smigacz74  Dołączył: 03.10.2017
plwk napisał/a:
Tylko 70.
https://www.pentaxforums....ots-thread.html

Da 40 Ltd i 70 Ltd są oznaczone jedną gwiazdką z linku powyżej.

Z działu "Limitedy i gwiazdki":
Dada napisał/a:
DA 40 i DA 70 kryją na 100% ( mam oba ) a czy DA 21 kryje to sam chciałbym wiedzieć.

wynika, że 40-ka też kryje :-) a i ponoć 35-ka Ltd makro ponoć nie ma problemu jak doczytałem gdzieś na naszym forum :-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
smigacz74 napisał/a:
wynika, że 40-ka też kryje

Ale podobno po przymknięciu.

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
jak by ktoś miał K1 w okolicy Gdańska - skłonny jestem przetestować :-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
smigacz74 napisał/a:
DNG ponoć cięższy i nie przenosi formatu zapisu obrazu w pliku obrazu

Przepraszam, czego nie przenosi?

plwk napisał/a:
Tylko 70.

40-tka też. Pamiętam, że sam podpinałem wersję XS pod K-1 i było ok. Tu mają podobne doświadczenia.

mirekin  Dołączył: 03.12.2008
"To działa tylko z obiektywami pentaksowymi. Niektóre DA można używać na FF."

W automacie tak, ale cropa można włączyć pokrętłem.

mirekin napisał/a:
"To działa tylko z obiektywami pentaksowymi. Niektóre DA można używać na FF."

W automacie tak, ale cropa można włączyć pokrętłem.

Mnie bardziej zastanawia dlaczego korekcja dystorsji i oświetlenia peryf. działa tylko z obiektywami aps-c z ustawieniem cropa na aps-c lub auto, w C...-e działa to z każdym obiektywem systemowym ponoć.

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
smigacz74 napisał/a:
ponoć 35-ka Ltd makro ponoć nie ma problemu jak doczytałem gdzieś na naszym forum :-)
Miałem napisać "zgadza się" ... Jednak mnie tknęło ;-)

Na naszym forum ktoś, kiedy linkował skany zdjęć z filmu zrobionych przy użyciu da35ltd i wyglądało to dobrze.
Przed momentem podpiąłem da35ltd do pz20 i jest widoczna niewielka winieta.

A efekty konkretnego testu znajdziesz > tutaj <

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
smigacz74 napisał/a:
dlaczego korekcja dystorsji i oświetlenia peryf. działa tylko z obiektywami aps-c z ustawieniem cropa na aps-c lub auto
Widocznie obiektywy dedykowane pod APS mają przygotowane odpowiednie profile dla pola obrazowego APS właśnie. Naświetlanie obiektywem APS "pełnej klatki" - na własną odpowiedzialność. Mnie to specjalnie nie dziwi.
smigacz74 napisał/a:
w C...-e działa to z każdym obiektywem systemowym ponoć
W Citroenie ponoć jest tak, że szkła APS nie podepniesz pod korpus FF, bo ma mechaniczną blokadę. Bagnet niby ten sam - ale diabeł tkwi w szczegółach. ;-)

Zgadza się, dla obiektywów DA, przy korpusie ustawionym na FF, profile nie są dostępne. Swoją drogą, dla obiektywów DA zaprojektowanych dla pola obrazowego pełnej klatki, mogliby odpowiednie profile udostępnić.

Racja, plwk, mogliby zrobić, to w końcu tylko parę szkieł. Oficjalne wsparcie FF zyskałoby... oficjalne wsparcie :-D

Ryszard napisał/a:
Widocznie obiektywy dedykowane pod APS mają przygotowane odpowiednie profile dla pola obrazowego APS właśnie. Naświetlanie obiektywem APS "pełnej klatki" - na własną odpowiedzialność. Mnie to specjalnie nie dziwi.

plwk napisał/a:
Zgadza się, dla obiektywów DA, przy korpusie ustawionym na FF, profile nie są dostępne.

Zgadzam się ze wszystkim powyższym, tylko dlaczego po podpięciu obiektywu pod FF Pentaxa, na auto wykrywa, że pod pełną klatkę ale ani na ustawieniach auto ani na FF ani na APS-C profile te nie są dostępne, po podpięciu obiektywu DA - są, przynajmniej dla ustawienia APS-C.

O jakich konkretnych obiektywach piszesz?

smigacz74, a jaki to obiektyw pod FF? Może jakiś stary model?

Chyba tylko obiektywy FA, FA J, D FA i DA mogą mieć wpisany profil.

plwk, Ryszard, czekam na D FA 24-70 to przetestuję :-) tak się domyślałem, że starsze obiektywy nie mają wpisanych profili. Testowałem na Pentax F 35-135 i wszystkich A, które posiadam :-D Ale jak napisał Ryszard, podpinasz DA na własne ryzyko i nie ma profili dla FF, to dużo mi wyjaśnia ;-)

[ Dodano: 2019-08-31, 16:24 ]
D FA 24-70 działa. Wielkie i ciężkie. Tęsknię za moim DA* 16-50 :-D

Skocz do: