emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Problem z rabatami w USA
Zdziwiło mnie, że w USA większość autoryzowanych sprzedawców Pentaxa (np. Adorama, 17th Street Photo) zaznacza na swoich stronach, że zarówno od samego body K10D, jak i body z kitem 18-55 można uzyskać 'Mail in Rebate'.
Ale np. w B&H Photo odpowiednie info jest tylko dla samego body, lub w kombinacjach z gripem i 50-200. Na moje zapytanie do B&H, agent z uporem maniaka twierdził, że to się nie kwalifikuje do rabatu. Zacytowałem mu odpowiedni fragment regulaminu rabatów i zaproponowałem, aby wyjaśnił sprawę w Pentax USA i powiadomił mnie jutro, a on swoje jak katarynka: to się nie kwalifikuje.

Może ktoś z forumowiczów mający możliwość kontaktu z Pentax USA mógłby wyjaśnić tę sprawę (na stronie Pentaxa nie ma możliwości składania zapytań w innych sprawach niż serwisowe).

Ktoś tu napewno podaje błędne informacje. Albo Adorama i inni, albo B&H. Ten ostatni ma natomiast dobre ceny i ogólnie dobrą obsługę sprzedaży i wysyłki.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Adorama ma ceny albo takie same, albo odrobinę niższe. Przy każdej pozycji objętej rabatem jest do ściągnięcia ulotka informacyjna o rabatach http://www.adorama.com/pd...ntax_073107.pdf
Wychodzi na to, że agent B&H ma rację.
Zwróć uwagę, że Adorama podaje taki sam rabat 50$ na samo body jak i na body plus 18-55.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zdano, Ulotka jest przekopiowana z pentax USA. W/g niej -przynajmniej ja tak to rozumiem- jest rabat 50$ na samo body, lub body z obiektywem. Przy kombinacji body + 50-200 lub body+grip, rabat za body się podwaja do 100$ + normalny rabat za 50-200 50$, czy za grip 25$. Razem wypada 150 lub 125$.
Przy korzystaniu z rabatu w przypadku kupna zestawu body-obiektyw, należy wyciąć kod UPC z pudełka od body (body i szkło są w osobnych pudełkach i razem w zbiorczym). Tak tłumaczył mi na PW Jarek Dabrowski. I to by się zgadzało z ofertą Adoramy i innych.
Ale B&H mówi co innego.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
emigrant napisał/a:
Ale B&H mówi co innego

Znaczy, że B&H kłamie, kupuj w Adoramie :-P

[ Dodano: 2007-06-15, 00:42 ]
Możliwe, że B&H body + 18-55 traktuje jako zestaw i dlatego nie chce udzielić rabatu. W oficjalnej ulotce rabatowej nie ma takiej konfiguracji.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zdano, Być może wszyscy mówią prawdę. :-P B&H sprzedaje typowy kit, na który nie ma rabatu, Adorama sprzedaje body + osobny obiektyw kitowy, jako zestaw i wtedy przysługuje rabat za body. Cenę ma wyższą, ale po rabacie korzystniejsszą. Pewnie tak kombinują.
Wyjaśnić mógłby tylko Pentax USA.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
emigrant, jest to prawdopodobne.
Jak Jarek Dabrowski wróci z polowania na bizony to może czegoś się dowie bo moje kontakty są pod tym względem nie doskonałe.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Ktoś tu napewno podaje błędne informacje.
Nie wróciłem jeszcze z polowania, ale podpowiedziec mogę.

Jedynym właściwym dokumentem określającym co podpada pod rabat, a co nie, jest pdf ze stron Pentaksa. Sklep nie ma nic wspólnego z rabatem, pomijając wspominanie o nim w celu zachęcenia klienta do kupna.

Nie mam teraz czasu przeglądać stron tych sklepów, co emigrant podał - ale na zestaw K10D+18-55 nie ma rabatu. Niby można wysłać kod z pudełka po puszce, ale na fakturze, którą też trzeba załączyć z wnioskiem rabatowym, będzie K10D + 18-55 i wydaje mi się, że mogą się o to przyczepić.

Dodam tylko, że rabaty obsługuje zewnętrzna firma i potrafią uwalać wnioski za byle co.

Zaraz, zaraz, ściągnąłem tego pdfa i tam piszą:
"If you purchase a K10D/K100D lens kit configuration you will need to cut out the original UPC quote from the camera BODY box located inside the kit package. All UPC codes for all products must be submitted."
Wygląda na to, że to jest właśnie opis takiej sytuacji - kupno body z kitem i wysłanie rabatu na samą puszkę. No i skoro o tym piszą, to pewnie jest to dopuszczalne.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
A co to jest w ogóle ten "Mail in Rebate"??, widzę to na wielu stronach amerykańskich i nie mam pojęcia jak to działa...
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Szkoda że ta promocja nie dziala w przypadku sprzętu kupionego w Polsce.... :(

Pozdrowienia,
Rafal
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Z ulotki Pentaxa wynika, że rabat obowiązuje zarówno na samo body jak i na kit. Kod, który trzeba wyciąć jest na pudełku od body i jest taki sam niezależnie od tego czy kupiłeś je w kicie czy nie. Podobnie było z poprzednimi promocjami. Kiedy kupowałem swojego DLa, sytuacja była podobna - wtedy rabat na 100% obowiązywał i przy kicie i przy samym body, wiem bo kupowałem oba.
masterblaster 'Mail in Rebate' to zwrot części kasy za zakup produktu udzielany przez samego producenta. Kupujesz sobie coś w sklepie, płacisz pełną kwotę, wysyłasz odpowiednie druczki i kod z pudełka i producent sprzętu zwraca Ci na konto określoną sumę. Powoli zaczyna przychodzić to do nas - przymiarki zaczynają robić HP, Canon i Nikon.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, ile szt. ustrzeliłeś?
W tym cytacie właśnie nie wiadomo, co autor miał na myśli. Czy dowolny zestaw body+obiektyw, czy tylko body+50-200. Typowy zestaw K10D+18-55 ma inny Mfr. nr, niż samo body. Jeśli Pentax tego wyraźnie nie wyjaśni, lepiej dać sobie na wszelki wypadek spokój z kitem i kupować samo body w kombinacji z 50-200 lub gripem. Dobre rabaty są też na lampy i niektóre szkła.

masterblaster, To jest częściowy zwrot gotówkowy po zakupie towaru. Zwrotu dokonuje dystrybutor (a nie sprzedawca), po przesłaniu dokumentów zakupu. Najczęściej obsługa jest powierzona firmie trzeciej.
Nawiasem mówiąc takie oferty bywają też w Polsce. Np. pod koniec 2005 można było po zakupie Nikosia D50 otrzymać zwrot 400,- zł

I ważne: takie oferty są kierowane tylko do osób fizycznych i ograniczone w ilości. Pentax USA ogranicza do max 5 różnych rabatów na 1 rodzinę/adres (amerykański :-( )

[ Dodano: 2007-06-15, 11:40 ]
rafalf, To dlatego, że tam są niższe ceny :evilsmile: Biednemu zawsze wiatr w oczy, a bogatemu to i byk się ocieli.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Dzięki za odpowiedź panowie. Teraz już wiem czemu to służy i powiem, że głupie to nie jest.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Chyba można uznać za wiarygodną informację na stronie oficjalnego sklepu internetowego Pentaxa:
Cytat
K10D Body and 18-55mm Lens Kit (rebates available, exp 7.31.2007)

Czyli okazuje się, że B&H Photo mówi nieprawdę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
emigrant napisał/a:
Czyli okazuje się, że B&H Photo mówi nieprawdę.

Tylko to, co jest w rabatowym .PDFie jest prawdą w tym przypadku. Obojętne co mówi sklep, bo jak powiedziano wyżej, nie on realizuje te rabaty...
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Czy ktoś ma może praktyczne doświadczenie w sprawie tych rabatów body+kit. Zamierzam zakupić kadyszkę w USA (poprzez znajomego) i wolałbym nie mieć później problemów z Mail in Rebate.

Pytanie numer dwa (trochę niezgodne z tematem, ale...): gdzie w USA najlepiej kupować? Chodzi mi o pewną firmę z przystępnymi cenami. Z tego co mówi 'activeshopper.com' najlepsze ceny mają adorama, 17st Photo i profeel. O tym ostatnim na forum nic nie ma, ale na as'ie ma 5 gwiazdek... Jest też oczywiście B&H ale rabaty tam niepewne (napiszę do nich - może trafię na innego konsultanta niż emigrant...

Ah - i małym druczkiem w promocji pentaxa napisane jest: "13) Bestbuy.com and walmart.com are excluded from this rebate."
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen napisał/a:
gdzie w USA najlepiej kupować?
B&H, Adorama, BuyDig, Amazon.
szopen napisał/a:
Jest też oczywiście B&H ale rabaty tam niepewne
Ileż razy można pisać, że rabaty nie zależą od sklepu? Nie ma tak, że w jakimś sklepie rabaty sa mniej pewne niż w innym.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, Ponoć Amazon odpada, bo przy rabatach rachunek musi być od autoryzowanego dealera Pentaxa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Ponoć Amazon odpada, bo przy rabatach rachunek musi być od autoryzowanego dealera Pentaxa.
W pdfie rabatowym nigdzie nie ma takiego zastrzeżenia. Odpada Bestbuy i Walmart (Walmarta nie lubią od zawsze, bestbuy doszedł teraz).
Swój 12-24 kupiłem na amazonie rok temu i nie miałem z rabatem żadnych problemów.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, Masz rację.
Coś takiego kiedyś obiło mi się o oczy i myślałem, że teraz też odpada.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
szopen napisał/a:
gdzie w USA najlepiej kupować?
B&H, Adorama, BuyDig, Amazon...

Jeszcze dopisałbym moje ulubione Beach Camera, a także 17th Street Photo, Tri-State Camera, ewentualnie Abe's of Maine... To te sprawdzone z okolic NYC... Dodam, że zwykle najatrakcyjniej w ostatecznym rozrachunku wychodzi Beach Camera, aczkolwiek np. 43Ltd wyszło mi jakieś $50 taniej w siostrzanym Abe's of Maine, mimo, że liczą sobie sporo za wysyłkę...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach