papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
  [papanf] dwa zdjecia z kadyszki
póki co zapoznaję się z nowym aparatem, powoli się przyzwyczajam i w ramach
takiej integracji wykonałem parę pospolitych pejzaży oraz pozwoliłem sobie pofotografować
na mojej parafii :P Są to, jakby nie patrzeć, pierwsze oficjalne zdjęcia które wyszly z mojego Kadziesięć. NIedługo rzucam się na coś bardziej ambitnego bo takie pospolite ujęcia powoli mnie nudzą, a przy tym czuję że tracę wenę twórczą (też macie takie wzloty i upadki fotograficzne?)



 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
papanf napisał/a:
(też macie takie wzloty i upadki fotograficzne?)

Ja tam mam stały upadek. Robię coraz bardziej schematyczne i oklepane ujęcia i na dodatek coraz częściej wyglądają mi na technicznie skopane. Czasem to mi się aż odechciewa aparat brać ze sobą, jak sobie pomyślę, że znów (takie) same gnioty porobię, jak zwykle :-P
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
mam dokładnie to samo :-/ :-/ :-/
moze to przez te upały ? :P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja to ostatnio upadłem tak nisko, że widziałem jak mi się psia kupa do podeszwy przykleja. I sumie trochę głupio się tak chodzi z jednym uchem przy asfalcie, ale za to ciekawa perspektywa - reasumijąc dość ciekawe doświadczenie - polecam każdemu.
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
...michu_podźwignij się, jeszcze pylicy sie nabawisz od "tretuara" :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
psia kupa do podeszwy przykleja.


To na szczęście...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
Michu napisał/a:
psia kupa do podeszwy przykleja.


To na szczęście...
na szczęście do podeszwy, bo mógłbyś okiem trafić w tej dziwnej pozycji, a to już gorzej ;-)
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Re: dwa zdjecia z kadyszki
papanf napisał/a:
dwa zdjęcia z kadyszki


Ja tam widzę trzy zdjęcia. :mrgreen:

Pierwsze ok, ale czemu tak krzywo?
Drugie, do góry za bardzo, ktoś tu kiedyś nawet napisał, jak się foci architekturę. Obiektyw poziomo ma być z tego co pamiętam. W trzecim nie ma tematu konkretnego (lampa?), chyba że tematem jest wnętrze, ale to za wąski plan na taki temat.
Traktuj to z przymrużeniem oka, są tu fachowcy, którzy na pewno ocenią to wiele lepiej ode mnie. :-)
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
...może to przez _znudzenie_ :?: ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
papanf, to obiektyw tak winietuje, czy Ty to dorobiłeś?
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Powiem szczerze, ze jak tu wlazilem to sie spodziewalem najgorszego - ze kolejny folderboy promocje na Kasztanke znalazl... ale nie. Oba mi sie podobaja, niby przeszkadza to krzywo ale moze i byc. Czegos mi jeszcze brakuje na zdjeciu 1 do kompazycji ale i tak jest ladne. A drugie zupelnie nie po mojemu, dwa zestawione zdjecia i do tego architektura?.. ale tez budzi same pozytywne skojarzenia.
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
[papanf] seria dyptyków
Tak sie pochwalę serią dyptyków. wszystkie robione pentaxem k10d.
traktowane PSem.

1.

2.

3

4
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
dobre!
to ostatnie mi sie najbardziej widzi:)
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Najfajniejsze 3 i z 4 rower
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
3 i 4 bardzo fajne. 2 kojarzy mi się z serialem "Wojna domowa".
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
papanf - niezle pomysly - gratulacje.

Kiedy po raz pierwszy ogladalem te zdjecia to jedynka przypadla mi najmniej, ale teraz jak ogladam to juz po raz ktorys (wracalem kilka razy) to wydaj mi sie chyba najbardziej udana. IMHO zmienilbym tylko kontrast, zeby zdjecie nie bylo takie mydlane (sadze, ze zyskaloby na wyrazie) i usunalbym odbicie okna w okularach (bo to jakos tak razi w tym klimacie - ale ja sie nie znam :mrgreen: ).

Zdjecie nr 2 nie bardzo do mnie przemawia (jezeli mialbym wybierac to wole to po lewej) ale podoba mi sie klimat b&w.

Kolorki i kolorki - baaaaardzo na zdjeciu trzecim. Dla mnie to one tutaj kreuja ta fotke.

4. fajnie pomyslana kompozycja roweru z lampa uliczna. Wszystko do siebie pasuje i tworzy klimat.

Mam tylko pytanie o proces tworczy :mrgreen: co brzmi dumnie.
Czy robiac zdjecia (szczegolnie do dyptykow nr 2 i 4) robiles je z mysla wlasnie o stworzeniu dyptyku, czy moze pomysl powstal podczas obrabiania fotek?

Pozdrawiam i zycze dobrego swiatla
b.
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
dzięki wielkie za opinie :)

Bantu, dypytki przychodzą mi do głowy najczęściej przed wybraniem się gdziekolwiek z aparatem. Pomysły zazwyczaj wpadają przy gęstej oprawie z tytoniu- jakoś wspomaga mi
myślenie 'twórcze' :)

Pozdrawiam
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
No a mnie się podoba 2, w temacie "Abstrakcja", i 4 w temacie "Współczesna Polska" :mrgreen:

Co tak rzadko coś wrzucasz? Cały czas miałeś dołek??
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
papanf - ja rzuciłem palenie 3 lata temu, więc nie mogę się wspomagać :mrgreen:
Ciekawe rzeczy opowiadasz, bo to chyba dosyć trudna sprawa jest wymyślić dyptyk i biegać za nim z aparatem. No ale to zdanie moje i może muszę po prostu przestawić myślenie na takie tory. Generalnie jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam
b.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
papanf, A czy to 2-gie to nie jest Hajnowska cerkiew przypadkiem?
Wnioskuje ze to ostatnie to moze byc Hajnowski dworzec.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach