Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
emigrant napisał/a:
Zakup z wysyłką do Polski mija się z celem (przede wszystkim ze względu na polski VAT).


No właśnie... Pytałem z ciekawości, bo te dolarowe kwoty wyglądają zachęcająco...
Rozwiano już jednak moje wątpliwości... :-?
[Za celowy można jedynie uznać import towarów, które w kraju są niedostępne.]

Słusznie napisałeś kilka postów wyżej:

emigrant napisał/a:
To dlatego, że tam są niższe ceny :evilsmile: Biednemu zawsze wiatr w oczy, a bogatemu to i byk się ocieli.


Szlag mnie trafia przez ten handlowy paradoks...

I w dodatku rabaty też tylko dla amerykańskiej społeczności :(

Myślę że większość Polaków kupując w kraju sprzęt elektroniczny, żyje w słodkiej nieświadomości, jak wiele muszą oddać państwu i krajowemu dystybutorowi...
Ale co zrobić gdy nie ma się pobratymców za wielką wodą... Trzeba bulić! :[

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Arczibandit napisał/a:
krajowemu dystybutorowi...
Raczej europejskiemu. To w całej Europie takie same ceny jak w USA, tylko w Euro :evil: .
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
argawen napisał/a:
To w całej Europie takie same ceny jak w USA, tylko w Euro
Nie powiedziałbym. Ceny kadyszki w Niemczech wysokie, a w UK ostatnio spadły. Wypada tyle, ile u nas w sklepie internetowym po odjęciu VATu.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
[quote="emigrant"]
argawen napisał/a:
Ceny kadyszki w Niemczech wysokie, a w UK ostatnio spadły. Wypada tyle, ile u nas w sklepie internetowym po odjęciu VATu.


Ceny obiektywów/akcesoriów też bardziej atrakcyjne?

Mógłbyś podać link do źródła??
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
emigrant napisał/a:
...Ale to i tak nie zmienia sytuacji, bo do końca lipca zostało mniej niż 30 dni...

Nie. Jeżeli kupiłeś w okresie trwania promocji, choćby ostatniego dnia, to wciąż masz 30 dni na skorzystanie z oferty.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Arczibandit napisał/a:
Ceny obiektywów/akcesoriów też bardziej atrakcyjne
Niestety nie. Tylko K10D body i w zestawach.
jaad75, Pentax coś zmienił w PDFie rabatowym. Od 01.07.2007 zmienili firmę, która obsługuje rabaty. Na pewno był wcześniej Walmart, jako wyłączony z oferty, a teraz go tam nie ma (tylko bestbuy.com). Wydaje mi się też, że była wzmianka o konieczności wysyłki do 31.07. Teraz jest do 30 dni od zakupu, ale to lepiej dla klientów.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
emigrant, nie wiem jak to wygladało wczesniej, ale od jesieni zeszłego roku nic się w tej kwestii nie zmieniło (tzn. rabaty obsługuje The Express Group i na wysłanie zgłoszenia jest 30 dni od daty zakupu)
EDIT:
Ok. - sprawdziłem, faktycznie zmienili firmę, mimo, że "track rebate" wciaż prowadzi do the Express Group... Ciekawe, bo cały czas czekam na $100 zwrotu za 43Ltd i mimo, że minął już miesiąc, rabat nie pojawił się w systemie... Prawdopodobnie jest już realizowany przez Continental Promotion Group, ale oni jeszcze nie mają trackingu...

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
jaad75, Na dpreview pisali, że przeważnie dostawali zwrot po 5 tygodniach (w pdfie jest określone na 8-10 tyg.)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
emigrant napisał/a:
jaad75, Na dpreview pisali, że przeważnie dostawali zwrot po 5 tygodniach (w pdfie jest określone na 8-10 tyg.)

Wiem, bo dostałem już chyba z 8 rabatów, ale zwykle pojawiają się w systemie do około miesiąca po wysłaniu. Nie mówię o otrzymaniu czeku, ale o pojawieniu się w systemie z adnotacją "qualified", badź "reject"...
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Zakup z wysyłką do Polski mija się z celem (przede wszystkim ze względu na polski VAT).

No nie wiem -choruję na błyskotkę i zakup "540tki" w B&H +koszt wysyłki +cło i vat dają ciągle istotnie niższą cenę niż polska. A jakby jeszcze znależć sposób i odliczyć sobie rabat...
 
junior1980  Dołączył: 18 Lut 2007
czytam o tych rabatach i nie rozumiem do konca jesli Kupie w jednym sklepie na jednym rachunku lampe 540 i obiektyw 16-45 to dostane zwrot 150 dolarow?
no i jak ot jest z tymi sklepami rodzine mam w Nowym jorku wiec gdzie najlepiej kupic zeby nie doliczyli podatku

pozdrawiam
Maciek
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
junior1980 napisał/a:
czytam o tych rabatach i nie rozumiem do konca jesli Kupie w jednym sklepie na jednym rachunku lampe 540 i obiektyw 16-45 to dostane zwrot 150 dolarow?

tak, przy czym nie musi to być na jednym rachuku
junior1980 napisał/a:
gdzie najlepiej kupic zeby nie doliczyli podatku

w większości sklepów naliczają podatek w NY i czasem dla NJ, jeśli mnie pamięć nie myli to beachcamera jest w NJ; poza tym -- było o tym pisane w tym wątku
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
a jak oni odsyłają potem te 50$ ? bo nie widze na kuponie miejsca na nr konta.
Kupiłem pare dni temu w adoramie lampę 540 i jeżeli można odzyskać 50$ to czemu nie :)
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
z tego co wiem to czekiem, ale mogę się mylić
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szopen napisał/a:
z tego co wiem to czekiem, ale mogę się mylić
Nie mylisz się.
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
Kilka razy korzystałem z mail-in rebate. Moje doświadczenia to:

- w określonym terminie trzeba wysłać wspomniane już formularz, wycięty kod paskowy i kopię dowodu zakupu
- generalnie firma obsługująca wykorzystuje cały czas jaki ma dany (przy moich zakupach średnio ok. 1,5 m-ca)
- rabat przysyłają w postaci czeku z ograniczonym terminem 'płatności'
- wydaje mi się, że z rabatów mogą korzystać tylko Amerykanie (trzeba by przeczytać drobny druk danego rabatu, adres w USA wystarczał w moim przypadku)
- istnieją mail-in rebate danego sklepu (nie musi być to promocja firmowa np. Pentax'a), generalnie sklepowe promocje mają gorszą renomę - różnie w zależności od sklepu

Ogólnie - proces długotrwały i nie do końca pewny (np. list może 'zaginąć' po drodze) do tego stopnia, że po kilku akcjach wolałem zapłacić więcej mimo możliwości skorzystania z mail-in rebate.

Pozdro
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
Witam,czekam na zwrot 250$ za K10+16-45+50-200 + 540 od 25 czerwca w tym dniu wyslalem na adres taki jak podali list z kodami itd.i niestety narazie nic :evil: Szwagier mieszkajacy w USA dwonil do nich z pytaniem o co chodzi?? odpowiedz_ dzwonic po 10 tygodniach od daty wysylki listu do nich :cry: Troche sie martwie czy polecieli w bambuko z tym rabatem bo 250$ to niezla kasa no nie?? pozdrawiam dzidek16
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzidek16 napisał/a:
Troche sie martwie czy polecieli w bambuko z tym rabatem bo 250$ to niezla kasa no nie??
Niezła. Mam sie martwić ? Martwię się.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzidek16, zajrzyj na pentaximaging.rebatestatus.com
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
chciałbym kupić pentaxa w usa, mam rodzinę w NY ktoś napisał, że najlepszy jest tam beach camera. właśnie robiłem zaupy, a tu mi wyskoczyło:

Beach Camera does not collect sales tax from any state other than NJ.

Zapytam.. Why???

edit.. a jaki tam jest podatek? :mrgreen:

edit2.. (; Jeśli zrobię taki myk, że kupię aparat NJ to omija mnie podatek? Tylko gdy kupuję w tym samym stanie to muszę zapłacić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach