FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
OK, dzięki.
Z tego co tak na szybko widzę to 3 lamp-y Genesis 2x 360 i 180 z akcesoriami to będzie spory wydatek
A czy jak bym kupił 2 sztuki Genesisów i w studio dołożył jednego Quantuuma studyjnego, to czy to razem będzie dobrze działać? Bo z tego co piszecie to chyba tak?

Bo rozumiem, że to o czym pisałem na początku - czyli że pentax nie ma systemu wyzwalania radiowego w P-TTL tyczy się tylko lamp reporterskich?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie ma w ogóle, a przynajmniej nie miał. Nie wiem jak na dziś to wygląda, ale nic nie słyszałem, żeby się zmieniło.
Ale nic się nie martw - w studio pttl i inne wynalazki są niepotrzebne. W plenerze też można - nie wszystko się zawsze uda - ale można.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A takie cudo?
http://www.pentaxforums.c...troduction.html

nie ma jeszcze chyba w Polsce. Z tego co na szybko złapałem to może jest rozwiązanie?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Teraz przeczytałem na tyle na ile potrafię - no wygląda, że coś powstało. Ale czy to da pełne wsparcie w ttl dla lamp reporterskich/systemowych z obsługą ttl? Chyba nie. To działa na jakiejś innej zasadzie - być może na własnym pomiarze i może współpracuje z lampami pentaxa i potrafi ustalić siłe błysku. Dla lamp studyjnych stanie się po prostu wyzwalaczem radiowym błysku.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
TTL w studiu? Raczej ręczny światłomierz, choć z tego co widzę, nawet w studiu coraz częściej go brak.

Lampy Genesis nie są stworzone z myślą o pracy w studiu. Nie ma sensu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
nemo, przychyle sie do Twojego zdania,ze reporery najlepiej spisza sie poza studiem. W studio szkoda marnowac kase na takie pomysly. One nie posiadaja zadnej autoatyki. A, ze tak zapytam uzywasz jeszcze swiatlomierza w studio?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Taaaa, staroświecki jestem ;-) Nawet sobie nowy kupiłem - Polaris Karat. Wyświetlacz jednak nie pokaże wszystkiego. Poza studiem też czasem używam :-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
nemo, no to szacun, ja mam stare np. swierdlowsk. Histogram pokaże. Ja widzę w każdym razie. Kwestia przyzwyczajenia.

[ Dodano: 2015-12-16, 18:52 ]
nemo, a może wcale nie mam racji. Dlaczego uważasz, że światłomierz pokaze a wyświetlacz już nie?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Na histogramie widzisz scenę w całości, światłomierzem możesz precyzyjnie ustawić każdą lampę, oddzielnie modelujące, wypełnienie, kontrę, tło itp. Poza tym tak jest szybciej i pewniej :)
Nie lubię poprawiać na kompie ;)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Lamp Quantuum jest kilka linii.

Przyszłościowo - tylko PULSE PRO (lub MOVE PRO), droższe ale najlepiej wydane pieniądze.

Sam mam Pulse: 2x 300 Ws i 1x 600Ws (a z chęcia bym do tego zestawu dokupił 200 Ws!!!)
oraz jedną Pulse Pro 600 Ws i chcę teraz dokupić drugą Pro 600.


Więcej o lampach Quantuum - szukając w sieci GODOX, bo tak nazywa się producent.

Do tak małego pomieszczenia i 50 Ws wystarczy! Czyli trzeba patrzeć jak bardzo lampa może zejść z mocy - dobrze do 1/32, bardzo dobrze do 1/64 najlepiej do 1/128 (Pulse Pro)



==
dla przypmnienia
1 = np. 600 Ws wtedy:
1/2 = 300
1/4 = 150
1/8 = 75
1/16 = 38
1/32 = 19
1/64 = 9
1/128 = 4,5

i odpowiednio dla innych mocy
(oczywiście, te wartości dżulowe to teoria, bo charakterystyka elektryczno-kondensatorowo-żarówkowa jest ciut inna)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
romeck napisał/a:
trzeba patrzeć jak bardzo lampa może zejść z mocy
cenna uwaga
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pulse pro idzie do 1/64, ale to i tak bardzo dobrze, bo w małym pomieszczeniu taka 400 będzie bardzo delikatna przy 1/64
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
M.K napisał/a:
Pulse pro idzie do 1/64...

idzie do 1/128 - specyfikacja producenta

Chyba że specjalnie na polski i rumuński rynek robią inne bebechy...
Ale nie, dystrybutor także pokazuje że idzie do 1/128
Mają kilka błędów w ulotkach i na stronie , bo to przecież 8 EV a nie 7. I Pro nie ma 26 cm wysokości, tyylko jak pozostałe - 23.

nemo napisał/a:
romeck napisał/a:
trzeba patrzeć jak bardzo lampa może zejść z mocy
cenna uwaga

na przykład

Pulse (zwykłe) 300 Ws
1 - 1/32
300 - 9 Ws

Pulse Pro 600 Ws
1 - 1/128
600 - 5 Ws

/
uwaga - wpis quasi-giełdowy!
I dlatego z chęcią teraz zamieniłbym Pulse (zwykłą) 600-kę na (zwykłą) 300-kę
/

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja patrzyłem na aledrogo na quantum 600 pulse pro

[ Dodano: 2015-12-17, 14:29 ]
Bardzo ładnie wykonane lampy, ale co mnie zaciekawiło:

http://www.godox.com/EN/P...able_Flash.html

Bliźniacze do genesiss
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
M.K napisał/a:
Ja patrzyłem na aledrogo na quantum 600 pulse pro

Jak na ceny -to ok, jak na specyfikację - to zawsze do żródła!

M.K napisał/a:
Bardzo ładnie wykonane lampy, ale co mnie zaciekawiło:
http://www.godox.com/EN/P...able_Flash.html
Bliźniacze do genesiss

Jak kolega w Godoksie zamówi takich lamp z dziesięć tysięcy, to będzie miał naklejoną na plastik swoją markę, np.:
"M.K" :)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
romeck, dzisiaj już nie, ale jutro od rana ;)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Romeck - dzięki za konkrety, poszperam w necie i coś zaproponuję sobie :) do konsultacji
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Przymierzam się do Cactus-a V6. Pozwala na pracę z mieszanką lamp. steruje jednocześnie lampami dedykowanymi pod Nikona, Canona , Pentax-a i kilku innych. Ma fabrycznie wprowadzone profile lamp dedykowanych . 16 kanałów i cztery grupy. Jednocześnie można błyskać lampami dedykowanymi pod różne systemy. Miałem toto w ręku - robi solidne wrażenie. Na YT jest sporo materiału na ten temat.
https://www.youtube.com/watch?v=__vsXA6IUY8
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Narado, steruje wszystkimi w ttl? No bo w zwykłym trybie błysku bez pomiaru to większość sterowników odpali - najważniejsze jest, aby miały standardową stopkę. Może ewentualnie odpadnie możliwość sterowania mocą błysku w zwykłym, ale odpalić odpali każdy typ. Więc jak to jest?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Narado - z tego co skumałem, to ideą Cactusa V6 jest możliwość wyzwalania radiowego 4 grup lamp dedykowanych posiadających opcję P-TTL ( czy inne też?) (dla Pentaxa - pentaxowe, kilka metzów i jeden Cactus) po cztery sztuki na grupę. A w jednej grupie mogą być lampy jednego systemu i np. można mieć maksymalnie 4 grupy lamp systemowych - po 4 lampy do np. Pentaxa, Nikona, Canona, Olympusa?
I dla Pentaxa jest to pierwszy taki gadżet umożliwiający pracę w P-TTL?
Właśnie - w P-TTL światło lampy na sankach aparatu ustawiane jest automatycznie z możliwością oczywiście regulacji mocy. Jak teraz weźmiemy 3 lampy Pentaxa do jednej grupy, jedną na sanki a dwie ustawimy w innych miejscach to czy siła błysku w tych 3 lampach ustawiana będzie automatycznie jak w przypadku jednej lampy na sankach czy ustawiam w Cactusie dla całej grupy czy w tych dodatkowych dwóch trzeba manualnie ustawić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach