Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
podoba mi się ten tok myślenia :) :-B

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Pentitax? 8-)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
pszczołowaty napisał/a:
hmmm Alpy i cycki w systemie

I trzeba nam jeszcze czegoś?

powalos  Dołączył: 20.04.2006
rychu napisał/a:
I trzeba nam jeszcze czegoś?

jakiejś chętnej użyszkodniczki ? :lol: :oops:

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
:mrgreen: wtedy inny system... kundelki... to już trzeci plan ;)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Skoro miało być tak dobrze, to dlaczego jest tak... no... jak jest?

Obrazek zalinkowany z optyczne.pl

[ Dodano: 2019-06-18, 14:15 ]
Ja się tutaj nie czepiam Canona. Brzydal jest, ale niech mu będzie, że fajny ;-)
AF z matrycy miał być bezbłędnie celny, lustrzanki zawstydzone swoim FF/BF miały wybuchać i ginąć w męczarniach... To jak to naprawdę jest? Eye detection intelligent full-time predictive 3D tracking AF - działa to w końcu, czy nie działa jak obiecywano?

[ Dodano: 2019-06-18, 14:22 ]
Zrozumcie mnie proszę, nie chcę wywoływać jakiejś burzy. Mamy tu kolegę zadowolonego z zamiany Pentaksa na Sony (pewnie niejednego). Ja tego nie neguję ani nie buduję barykady lustrzankom. Wieszczono jednak, że będzie przepaść i pogrom - a tu wyszło tak sobie...

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Ryszard napisał/a:
Skoro miało być tak dobrze, to dlaczego jest tak... no... jak jest?

Sam sobie odpowiedziałeś:
Ryszard napisał/a:
optyczne.pl

Widzę, że nadal porównują AF różnych aparatów, z założonymi różnymi obiektywami. Jaki to ma sens? Nie wiem.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Enzo napisał/a:
Jaki to ma sens? Nie wiem.

Poznają różnorodność świata.

Enzo napisał/a:
Widzę, że nadal porównują AF różnych aparatów, z założonymi różnymi obiektywami. Jaki to ma sens?
W świetle założeń systemów bezlusterkowych ma i to głęboki. Przecież na wykresach miał być tylko jeden, ten pierwszy słupek, z każdym obiektywem, w każdym świetle, w każdej odległości i na każdej ogniskowej... :-/

[ Dodano: 2019-06-18, 15:05 ]
... no i miało trafiać każdemu użytkownikowi, nawet optycznym.

Jacek_Z  Dołączył: 25.11.2009
Wada FF/BF a celność AF to nie to samo. Nie mylmy pojęć. Oczywiście FF/BF powoduje niecelność i to wyeliminowano w bezlustrach. Jak ktoś zrozumiał, że bezlustra trafiają zawsze i wszędzie to sobie sam nadinterpretował to co czytał. Albo czytał wpisy fanboyów, bez refleksji nad tekstem.
Gdy się fotografuje ruch to zawsze jest opcja, że chocby obiektyw nie nadąży, nawet gdyby wykrywanie było idealne. Nie ma się z czego śmiać, bo lustrzanki też nie są idealne, delikatnie mówiąc. I to użytkownicy Pentaxów piszą o słabym AF u innych ...
By nie było - nie posiadam bezlustra (choć .. damierz to bezlustro? ;-) )

Jacek_Z napisał/a:
Gdy się fotografuje ruch
Tutaj mowa o tablicach testowych. Nieruchomych, zdaje się :-/

[ Dodano: 2019-06-24, 21:24 ]
Jacek_Z napisał/a:
damierz to bezlustro? ;-)
Lustrzance wystarczy jedno lustro i jeden pryzmat (nie licząc tych od AF) - dalmierz chyba ma tego więcej, więc raczej nie ;-)

Jacek_Z  Dołączył: 25.11.2009
Ryszard napisał/a:
Jacek_Z napisał/a:
Gdy się fotografuje ruch
Tutaj mowa o tablicach testowych. Nieruchomych, zdaje się :-/

Po częsci tak, ale generalizuje się jakby to co pokazują testy AF na optycznych było tym co się w praktyce otrzymuje. A tak nie jest. Kwestia procedur i pytanie o to na ile test się pokrywa z odczuciami fotografujących.

Skocz do: