Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Fujifilm GFX 50S
A więc stało się: do elitarnego grona producentów średnioformatowych aparatów cyfrowych dołączyło Fuji.

Model GFX 50S będzie kosztował 29999 zł za korpus.

Od razu ma być dostępnych kilka szkieł: FUJINON GF63mmF2.8 R WR”, “FUJINON GF32-64mmF4 R LM WR” oraz “FUJINON GF120mmF4 R LM OIS WR Macro

A tu szczegóły:
http://www.optyczne.pl/10...lm_GFX_50S.html

Robi się ciekawie ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fenol napisał/a:
29999 zł za korpus
A co na to Ricontax?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Fenol mam nadzieję, że to wymusi presję na nowe obiektywy ze strony naszej stajni, bowiem nic tak nie cieszy klienta jak walka o klienta poszczególnych firm :-D

Ryszard zrobi 100mpix matrycę w Z II ale szkieł ni hu hu :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso będziesz zmieniał na F? ;-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Fuji robi swoje.
Ricoh ma problemy dziale photo...
Czy Pentax się skończy?
Konkurencja jest olbrzymia a wśród luster...
Olek wybrał swoją drogę, Fuji swoją...
Gdzieś w sieci ktoś napisał, że nadzieją dla Pentax jest Sigma ...
Po współpracy z Samsung , przejście do Hoya, a potem Ricoh.
Ricoh jak nie da rady to amen.
Foveon ?

@ espresso, Fuji rzeczywiście robi dobre szkła ale czy aż o połowę tańsze?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
espresso, przyszedłeś mieszać mi w głowie?
Mam wystarczająco namieszne...
Mitakon, Spieebmaster a ostatnio nawet Zenit...

Pod 645 i 645D wymiennie masz taką linię szkieł Pentax , że życia ,czasu i kasy chyba Tobie nie wystarczy aby je wszystkie zdobyć.
Tak wiem, nikt z naszego forum nie testował ich chyba więcej niż Ty na analogu a teraz na cyfrze.

Ostatnio dużo skanuję starych klisz i jestem na rozdrożu...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Jestem ciekaw czy Fuji wyciągnął coś więcej z matrycy niż inżynierowie w Pentaxie z 645Z


Mieli na to "troche" więcej czasu niż P/R więc nie zdziwiłbym się jeśli.... ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na dprevie można obejrzeć sample - o tu.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
fuen napisał/a:
Na dprevie można obejrzeć sample - o tu.


Na moje oko: pierwszy Hasselblad, drugi Pentax, trzeci Fuji, ale wielkich różnic nie ma . Canon bardzo dobrze, ale jednak gorzej od reszty, bo i matryca mniejsza. 645Z lepiej od Fuji na wysokim ISO, powyżej 6400.
Fujifilm to ciekawa firma, która w czasach kryzysu w biznesie foto inwestuje jak szalona. Żaden inny producent nie prze tak do przodu, nawet Sony (gorzej z premierami obiektywów) . Sprzedaż Fuji nie jest zbyt duża i pewnie dział foto jest finansowany z czegoś innego. Ciekawe jak się to skończy.
Pentax - cóż wygląda jakby po K-1 dostał zadyszki. Najgorzej wygląda sprawa premier firmowych szkieł. APSC jest zupełnie zaniedbana. Rynek oczekuje dobrych jasnych stałek i fuji dla swojego APSC takie daje np 35/1.4, 35/2 50/2 i 52/1.2. U nas albo plastikowe niezbyt jasne 35/2.4 i 50/1.8 albo nieśmiertelne limitedy. Ile można oferować szkła z wiertarką zaprojektowane wiele lat temu w cenie delikatnie mówiąc wysokiej? Gdyby nie bardzo dobre body, to byłoby już po systemie. Plotki o mozliwości rezygnacji RICOH'a z działu foto wydają się prawdopodobne., chodź oczywiście nie musza być prawdziwe.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Gdzieś widziałem porównanie Hassela z Fuji, fotki robione z tymi samymi parametrami naświetlania. Im wyższe iso, tym obrazek z fuja był ciemniejszy (czyli w normie ;-) ).
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
espresso napisał/a:
pytanie tylko z czego

Struktura przychodów:
14% dział obrazowania (fotografia – 10%)
39% urządzenia, materiały i rozwiązania dla zapisu informacji
47% urządzenia, materiały i rozwiązania dla tworzenia dokumentów

Źródło: raport finansowy 2016, str. 6. https://www.fujifilmholdi...2016/index.html
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
tomek_j napisał/a:
Ile można oferować szkła z wiertarką zaprojektowane wiele lat temu [...]

Tak długo jak spełniają (lub przewyższają) obecne wymagania. Faktem jest, że limitedy może i nie są najjaśniejsze, ale w pełni otwarte nadal bywają lepsze od przymkniętych jasnych szkieł innych firm. Jeśli nie przywiązywać ceny do wartości przysłony maksymalnie otwartej, a raczej do tzw. używalnej to być może nie wyglądałoby to tak źle. Np. co rynek może zaoferować zamiast Ltd 70? (pominę sprawę wielkości/wagi...)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
plis napisał/a:
Faktem jest, że limitedy może i nie są najjaśniejsze, ale w pełni otwarte nadal bywają lepsze od przymkniętych jasnych szkieł innych firm.


Od nowych Sigm na pewno nie :-D
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
x4rd napisał/a:
Od nowych Sigm na pewno nie :-D

Tutaj mógłbym użyć argumentu wielkości/wagi :)
30-tka Sigmy nadal jest na moim celowniku do spróbowania (miałem tylko starszą wersję), ale obawiam się, że nie będzie znacząco lepsza od Ltd 35, a 35-tka Sigmy to już strefa cenowa używanego Ltd 31.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
plis napisał/a:

Tak długo jak spełniają (lub przewyższają) obecne wymagania. Faktem jest, że limitedy może i nie są najjaśniejsze, ale w pełni otwarte nadal bywają lepsze od przymkniętych jasnych szkieł innych firm. Jeśli nie przywiązywać ceny do wartości przysłony maksymalnie otwartej, a raczej do tzw. używalnej to być może nie wyglądałoby to tak źle. Np. co rynek może zaoferować zamiast Ltd 70? (pominę sprawę wielkości/wagi...)


Ale tu nie chodzi o to czy są dobre, czy nie. Klient nie ma poczucia, że firma daje mu możliwość nabycia czegoś nowego, czegoś co jest w konkurencyjnych systemach. Nawet jak nie chce kupić, to wie, że może to zrobić. Tak jest wszędzie; w samrtfonach, autach, itp. Czy wszyscy którzy mają wypasionego samrtfona sprzed roku, dwu typu Samsung Galaxy S6 potrzebują nowego modelu wypuszczanego do 0.5roku? Nie, ale jak Samsung nie wypuści nowego, to się nie liczy.
W przypadku Pentaxa to poczucie jest od jakiegoś czasu, ale teraz przyspieszyło , bo inni mają co rusz jakieś premiery szkieł, a u nas bida. To coś nowego nie musi być lepsze, czy potrzebne, ale jest. Pentax/Ricoh ma wszystko co potrzeba do robienia dobrych zdjęć. Ale to za mało, żeby konkurować z innymi.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomek_j napisał/a:
Czy wszyscy którzy mają wypasionego samrtfona sprzed roku, dwu typu Samsung Galaxy S6 potrzebują nowego modelu wypuszczanego do 0.5roku? Nie, ale jak Samsung nie wypuści nowego, to się nie liczy.
widzisz, a ja zupełnie inaczej widzę temat. Jaki ktoś co roku musi wypuścić topowy model (apple, samsung, itp.) to znaczy, ze mnie - klienta robi w jajo. Mógłby wsadzić te funkcje z modelu 2017 do modelu 2016 i nie kazać mi kupować ci roku. Dlatego nie kupuję takich sprzętów, nie gonię za modą i wybieram dostawców, którzy dopasowują sprzęt i najlepsze modele wypuszczają z naprawdę ulepszonymi parametrami. Traktują mnie poważnie, a nie na zasadzie: głupki kupią, bo chcą mieć najnowszy model, bo model 2017 w październiku 2017 to juz archaizm i nie da się z niego korzystać...
Poza tym postarzanie produktu. Apple specjalnie rozbudowuje soft, żeby stare sprzęty wymieniać na nowe, bo te same funkcję wymagają większej wydajności.

Doceniam Pentsksa, za współpracę szkieł sprzed epoki soczewki gładzonej. Za bagnet, który wspiera wszystko. Za obiektywy, których można używać wiele lat z różnymi korpusami, ponieważ są to produkty dobre.

Oczywiście idzie nowe. Trochę ostatnio namieszali przy współpracy obiektyw-korpus. Ale nadal robią to na tyle rozsądnie, ze jako klient tłumaczę sobie - rozwój, a nie wyciąganie kasy.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref napisał/a:
Za bagnet, który indeksy wszystko.
Wyjaśnisz? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tomek_j napisał/a:
To coś nowego nie musi być lepsze, czy potrzebne, ale jest.

Ładne podsumowanie tej nowej puszki od Fuji.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Gdyby nie bardzo dobre body, to byłoby już po systemie.
Bardzo trafnie.
tomek_j napisał/a:
Sprzedaż Fuji nie jest zbyt duża i pewnie dział foto jest finansowany z czegoś innego.
No własnie, pytanie tylko z czego. Filmów sprzedaje się już niewiele...


Czytałem w zeszłym roku, ze Fuji weszło na rynek ubezpieczeń.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
tref, o to chodzi :-B
Właśnie to chciałem przekazać. Może trochę mniej wprost...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach