plwk  Dołączył: 21.04.2006
Też nie rozumiem marudzenia. Lepszy obrazek za niższą cenę a tu lamenty.

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
K-3II jest bardzo dobrym wyborem.

Napisałem to, gdyż ja sam takiego wyboru dokonałem ;-)
A wybierałem między nim, a KP.
I nie żałuję, cały czas ta puszka mnie o słuszności tego zakupu przekonuje!

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
Michu napisał/a:
Poprawili w doskonałym korpusie (K-1) jakość obrazka. I to znacznie patrząc po dostępnych materiałach. Czego chcieć więcej? Tak samo na początku marudzono na zmiany w K-5II.

Michu napisał/a:
Ot, kolejna p***** w systemie.

:-B :-B

PiotrB.  Dołączył: 19.04.2006
Czyli za K5IIs, 1400zl, jest dobra cena?
Bo za 1700zl, moge kupic z roczna gwarancja.

Misztu  Dołączył: 19.03.2007
PiotrB. napisał/a:
Bo za 1700zl, moge kupic z roczna gwarancja.

Zależy od przebiegu, ale na polskie warunki jedna obie oferty są dobre. Te aparaty sprzedają się często powyżej 2000 zł.
U japońskich sprzedawców na ebay (nie uwzględniając opłat importowych) to raczej normalna cena, ale nie zagłębiałem się nigdy w szczegóły.

daśko  Dołączył: 15.03.2010
PiotrB. napisał/a:
...

Dobra cena jest wtedy, gdy płacąc ją jesteś zadowolony. :mrgreen:

rey  Dołączył: 12.10.2009
Nie widziałem K-5lls w dobrym stanie za mniej niż 2 tys. złociszy, dlatego pozostaję przy zwykłej K-5, które to są obecnie w nieprzyzwoicie niskich cenach B)

PiotrB.  Dołączył: 19.04.2006
Prosze tylko zauwazyc, ze pisze z Japonii, .... a tam.... sa nizsze ceny... :-P :-D
A K-5, to moge miec za 500-600 zl.....

allthatshewants  Dołączył: 05.06.2017
PiotrB., , ostatnio, z racji chęci zakupu, obserwowałem ceny k5Iis w Polsce. Cena 2150 zł to minimum. Z tym, że przebieg sięgał prawie 49000 klapnięć. Cena w okolicach 2250-2700 zł to standard. W USA ceny są podobne, do tych, które sam wskazałeś - 1300-1700 zł. Także wg mnie warto kupić, to są "dobre ceny", patrząc na rynek.

sam zaś znalazłem salomonowe rozwiązanie kwestii z tematu. Dorwałem dodatkowe środki (obrobiłem mały sklepik osiedlowy :mrgreen: ), więc zdecydowałem się na kupno i k-5IIs i k-3. Oba są już w drodze. Dam im miesiąc - dwa miesiące (wiosny, zima musi minąć, nie cierpię tego mrozu!!!) na walkę. Zwycięzca zostanie ze mną. Przegrany zostanie stracony przez alledrogo :mrgreen:

chester  Dołączył: 01.04.2010
No to pojechałeś :D
A ja się ciągle waham, bo byłem nakierowany na K-5IIs, ale to Ty wyskoczyłeś z opcją K-3 i teraz nie wiem, co lepiej :-(

chester, szczerze mówiąc, również ciągle jestem na kierowany na k5IIs, ale skoro pojawiła się taka możliwość nabycia obu korpusów (stan obu body jest b.dobry, finansowo też nie są przerażająco drogie), postanowiłem zamrozić na razie część środków. Chcę potestować AF z k3, porównać ISO. Wydaje mi się, że to będzie trochę subiektywna kwestia. Pobawię się, jakiś czas i mam nadzieję, że decyzja sama przyjdzie. Problemem będzie, gdy za bardzo spodobają mi się obie puszki i nie będę mógł się zdecydować, którą sprzedać. Rzut monetą? :mrgreen:

chester, Japończyk nie wysłał Ci jednak k5Iis? :shock:

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
allthatshewants, ciekawy jestem starcia K5IIs vs K3 kiedyś też miałem ten dylemat, ale kwestia finansowa przeważyła i okazja. Kupiłem K3 z P 18-135 za 3,5k zł.

unbreakable, gdy sprawa się rozstrzygnie i będę znał wynik pojedynku to nie omieszkam podzielić się na forum wynikiem, czy przemyśleniami. Niestety, na wstępie (tak zupełnie bez przyczyny i nawet bez dotykania obu puszek) k-5IIs prowadzi 1:0 :mrgreen: postaram się obiektywnie podejść do tematu. Oby się udało.

allthatshewants, czekam na to porównanie!

Japoniec nie wysłał, przeglądam następne, tym razem kierując się też w stronę K-3 z opcją faktury :roll:

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
allthatshewants napisał/a:
Rzut monetą?

Lepszy będzie rzut puszką. Niech wygra solidniejszy.

Enzo, rozumiem, że tak wybrałeś K-3kę, polecając ją w pojedynku z k5IIs? :evilsmile:
k-3 doszła wczoraj. W szybkości i celności autofokusa miażdży k-50tkę. Ma też nieporównywalnie lepszy balans bieli. Nie miałem zbyt dużo czasu, ale już lubię tę puszkę. Zakup bardzo na plus. k5IIs będzie miała ciężko się przebić...

zawile  Dołączył: 08.03.2009
Enzo napisał/a:
allthatshewants napisał/a:
Rzut monetą?

Jeśli mogę podpowiedzieć, to proponowałbym rozszerzenie rzutu o jakiś staw, jezioro i inne bajoro. Solidniej zbada się wtedy uszczelnienia.
;-)

Sam jestem na etapie wymiany K5 na inne body i od tygodnia mam solidny ból głowy.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Enzo napisał/a:

67 ma dobry uchwyt.

DiMarco  Dołączył: 24.01.2012
plwk napisał/a:

67 ma dobry uchwyt.

A nawet drewniany,ekologiczny :mrgreen:

Wracając do tematu ze strony nr 5...

Mam w ręku K-3 i nie będę wahał się go używać! :mrgreen:
Kupiłem od kolegi z forum. Póki co - przeklikałem przyciski, nadal nie wiem, do czego połowa z nich służy, ale jestem zadowolony :oops:

Skocz do: