Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
[ analog] analogowy korpus - gabka tlumiaca - jej brak
Zakupilem Me super....
sprawdzony raczej trzyma czasy - sljadzik pyknalem.....
ale problem jest taki ze czyszczac lustro zawadzielm szmata o ta gabke.... no i reszte mozna sobie dopowiedziec :mrgreen:
swoja droga w starszym LX nie mam takiego problemu - chyba.... :roll:
no wiec delikatnie wyczyscilem z tej gabki....troche zostalo ....
zastanawiam sie czy mozna uzywac tak aparata czy jednak szukac srwisu ktory mi podklei nowa.....(Warszawa - gdzie?)

bo jesli chodzi o mnie to wrazenie wytlumienia sie nie zmienilo...no ale przy LX to wszystko chyba jest bardziej miekkie..... :evil:


hmmm chcialem dzieciakowi za jakies 2 lata dac ten aparat.... nie chce zeby sie zepsul....jest zbyt fajny.....

W LX te gabki sa bardziej schowane... ale tez wygladaja ... tak sobie...tyle ze nie zostawiaja "swoich" flakow na palcu czy tez srubokrecie...... :roll:

W warszawie przestrzegalem przed Bykowskim.....ktory zepsul mi LX-a.....
nie wiem gdzie zaufane serwisy......(kurde o LXa naprawde mam stracha bo mialem juz przugody...za 1,5tys.)

[ Dodano: 2007-06-21, 23:04 ]
acha czy te
1. Bieniek Adam. Naprawa sprzętu fotograficznego
tel/fax. (022) 629 99 59
Al. Jerozolimskie 113/115, 02-017 Warszawa

2. Foto-tronik
tel/fax: (022) 621 12 41
ul. Żurawia 32/34 (wejscie od ul. Parkingowej), 00-515 Warszawa

?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja bym dal do Bienka - jesli nie bedzie potrafil, to sie przyzna. W Praktice SuperTL elegancko skalibrowal swiatlomierz. Daje swoja gwarancje.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a co za przygody z LX'em cię aż 1.5 tys. kosztowały?!

opowiedz jakąś fajną historię :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
a co za przygody z LX'em cię aż 1.5 tys. kosztowały?!
-pomylenie przez pana bykowskiego sruby plaskiej z jakas "lepkowa".... co spowodowalo powolne rozcinanie folii na ktorej napylony "naklejony" ybl pasek przenoszacy "dane" o naswietleniu....
efekt byl taki ze modul tego cholerstwa kosztowal ok. 1000zl a i robocizna....
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bez gąbki też będzie pracował normalnie, tylko po pewnym czasie, dośc długim zreszta będzie delikatny ślad na lustrze, jeśli będzie dobijało do uchwytu matówki ( zasadniczo nie powinno ).Ponadto gąbka tłumi przebieg światła od matówki nad lustrem w położeniu podniesionym ( długie czasy migawki ) A w ogóle to weź kawałek starej , najlepiej ciemnej karimaty,(lub podobnie gąbczastego wyrobu) wytnij pasek 2 x 2 mm i odpowiedniej długości i przyklej w odpowiednim miejscu używając kleju np. UHU-por ( oczywiście kleju ociupinka, najlepiej dawkować przy pomocy czubka większej igły ) Ja mam tak zrobione chyba trzy pleśniaki i wszystko jest ok. a materiał taki jak z karimaty jest troche twardszy, ale lepszy bo mniej porowaty i trwalszy.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Miałem to samo. Majstrowałem przy gąbce w me super i zapaskudziłem matówkę. Aby nie pogarszać sprawy oddałem wszystko do serwisu. Mam teraz nową gąbkę i nową matówkę. Ten serwis to BT Foto, Armii Ludowej 12, tel. 253508. Sama wymiana gąbki to było coś około 30 zł.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
20 zl :mrgreen:
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
teta napisał/a:
Armii Ludowej 12, tel. 253508. Sama wymiana gąbki to było coś około 30 zł.


Nie wiem jak z kompetencjami ale podejście mają ludzkie.
Jak puściłem kitowy 28-80 na beton, to powiedzieli że nie opłaca się wymieniać części (jakiś wewnętrzny pierścień) ale za kilkadziesiąt zeta mogą się żywicą pobawić - tydzień się męczyli z klejeniem i szlifowaniem by chodził - i chodził prawie jak nowy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
20 zl :mrgreen:

Już to zrobiłeś? Jak nie, to daj adres, wyślę Ci dociętą gąbeczkę samoprzylepną. Dostałem kiedyś od dzerry'ego taką super-hiper gąbkę Made In Japan i wyciąłem z niej "reparaturki" - jedna mi została.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ryszard, - zrobione...mam nadziej ze dobrze... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach