Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Ring Flash
Ale taki bardziej budżetowi. Mili ludzie z Chin sprzedają coś takiego , czyli Meike FC-100 FC100 Manual LED Macro Ring Flash Light with 7 Adapter Ring for Canon Nikon Olympus Pentax Digital DSLR Camera- w cenie 24,78 USD inkluding sziping. Jako że okrutnie podoba mi się efekt jaki robi taka lampa w oczach (a jeśli jeszcze do tego są ładne oczy....), chciałbym się pobawić. Koszt taki, że nawet żonie bym się nie musiał tłumaczyć :-P , pytanie tylko czy w ogóle jest sens wydawać stówkę na coś takiego? Bo na razie kupiłem słuchawki i zegarki, i jestem zadowolony....
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Było wiele razy.

Nie warto, chyba, że lubisz wydawać na nic.
Nie ma to żadnej liczby przewodniej 15 może jak ma LP 2 to dużo.

Weźmy stary, porządny błyskacz Pentaxa AF140C która to lampa ma LP 14.
Z obiektywem makro 100mm F2,8 na minimalnym dystansie, mając ISO 80 muszę przymykać szkło do F22-32 bo inaczej jest za jasno.
Z tą Meike ludzie mają ISO 400 i ledwo F5,6 a i tak ciemniej niż Pentaxem.

Piszesz o oczach więc Tobie chodzi o portret.
Lampa Pentaxa przy portretowym zdjęciu - ISO 80-100, odległość jakieś półtora metra i F5,6 to idealne warunki na F2,8 już trochę za jasno.

Moja rada - Poszukaj jakiegoś starego lampiona a jeśłi coś ledowego to niestety będzie to dużo dużo droższe.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tego typu lampy niczego nie robią w oczach. Chyba, że fotografujesz z odległości poniżej pół metra. Podobnie rzecz ma się z oświetleniem modelki. To kwestia wielkości powierzchni emisyjnej światła. Aby mieć ładne bliki, powinieneś mieć ringa >1m. Do wykonania samemu z ogólnie dostępnych materiałów w każdym markecie budowlanym. Na YT są poradniki, jak zbudować lampę pierścieniową.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Chodzi mi o taki efekt:

...na wspomnianym wcześniej portalu też są adaptery do lamp błyskowych - np. coś takiego - rozumiem że bardziej trzeba iść w tym kierunku?
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Dyfuzor RoundFlash
nie ma na rynku nic lepszego poza typowym beauty dish'em. Przeczytalem o nim chyba cały internet, dla koleżanki mejkapistki.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Robur napisał/a:
Chodzi mi o taki efekt:
Takie bliki wyglądają słabo, zwłaszcza jeśli efekt jest nadużywany. A jeszcze gorzej na dłuższą metę wyglądają portrety, w których ring był światłem głównym... Taki oświetlenie nadaje się do zdjęć kosmetycznych/makijażowych, ale już do portretu niekoniecznie, zwłaszcza w nadmiarze.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Za kolegami - do portretu to się owa lampa nie nadaje. Wiem bo właśnie taką mam. Do makro już bardziej, niestety brakuje jej mocy. Ja też kupiłem bo tania i ..... drugi raz też bym raczej kupił.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Robur, poza tym uważaj z tymi "miłymi ludźmi". Są mili dopóki płacisz. Przestają być mili kiedy chcesz coś reklamować.... Wtedy okazuje się że nie ma możliwości wystawienia negatywnej opinii, samo złożenie reklamacji to ciąg przekierowań i żądań załączników (wszystko automaty) i ..... zero reakcji z ich strony. Kupiłem u nich pudełkową wersję Lightroom-a 6 która okazała się być nielegalną kopią. Na odzyskanie kasy nie ma co liczyć bo nie jesteś w stanie skutecznie złożyć reklamacji. Jak chcesz złożyć negatywną opinię to pokazuje Ci że najpierw masz się z nimi skontaktować. Na jakiekolwiek próby kontaktu - nie odpowiadają. Pewnie dlatego nie ma u nich płatności PayPal która ubezpiecza transakcje. Z kasą się już pożegnałem, ale całą dokumentację zakupu z właściwym komentarzem wysłałem do prawników Adobe w Kalifornii. Aliexpres to handlowi oszuści sprzedający lipę bez prawa zwrotu czy reklamacji, jak coś Ci się wysypie to zapomnij o jakichkolwiek reklamacjach.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Dlatego kupuję via PayPal bo choć przewalutowanie kosztuje to w przypadku problemów martwi się PayPal a nie ja.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Hm.... Zawsze kupuję przez PayPal ale w tym przypadku nie miałem takiej możliwości- tylko karta. Płacąc kartą też ponosisz koszty przewalutowania...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Narado napisał/a:
Płacąc kartą też ponosisz koszty przewalutowania...
To zależy w jakiej walucie masz kartę... ;-)
Ale często karty dają bardzo wygodną w takich sytuacjach opcję charge back...
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Narado napisał/a:
Robur, poza tym uważaj z tymi "miłymi ludźmi". Są mili dopóki płacisz.


Ja mam inne doświadczenia, aczkolwiek kupowałem realne przedmioty.
Ostatni przypadek, automatyczna zatyczka do EX1 ~5$, jednak ciut za mała, no nie pasuje, otwarłem spór, coś naskrobałem, dodałem filmik, sprzedawca zwraca kasę, a dekielka nie muszę odsyłać.
Jeszcze kilka innych przypadków, przy otwarciu sporu sprzedawca zaklinał się że wysłał itp.
Reakcja natychmiastowa, zawsze załatwiane pozytywnie. W kilku przypadkach serwis sam zablokował transakcję z uwagi na podejrzanego sprzedawce, i kasę zawsze na konto zwracali. Ale fakt faktem, że więcej jak 20$ raczej bym nie wydał tam.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
jaad75 napisał/a:
Takie bliki wyglądają słabo, zwłaszcza jeśli efekt jest nadużywany. A jeszcze gorzej na dłuższą metę wyglądają portrety, w których ring był światłem głównym... Taki oświetlenie nadaje się do zdjęć kosmetycznych/makijażowych, ale już do portretu niekoniecznie, zwłaszcza w nadmiarze.

....zakładam, że taki okrągły flash będzie źródłem tylko błysku "efektowego"- z boku planuję dopalić zwykłą lampką

[ Dodano: 2016-02-01, 13:55 ]
ejlot napisał/a:
Dyfuzor RoundFlash
nie ma na rynku nic lepszego poza typowym beauty dish'em. Przeczytalem o nim chyba cały internet, dla koleżanki mejkapistki.


...może to i fajne i profesjonalne- ale ja myślałem o czymś bardziej budżetowym. Na razie nie wiem czy mam jakikolwiek talent do tego, i nie chcę angażować za dużych środków. Nie zarabiam na życie fotografując osoby w studio- ot, mam taki kaprys żeby się sprawdzić w biz... znaczy w portetówce- i chciałbym na razie się pobawić.

[ Dodano: 2016-02-01, 14:05 ]
Narado napisał/a:
Robur, poza tym uważaj z tymi "miłymi ludźmi". Są mili dopóki płacisz. Przestają być mili kiedy chcesz coś reklamować.... Wtedy okazuje się że nie ma możliwości wystawienia negatywnej opinii......

Jestem świadom tego, że dostaję tyle za ile płacę. Czyli jeśli kupuje zegarek za 3 USD including sziping, to jeśli będzie chodził w miarę punktualnie przez rok, uznam to za sukces :-D , i dobrze wydane 3 USD. Stąd też nie ściągam żadnych wymyślnych wynalazków, bowiem koszt odesłania do Szenzen rozwali cały projekt. Ale... istnieje pojęcie strat dopuszczalnych- stówkę mogę przepalić. Nieco się wkurzę, ale przeżyję. No chyba że dostanę w paczce stare ziemniaki- to wtedy będę płakał. Wiem że kupno tutaj prócz wad- niska cena, niesie też zalety- zawsze mogę komuś ryj obić :-D
...ale wracając do adremu. Nie trafiłem na żadną pozytywną opinię dla tych maleństw które wymieniłem wcześniej.... ale za to trochę pozytywów jest dla czegoś już raz linkowałem a nazywa się toto Round Flash. Na razie jest na czele stawki- kosztowo mogę sobie na to pozwolić, zostanie mi też na drugą lampę (może używkę), i będę mógł się bawić. Ktoś testował taki wynalazek?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach