szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
jaad75 -- właśnie ;) Potwierdzam że Beach Camera okazało się najlepsze, tylko że nie mają tam za dużego wyboru (np. brak gripa). Tri-State Camera jeszcze nie sprawdzałem -- zaraz zobaczę. Faktycznie - jeszcze koszty wysyłki... Amazon.com jest bardo kuszące, ceny mają prawie najniższe a wysyłka za free. Na swojej stronie wspominają o rabacie, więc pewnie nie będzie z tym problemu.

[ Dodano: 2007-07-04, 16:29 ]
Znalazłem jeszcze 'cameta camera' które sprzedaje poprzez amazon.com i zgodnie ze znalezionymi tam opiniami sklep też jest sprawdzony. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Byłbym wdzięczny, gdyby mi ktoś powiedział o co chodzi z podatkami w USA ;) W większości sklepów jest formularz, który na podstawie ZIP quote wylicza należny podatek oraz opłatę za wysyłkę. Jednak np. na 17th Street Photo nie mogłem znaleźć informacji o podatkach, a do ceny dolicza jedynie koszty wysyłki. Przy składaniu zamówienia o podatkach też nic nie piszą...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie płacisz podatku jeżeli billing address Twojej karty jest w stanie, w którym sklep nie ma fizycznego przedstawicielstwa...
Nie kupowałem nigdy nic w Cameta Camera (raz się przymierzałem), ale podobno są ok. Ponoć sklepem porównywalnym profesjonalizmem z B&H jest też Calumet Photo, ale osobiście nic u nich nie kupowałem. Kiedyś bardzo fajne ceny np. K10D mieli w Sigma4Less, natomiast nie wiem na ile sklep jest godny zaufania - w każdym razie na DPreview ktoś kupował i nie narzekał... :-)
Co do Beach, to trzeba często sprawdzać ich ofertę, bo jak czegoś nie mają, to nie pojawia się w wyszukiwarce. Można też zadzwonić i się upewnić, bo często niby nie mają, a mają, albo mogą szybko mieć... ;-)

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
Cameta Camera
Sprzedają dużo przez ebay.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Jeszcze niedawno Sigma4Less odpowiadała błędem 404, ale widzę że już działa - zaraz posprawdzam ceny. 'Calumet Photo' - dzięki za podpowiedź. Jeśli mają sklep w NYC to może namówię kolegę aby się udał osobiście.
Z tego co szukałem to 'Tri-State Camera' ma najniższe ceny na praktycznie wszystko co chcę kupić. Tylko Gripa i Sigmę 28-70/2 mają po 10$ drożej niż najtańszy, ale za to mają sklep w NJ. Żebym dobrze zrozumiał -- jak masz kartę w NY a sklep jest w NJ to nie płacisz podatku? A nie jest tak, że potem się trzeba jakoś samemu z tego rozliczyć?
A do Beach napisałem maila... activeShopper ma jeszcze w ofercie gripa od nich.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
szopen napisał/a:
Żebym dobrze zrozumiał -- jak masz kartę w NY a sklep jest w NJ to nie płacisz podatku? A nie jest tak, że potem się trzeba jakoś samemu z tego rozliczyć?

Dokładnie. A co do rozliczania później, to nic takiego nie słyszałem, zresztą to jest podatek lokalny, a nie federalny, więc IRS się nie przyczepi... ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szopen napisał/a:
jak masz kartę w NY a sklep jest w NJ to nie płacisz podatku?
Potwierdzam. Kolego coś mi kupował w B&H czyli NJ, a mieszka w NY. Podatku nie doliczyli.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Potwierdzam. Kolego coś mi kupował w B&H czyli NJ, a mieszka w NY.
Coś pokręciłeś. B&H jest w NY.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
tristate jest w NJ
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen napisał/a:
tristate jest w NJ
A ja ich widziałem na Manhattanie... czekaj... o mam ze strony:
338 8th Ave.
(Corner 27th St.)
New York NY 10001
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
I na 100% doliczają podatek jeżeli masz kartę z NY...
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
tak.. coś mi się pomyliło :/ zaraz znajdę ten sklep o który mi chodziło wtedy ;)
----
beachcamera: http://www.beachcamera.co...sitshowroom.htm Tylko tego gripa nie mają...

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen napisał/a:
tak.. coś mi się pomyliło :/
Nie przejmuj się, za to masz fajny avatar.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W NJ masz Beach Camera, Abe's of Maine, BuyDig - innych nie znam....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Beach Camera, Abe's of Maine, BuyDig
to jeden pies tak naprawdę (jeden właściciel) - ale fakt, asortyment i ceny czasami się różnią
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wiem, wiem, ale czasem naprawdę jeden sklep jest dużo atrakcyjniejszy cenowo od drugiego...
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
jaad75 -- na BuyDigu nie mogę znaleźć kadyszki :( W NY samego podatku jest ok 150$ (na tym co chcę kupić) zatem zakup w NJ jest barsziej opłacalny :) Dzięki za pomoc. Napiszę do nich maila, może dadzą mi jeszcze jakiś rabat na zakupie całego zestawu...

Jarek Dabrowski napisał/a:
szopen napisał/a:
tak.. coś mi się pomyliło :/
Nie przejmuj się, za to masz fajny avatar.

hehe, dzięki :) sam robiłem [http://onephoto.net/uploa...ct2779_web2.jpg]
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szopen napisał/a:
hehe, dzięki :) sam robiłem [http://onephoto.net/uploa...ct2779_web2.jpg]

Niemożliwe, żebyś nie miał innych zdjęć z tej sesji ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen napisał/a:
na BuyDigu nie mogę znaleźć kadyszki
W BeachCamera masz za $779
http://www.beachcamera.co...aspx?sku=PKK10D
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
a to ja wiem ;) Zrobiłem sobie nawet zestawienie http://img259.imageshack....tawienieti4.png ;P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
szopen, nudzisz się? :-D
Ta cena za Pentax 50/1.4 to za jaką wersję? M, A F, FA? Bo coś niska.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach