espresso  Dołączył: 30.04.2007
jorge.martinez napisał/a:
espresso, czyli weźmiesz udział w co najmniej 2-3 edycjach projektu średniego formatu?
Bardzo prawdopodobne...

kojut  Dołączył: 13.04.2011
jorge.martinez, no i jak ida przygotowania do odpalenia tej edycji?

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Na razie zbieramy idee ;-) Nie ma chyba presji by startować z 1. stycznia.

matb  Dołączył: 02.11.2006
No dobra, to ja się wstępnie zapisuję. Będzie okazja odkurzyć Klocka :-D
Proponowałbym luźną formułę, która bez zbędnych ograniczeń służyłaby a) regularności robienia zdjęć, b) spójności tematycznej projektu, który się realizuje. Wydaje mi się, że nie ma sensu określać, czy to ma być 1 zdjęcie na tydzień, czy kilka w roku. Ograniczenie do jednego obiektywu MZ nie znajduje sensownego uzasadnienia. Poza taki, że ktoś nie ma więcej szkieł do MFa. Używanie jednego materiału fotograficznego ma większy sens. Ale czy jest konieczne? Prawdę mówiąc obawiam się, czy jeszcze robią filmy, które mam w lodówce. WIęc jak mi się skończą podczas zabawy, a nowych takich nie ma - to co???

matb napisał/a:
Proponowałbym luźną formułę
:-B
Ja przedłużam na 2016 rok analogowy. W 2015 popełniłem ok 30 filmów. Większość 120.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Może faktycznie zostawić dość otwartą formułę, niech każdy w swoim projekcie zadeklaruje, czego chce się trzymać, jakie wytyczne sobie narzucić. Jedyne co, to myślę, że warto przyjąć, że trzeba pokazać określoną minimalną ilość zdjęć - żeby nie było, że ktoś zrobi trzy i koniec projektu :-P to ma być regularne fotografowanie średniakiem cały rok, od tego wyszliśmy :-P

Fenol napisał/a:
to ma być regularne fotografowanie średniakiem cały rok
To możliwe aby posiadacze średniaków cały rok regularnie nie fotografowali? To co w takim razie robią?

matb  Dołączył: 02.11.2006
Ja trzymam Klocka na półeczce, żeby ładnie wyglądał. Z obiektywami wokół, drewnianą rączką i innymi akcesoriami składa się na całkiem gustowną wystawkę.

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Może i ja bym się skusił na całoroczną zabawe. Osobiście wolałbym luźniejszą formułę zabawy. Film mam już wybrany, do jednego obiektywu wolałbym się nie ograniczać. Co do spójności tematycznej to boje się, że w maju się wypale i reszta będzie zrobiona bez przekonania, tym nie mniej rozumiem zamysł cyklu tematycznego.
Jak już dopieszcze proces cyfryzacji (a jestem blisko) to chętnie dołączę do rywalizacji.

nemo  Dołączył: 21.09.2007
Jak można w kolorze to też się przyłączam :)

PK  Dołączył: 24.05.2008
A może by tak: na 2 m-ce 2 tematy do wyboru (2 zdjęcia- na jeden z wybranych lub po 1 na oba). Mogą być tematy np. z oczka.

PK napisał/a:
A może by tak: na 2 m-ce 2 tematy do wyboru (2 zdjęcia- na jeden z wybranych lub po 1 na oba). Mogą być tematy np. z oczka.
Nie rozumiem.

Wróć, po 24h w robocie nie myślę dziś za jasno.
1) Bierzemy tematy z "Oczka"
2) Uczestnik zamieszcza (załóżmy) 1 zdjęcie na miesiąc.
2) Z góry na każde 2 miesiące zabawy ustala się 2 tematy zdjęć.
3) Biorący udział wybiera jakie 2 zdjęcia opublikuje po 2 miesiącach: 2 zdjęcia z jednego z zaproponowanych tematów albo po jednym zdjęciu z obu tematów.

W ten sposób mamy jednocześnie wolność wyboru i zorganizowaną zabawę. Ilościowe ustalenia oczywiście można dostosować.

Jestem zupełnie przeciw proponowaniu, nie mówiąc już o narzucaniu uczestnikom tematów.

IMHO każdy powinien sobie sam to wymyślić i zrealizować do końca.

W takiej sytuacji może dwutorowo? Zadany temat (np 1 zdjęcie) i własny koncept?

Wiem, że narzucenie tematu ogranicza swobodę, ale szkoda byłoby przepuścić taką okazję. Grupę ludzi mobilizuje się do systematycznego fotografowania w "podobnej" technice a później można podziwiać odmienne podejście do ustalonego zagadnienia.

Wymyślenie i realizowanie od początku do końca istnieje i działa już w dziale "Fotoprezentacje". Z tym, że panuje tam większa swoboda twórcza, bo niie ograniczona ani techniką ani terminem publikacji. :evilsmile:

PK napisał/a:
1) Bierzemy tematy z "Oczka"
2) Uczestnik zamieszcza (załóżmy) 1 zdjęcie na miesiąc.
2) Z góry na każde 2 miesiące zabawy ustala się 2 tematy zdjęć.
Popatrz na poziom Oczka 2015. IMHO ta formuła się już wyczerpała.

Oczko przywołałem jako przykład. Można nieco inaczej, jak dokładnie- w tej chwili nie wiem, ale chciałbym, żeby była to zabawa wedle pewnych reguł a nie dziecięca gra "biegamy-razem-po-podwórzu-bez-ładu-i-składu-i-wrzeszczymy".
Przydałby się jakiś lejtmotyw- coś więcej niż tylko technika- który powiąże zdjęcia ze sobą.
Rację przyznać muszę, że na temat narzucony nie zawsze ma się koncept, co potrafi przyjemność z fotografowania zepsuć.

A tak właściwie, to g* się znam. Jak się postanowi, tak będzie dobrze.

PK napisał/a:
Przydałby się jakiś lejtmotyw
Ten lejtmotyw powinien wymyślić sam uczestnik i go określić na początku. Np. 3 km od mojego domu, obcy ludzie z ulicy, postaci z kopciuszka czy piersi 20-latek z maxmodels.

[ Dodano: 2015-12-05, 15:35 ]
PK napisał/a:
a nie dziecięca gra "biegamy-razem-po-podwórzu-bez-ładu-i-składu-i-wrzeszczymy".
Zgadzam się. Pozostawienie pola do zbytniej swobody stworzy ryzyko, że część osób będzie się starać, a inna część podejdzie sobie do zabawy: mam aparat zorka 5 i zrobiłem kilka zdjęć.

Jurgenie, a co powiesz na taką formę: uczestnik deklaruje motyw przewodni swojej serii, następnie (dowolnie) dobieramy dwóch kompanów, do których tematów nawiążemy (np. tylko dwa zdjęcia)- coś na mglistym schemacie domina?
Zależy mi na próbie powiązania wszystkich prac przy zachowaniu swobody fotografowania. Podzielam trochę obawy krzychu1979 o wypalenie przed końcem projektu.

dybon  Dołączył: 05.12.2007
To może coś na miarę turnieju, najlepsze zdjęcie miesiąca, roku?

Skocz do: