szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Pentax SMCP-FA 50mm f/1.4 Standard Auto Focus Lens

A właśnie... kto mi powie co to jest: http://www.abesofmaine.co...PNFA5014#detail i czy lepsze/gorsze od SMCP-FA... Bo pojęcia nie mam :/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen, nie zmieniaj tematu, Żorż zapytał, gdzie jest reszta zdjęć z avatarowej sesji :)

[ Dodano: 2007-07-04, 15:47 ]
szopen napisał/a:
A właśnie... kto mi powie co to jest: http://www.abesofmaine.co...PNFA5014#detail i czy lepsze/gorsze od SMCP-FA... Bo pojęcia nie mam :/
Z opisu i ceny wynika, że to samo, a zdjęcie wsadzili od SMC-FA 50/2.8 Macro.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
hehehe :D Przyzwoita ;) a co do mojego poprzedniego postu... to przysłony na obrazku mi się nie zgadzają.

--edit:
też mi się tak wydaje. Obrazek mnie zmylił, ale dla pewności dopytam się ich mailowo.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
szopen napisał/a:
kto mi powie co to jest

W opisie zwykła 50, a na zdjęciu 50 macro.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Gwiazdor napisał/a:
Ta cena za Pentax 50/1.4 to za jaką wersję? M, A F, FA? Bo coś niska.

Dlaczego niska? Tyle obecnie kosztuje FA50/1.4 (no jeszcze jest $25 rabatu)...

szopen, apropos ceny 50-tki w Abe's, to dolicz jeszcze przynajmniej $20-25 za shipping

EDIT:
Teraz dopiero zauważyłem, że jest free... To dość dziwne jak na Abe's of Maine...

 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Na zestawie k10d+grip+50/14 masz grip za darmo :)
---edit:
tak tak... Ale kupuję: K10D+kit(bo grzech nie wziąć za taką różnicę w cenie)+grip+50/1.4+Sigma28-70/2.8+Sigma70-300 APO 4-5.6+2xJakieśSD2GB i teraz zastanawiam się jak to rozłożyć żeby zapłacić jak najmniej. Wyszło mi na to, że sigmy kupię w tri state a resztę w Abes albo Beach (odpisali że grip będzie za jakieś 3-10 dni)
---edit2:
z gripem wychopdzi $ 7.49 za przesyłkę. Tylko że idzie 7-10 dni roboczych...

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tak z ciekawości - dlaczego Sigma, a nie Tamron 28-75/2.8?
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
jaad75 -- hehe. Też się nad tym długo i namiętnie zastanawiałem. Z tego co wyczytałem, to jakościowo są bardzo zbliżone, a tamrony trafiają się mydlane. Nie wiem jak jest z serwisem Tamronów w PL, bo na odsyłanie do USA szkoda mi kasy. Nie widziałem NIGDZIE porównawczego testu dobrego tamrona z dobrą sigmą. No ale jeszcze jest czas, żeby mnie na tamrona nawrócić (ew. powiedzieć mi coś o serwisie w PL).

--edit: hm.. ten tamron jest w abes (sigma niet). i wysyłka za free. i bez podatku. Hmm... no niech mnie ktoś przekona :D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Coś pokręciłeś. B&H jest w NY
No pewnie, miało być odwrotnie :oops:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen, zacznę liczyć Twoje pomyłki :evilsmile:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
argawen, zacznę liczyć Twoje pomyłki :evilsmile:
:mrgreen: :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
jaad75 napisał/a:
Dlaczego niska? Tyle obecnie kosztuje FA50/1.4 (no jeszcze jest $25 rabatu)...
Bo mnie tu jeden taki namówił na zakup rzeczonej FA50/1.4 i wyszło coś koło 1000 zł z dostawą do polski. :-/ Musi coś źle licze. :?:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Gwiazdor napisał/a:
Bo mnie tu jeden taki namówił na zakup rzeczonej FA50/1.4 i wyszło coś koło 1000 zł z dostawą do polski. :-/ Musi coś źle licze. :?:

Może pierwszą klasą leciała? :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
B&H Photo nareszcie przejrzał na oczy i umieścił informację, że rabaty na K10D Lens Kit są dostępne. Lepiej późno (obecne rabaty ważne do 31.07), niż wcale.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ostatnio w Chipie pisali, że zamówiony w B&H aparat nie doszedł przez 2 miesiące, a firma ich olewa. Ciekawe... Ktoś się kiedyś na nich naciął?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
espresso napisał/a:
Kod z pudełka się wycina czy tylko wpisuje
Wycina.
espresso napisał/a:
Czy ten kod ma jakieś znaki charakterystyczne po którym można go poznać?
To kod paskowy.
espresso napisał/a:
Czy jest określony termnin na odesłanie kodu od chwili zakupu?
Nie. Jest tylko ogólny termin do 31.07.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
espresso napisał/a:
Czy jest określony termnin na odesłanie kodu od chwili zakupu?
Nie. Jest tylko ogólny termin do 31.07.

30 dni od daty zakupu.
Cytat z pdfa: "Request for rebate must be postmarked within 30 days of purchase."
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Widzę że Panowie mocno zorientowani w temacie importu 'docelowego' więc mam pytanie...

Zamawiając sprzęt w sklepie w USA na stronce automatycznie podliczana jest wartość zakupów i dodawana opłata za dostawę oraz podatek. O jaki podatek chodzi? Przecież w Stanach nie ma VAT'u...

Co jeszcze należy doliczyć przy obliczaniu ogólnego kosztu zakupu? Na pewno cło (ile %?)... ale czy coś jeszcze?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Arczibandit napisał/a:
wartość zakupów i dodawana opłata za dostawę oraz podatek

Wszystko wypisane. Jeżeli kupujący jest z Polski, podatek nie jest naliczany bez względu na adres wysyłki.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, Zawsze czegoś nie doczytam. Ale to i tak nie zmienia sytuacji, bo do końca lipca zostało mniej niż 30 dni.
Arczibandit, te dywagacje dotyczą ewentualnego importu "osobistego". Zakup z wysyłką do Polski mija się z celem (przede wszystkim ze względu na polski VAT).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach