Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
  [Adam Sławomir] Rozne moje roznosci
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Fotki bardzo przyjemne. W szczególności pierwsze z pól uprawnych.

Osobiście unikałbym (w paru zdjęciach), umiejscowiania linii horyzontu po środku.

Ale oczywiście ponoć o gustach sie nie dyskutuje, i pewnikiem znajdą się tacy którym to nie przeszkadza. :)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd to? Mnie się podoba. :-)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Fajne, też się powymądrzam, choć zawsze łatwiej pisać niż robić:-)

- horyzont, jak bossini, wyjątkiem jest to ze słońcem, gdzie słońce wchodzi w mocny punkt i tu nie razi
- dwa górne prawe są najsłabsze, nic specjalnego nie wnoszą, a dużo razy powiela się motyw tego mostu aby na tych dwóch już znudzić
- pola: miodzio kolorystyka i gra linii, lewemu dolnemu dałbym trochę więcej nieba
- ostatnie zabite prze kable telefoniczne, no cóż, nie poradzisz, ale kościół przesunąłbym na mocny punkt, bo teraz niby drzewo jest mocne i trochę nie wiem co jest motywem głównym - drzewo czy kościół, chyba powinien być kościół, bo trzewo to popularniak:-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Podobają mi się ... wszystkie. Jedna uwaga, warto chociaż ponumerować zdjęcia. Łatwiej wskazać, które mamy na myśli. 5 i 6 najbardziej mi się podobają, Przy czym w piątym nieba jest za mało. Można by nawet usuną to niebo i nieostre zboże na dole to wyszedłby fajny patchwork.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bardzo ładne te zielone ujęcia...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Szczegolnie urokliwe...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To obecnie moja tapeta :-) )
Miodzio fotka... :-) )
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mnie sie podoba umiarkowanie, ta kolorystyka jest przekombinowana i naiwnie bajkowa. Poza tym malo jest czegokolwiek ostrego na tych zdjeciach, wiec z reguly nie wiadomo co jest tematem: pejzarz czy kosciol, kaczka czy rzeka itd... Ogolnie za duzo na tych zdjeciach wszystkiego.

Najlepsze jest pole z kwiatami (bodajze nr6), moze dlatego ze wydaje sie dosc naturalne (z wyjatkiem nieba) i jest to wzorowane na tapetach windows XP... Poza tym mam wrazenie, ze uzywasz fotoszopa zeby osiagnac takie efekty do jakich inni stosuja filtry. Moze i da sie to tak zrobic, ale jakos mi sie to wszystko nie broni.

Kiedys lubilem landszafty, teraz chba jestem zbyt krytyczny. Pozdrawiam serdecznie.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Tak jakos zbiorczo postaram sie odpowiedziec.

1. Co do lini horyzontu to tak wyszlo jak wyszlo. Srodkowa mi pasowala bo sie w wodzie cokolwiek odbijalo.

2. Co do braku nieba na fotce nr 5 to tez zaluje, ze nie podnioslem troche lufy przy tej lace co jej nieba brakuje, ale juz nie wroce :P. Nie bylo z czego kadrowac :(

3. Ten kosciol w tle to Klasztor na Bielanach w Krakowie. Strzelane z Tynca i z Ruczaju..

4. Kable telefoniczne moglem zamalowac w PSie.. Ale chyba nie o to chodzi. Co do przesuniecia kosciola w mocny punkt to ok, tylko wtedy trace drzewa, a po prawej wylazily mi jakies krzaki.. No tak mi najbardziej pasowalo jakos :)..

5. Te zielone pastwiska :P to okolice Pinczowa w Swietokrzyskim.. Przejazdem bylem i z drogi zjechalem na chwile..

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za komentarze..
Adam

[ Dodano: 2007-06-19, 15:51 ]
kivirovi napisał/a:
Poza tym mam wrazenie, ze uzywasz fotoszopa zeby osiagnac takie efekty do jakich inni stosuja filtry. Moze i da sie to tak zrobic, ale jakos mi sie to wszystko nie broni.


Wiesz, zgodze sie, ze PSucie zdjec nie zawsze wychodzi na dobre i staram sie tego nie robic. Na w/w zdjeciach wszystko zostalo zrobione przy wywolywaniu RAWa, wiec nie ma tu strasznych cudow. Zreszta czy jesli nie jestes w stanie stwierdzic czy to szop czy filtry na szkle to jest to az taka bolaczka?

Pozatym zdjecia obrabiam z przymusu na badziewnym laptopie wiec kolory moga byc inne niz mi sie wydaje :P
Ale z tym narazie nic nie zrobie :) Czekam na RAW Chalange bo ciekaw jestem czy kolory, ktore u mnie wyjda beda do czegos podobne..

Pozdrawiam i dzieki,
Adam
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
kivirovi napisał/a:
Poza tym mam wrazenie, ze uzywasz fotoszopa zeby osiagnac takie efekty do jakich inni stosuja filtry


A przecież powiedział Pan: „nie będziesz używał Photoshopa zamiast filtra” ;-)

No to ja jestem foto-grzesznikiem bo używam PS’a ile wlezie (czasem jak spojrzę na efekt końcowy to miewam mdłości ale co tam ;-) ). Tak po prawdzie to używam filtra a potem Photoshopa. Wiem, że wielu foto-tradycjonalistów uzna to za profanację ale ja jestem zwolennikiem korzystania ze wszystkiego co może ułatwić zadanie. Nie ukrywam, ze jestem pełen podziwu dla każdego kto znajduje temat, wyciąga aparat, pstryka i ma gotowe zdjęcie. Niektórzy maja to coś. Ja chyba nie. Może kiedyś. A póki co ... niech żyje Jego Wysokość PS.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
uzywasz fotoszopa zeby osiagnac takie efekty do jakich inni stosuja filtry
... czy to jest zarzut?
Liczy się efekt końcowy - jeśli taki chciał uzyskać fotograf, to oglądającemu nic do tego. Najwyzej może powiedzieć: nie podoba mi się.

[ Dodano: 2007-06-19, 20:52 ]
kristofo napisał/a:
wielu foto-tradycjonalistów uzna to za profanację
Każdy fanatyzm jest szkodliwy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Adam Sławomir, -mozesz podlinkowac pijedyncza fote....? bo jak jest caly foder to ja nie moge obejrzec.... :evil:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
Adam Sławomir, -mozesz podlinkowac pijedyncza fote....? bo jak jest caly foder to ja nie moge obejrzec.... :evil:


Nie ma problemu chociaz chyba pierwszy raz slysze, ze ktos ma problemy z picasa:

http://picasaweb.google.c...643870736127938
http://picasaweb.google.c...643948045539282
http://picasaweb.google.c...644012470048738
http://picasaweb.google.c...644072599590898
http://picasaweb.google.c...644214333511682
http://picasaweb.google.c...644334592595986
http://picasaweb.google.c...644755499391010

Daj znac czy teraz cos widzisz.. Jak nie to nie wiem :/

Pozdrawiam,
Adam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:
Nie ma problemu chociaz chyba pierwszy raz slysze, ze ktos ma problemy z picasa:
- sam nie wiem dlaczego ale poprzez link do albumu nie moge obejrzec fotek - potrzebny jest link do pojedynczej fotki i wtedy jest spoko - wszystko moge sobie obejrzec..... :roll:
5,6,7 - moje "typy" w 7 usunac druty
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:
Fafniak napisał/a:
Adam Sławomir, -mozesz podlinkowac pijedyncza fote....? bo jak jest caly foder to ja nie moge obejrzec.... :evil:


Nie ma problemu chociaz chyba pierwszy raz slysze, ze ktos ma problemy z picasa:
Fafniak tak ma :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, czy przypadkiem nie masz skopanego komputera, a właściwie instalacji oprogramowania?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Cobretti napisał/a:
ostatnie zabite prze kable telefoniczne, no cóż, nie poradzisz, ale kościół przesunąłbym na mocny punkt, bo teraz niby drzewo jest mocne i trochę nie wiem co jest motywem głównym - drzewo czy kościół, chyba powinien być kościół, bo trzewo to popularniak:-)


kable mają swój wakacyjny urok, jeśli są w tym miejscu na ziemi na pewno bym ich nie kasował, może tylko na zdjęciu powinny być nieco niżej i wtedy nie rzucałyby się aż tak w oczy. Co do mocnego punktu/drzewa nie zgadzam się. Jak patrzę na zdjęcia nie szukam na siłę mocnych punktów tylko pytam siebie: czy podoba mi się to?, a potem: dlaczego? - w tym przypadku zresztą nie miałem żadnej wątpliwości co jest tematem zdjęcia: cały pejzaż, i kościół i drzewa. Podoba mi się umiarkowanie. Choć gdybym sam to pstryknął uważałbym, że jest rewelacyjne ;-)
Adam Sławomir zdradź przy okazji tajniki swojej kuchni. Jakie stosowałeś filtry (jeśli to nie PS)? Jakie obiektywy? W jakim programie wołałeś foty? Jakie stosowałeś ustawienia, żeby osiągnąć zamierzony efekt?... Bo efekt jest efektowny, więc ciekaw jestem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, mam firewall-a i kupe opcji...moze to to...? :roll:
zaraz sprobuje jedna opcje...

[ Dodano: 2007-06-19, 22:22 ]
chyba brakuje mi jakiegos softu.....
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
cypis napisał/a:
Adam Sławomir zdradź przy okazji tajniki swojej kuchni.


Tajniki powiadasz :P. Obiektywy mam w sygnaturze, filtry szklane to jedynie polar, ktorego ze wzgledu na rozmiar gwinta uzywam tylko z kitem i FA 50 f1.7 (przez przejsciowke) oraz szary NDx8. Na Sigme (58mm) niestety jeszcze nie mam nic poza UV'ka, a brakuje mi polara czasem. Co do wolania RAWow to ACR i tak suwam tymi suwakami az wyjdzie cos co mi sie podoba.. Aczkolwiek bardzo czesto wracam do tych samych zdjec i przesuwam jeszcze troche (czasem sporo) te suwaczki :-P
Baardzo mi sie ostatnio spodobala zakladka HSL w ACR 4.1.
A co do mocnych punktow itp.. to mam takie wlasnie podejscie jak ty. Czyli raczej na sile nie pcham jakichs konkretnych elementow w "mocne punkty" jesli mi tam nie pasuja..
Nie bardzo mam jakies konkretne ustawienia, raczej zaleznie od konkretnego zdjecia.

Pozdrawiam,
Adam

[ Dodano: 2007-06-19, 22:44 ]
Aaa.. Jedyne co moge polecic z "mojej kuchni" to wyostrzanie przy pomocy filtra HighPass. Naprawde efekty mi sie duzo bardziejsze wydaja niz przy ostrzeniu w ACR albo UnsharpMask.

Pozdrawiam,
Adam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach