Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - sprawa jest dla mnie prosta - chce miec dobre kolory - robie w PPL nawet nie sprawdzam teraz - nie che mi sie.....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak, rozumiem co masz na mysli.

Wlasciwie to sa dwie grupy ludzi - jedni obrabiaja material tak, zeby przekazac go dalej grafikom (i wtedy sam Lajtrum wystarczy) a drudzy sami pracuja nad swoimi zdjeciami, i tworza z nich zaawansowane kolarze, grafiki - zdjecie jest dla nich materialem wyjsciowym do zaawansowanej obrobki w szopie.

Do tej pierwszej grupy zaliczylbym fotoreporterow, fotografow studyjnych, reklamowych, bardziej rzemieslnikow, ktorzy przy wykorzystaniu swojej wiedzy, doswiadczenia, talentu, maja przygotowac swietny material.
Do drugiej grupy wrzucilbym wszystkich tych, ktorzy od poczatku do konca chca miec wplyw na ostateczny wyglad zdjecia. Sa to na pewno fotografowie, ktorzy zajmuja sie bardziej ambitnymi zdjeciami, ktore sa publikowane np. w malo popularnych gazetach typu lifestyle.

I jedni i drudzy zarabiaja.

Szop to takze super narzedzie dla ludzi, ktorzy nadzoruja prace grafikow, fotografow, wszelkiego rodzaju marketingowcow. Ja uzywam go wlasnie w tym celu :->
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A jak tam czerwienie w Lightromie?

W jednym wątku zrobiłem porównanie pomiedzy RAW Therapee, Lightroom i ACR, dodatkowo PPL. Czerwienie rzeczywiście PPL ma najlepsze, ale po drobnym podkręceniu ACR/Lightroom też daje radę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pamiętam Żorż. Ale to chyba już nie działało na pochodne czerwieni - np. pomarańcz - a głównie na czystę czerwień.
A ja do znudzenia drążę ten temat, bowiem pojawiły się na forum głosy, że format DNG ma zaszytą informacje o kolorach, więc teoretycznie nie powinno być kłopotów z kolorystyką. I teraz rodzi się właśnie pytanie, na ile plik DNG i PEF tej samej sceny różnią się wywołane w Lightroomie na zerowych ustawieniach konwertera.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, -moge postarac sie w niedziele zrobic takie porownaie
mam gdzies tablice barw fuji....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiem, że i tak zapomnisz, ale byłbym bardzo wdzięczny.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Sebastian_UK, mozesz przeciez zapisywac jednoczesnie i RAW i JPEG.

zorzyk napisał/a:
Zdjęcia są ostre, tylko opony nie ma


znowu ta nieszczesna opona :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
na ile plik DNG i PEF tej samej sceny różnią się wywołane w Lightroomie na zerowych ustawieniach konwertera

Tu by trzeba kogoś z Kadyszką zmolestować, aby w swojej pasji badawczej popełnił 2 takie zdjecia, jedno w PEF-ie, drugie w DNG, potem jeszcze gdzieś je wstawił, i dał znać, że już są gotowe do dalszych badań. Patrzę na salę, o, już las rąk, no proszę ;-)

[ Dodano: 2007-06-15, 23:00 ]
asklop, Tyś jedyny zauważył :mrgreen: ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
napiszcie dokladnie co trzeba zrobic zebyscie mogli wywnioskowac ( co tam chcecie....)
mam zrobic 2 zdjecia tego samego motywu w PEF i DNG ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Silkypix ma oddzielne profile dla PEF i DNG i przy przełączaniu widać na monitorze różnice w kolorach.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak Tetenalu. Najlepiej oczywiście z jakimś czarwonym kolorem plus jakiś intensywny pomarańcz - gdybyś miał na przykład taką bieliznę. Możesz to gdzieś zawiesić lub samemu wywołaś w ACRze i zapodać same JPG lub stwierdziwszy ewentualną różnicę w kolorze jedynie cropy.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Kolory ACR i PPL to jedno ale co powiecie o abberacjach?
Na wersji z ACR mam abberacje takie czerwonawe a na wersji z PPL nie mam - oczywiście to samo zdjęcie z wyłączoną korekcją abberacji.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Jak juz jest dyskusja o DNG i PEF to kto sie wypowie na temat z tego watku?

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5057

Pozdrawiam,
Adam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie rób cross-linków, bo się zrobi jeszcze większy galimatias, niż jest teraz :-/
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Hmm.. Lepiej jest zduplikowac temat czy odeslac ludzi do juz istniejacego?
Nie bardzo rozumiem jaki galimatias moze spowodowac wklejenie linku?
Mam usunac?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...bo np. zaczną pisać opinie w niniejszym wątku (tak jak prosisz) do wątku innego. To nazywam galimatiasem. A kasować nie trzeba :-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
A ok. W sumie racja. Niniejszym prosze o odpowiedzi w tamtym watku :-P nie tutaj.
Zreszta i tak nikt nic nie odpisal bo jakos chyba nikt nie kombinuje tak jak ja :-/
 

mag  Dołączył: 31 Sie 2007
Jeżeli pozwolicie to odświeżę temat czyli "Samsung GX10 & Dual KIT - nieostre zdjęcia :(" a dokładniej kit 18-55. Poniżej dwie fotki jedna zrobiona kitem a druga stałką z zenita 135mm f3.5. Jeżeli chodzi o tą drugą to nie mam pytań (oczywiście jeżeli chodzi o ostrość :-) ) natomiast ta fotka z kita wg mnie nie ma ostrości w żadnym punkcie (f:5.6, 55mm, 1/125s iso 200), mimo że AF pokazał wszystko OK to mam wrażenie, że ostrość jest gdzieś tuż przed obiektem (obiekt ma na imię Konrad :-) ). Oglądam inne fotki z kita i są (albo i nie) OK. Czy jest możliwe, że AF w tym obiektywie działa różnie czy raczej to mój brak doświadczenia ?

Zdjęcie z kita (oryginalny rozmiar: http://www.fotokam.net/~mag/foto/SG100664.jpg )


Zdjecie z M42 (oryginalny rozmiar: http://www.fotokam.net/~mag/foto/SG101389.jpg )

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdjęcie z kita nieostre
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jesteś pewien, że puszka zmierzyła ostrość na Konradzie a np. na jego dłoni (nie mogę pobrać oryginału - wyskakuje a imię jego 404)?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach