilkę zatrzymaj się na połowie.

ciekawe spostrzeżenie. jak ruszy się gwałtowniej aparatem, to matryca tak jakby "spada". jak "zleci", to już nie stabilizuje aktualnie robionego zdjęcia.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
macioh nie mogłem się powstrzymać i sprawdziłem- da się ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach