solus  Dołączył: 20 Lis 2006
[solus] Budka Suflera
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
solus, tego typu posty/wątki należy umieszczać w wątku ZDJĘCIA. Zakładanie nowych tematów z pokazanie galerii odbywa się wówczas, gdy autor czeka na słowa krytyki lub pokazuje jakieś porównanie/test. To taka niespisana zasada, ale niedługo ją zapiszemy, jak wiele innych.
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Umieszczając zdjęcia w tym wątku miałem właśnie taki zamysł żeby poddać je krytyce. Czekam na wszelkie słowa krytyki. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fotografią i wszelkie uwagi będą dla mnie bardzo cenne.
PS tref, Właśnie stuknęło ci 4000 postów :-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
solus napisał/a:
Umieszczając zdjęcia w tym wątku miałem właśnie taki zamysł żeby poddać je krytyce. Czekam na wszelkie słowa krytyki. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fotografią i wszelkie uwagi będą dla mnie bardzo cenne.

Ależ proszę bardzo ;-)
Po pierwsze to mam wrażenie, że stosujesz jakiś dziwny algorytm zmniejszający rozmiar zdjęcia. Robią się "schodki" itp. Nieładnie to wygląda.
Poza tym na zdjęciach z szerokim kadrem (1, 11) jest straszny bałagan - wzrok się rozłazi, nic nie przyciąga uwagi (na 1 może głowa ochroniarza i ten kompakt z livepreview ;-) ) - niefajnie.
A za pół roku porobisz inne zdjęcia na koncercie jakimś, porównasz i będziesz się cieszył, jakie postępy w międzyczasie porobiłeś :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
9-ka jest fajna - tylko wykadrować to z prawej i na górze.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Ogólnie foty super. Natomiast zastanawia mnie powtarzalność ujęć. 2,4,5,7,9 - ten sam temat, wybierz najciekawsze 1 lub 2 i wstaw w galerię. To samo z innymi. poza tym 1 i 11 trochę chyba "uciekły" z kadru. Osobiście podobają mi się: 3 i 9. 10 - "zamyślony gitarzysta" , też spoko. :-)
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
matb, Ja nie widzę żadnych schodków. Na tych szerokich kadrach faktycznie jest bałagan te kadry były strzelone tak przypadkowo, bez przemyślenia. Mam jeszcze problem ze znalezieniem odpowiedniego kadru, mam nadzieję, że się nauczę.
Ja osobiście jestem najbardziej zadowolony z 6 i 9 też jest ok.

Fotki robiłem Jupiterkiem 135 fajne szkiełko bardzo je lubię. Ma tylko jedną wadę, zachowanie pod światło. Jak coś jasnego znajdzie się w kadrze a nawet kawałek poza nim to całe zdjęcie traci kontrast mimo iż jest to wersja MC :-/
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
[solus] Makro do oceny
LINK
moje pierwsze próby makro z mieszkiem. Jak wam się podoba, gniot czy ujdzie :?:
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Przyjemnie i kolorowo. Jakie szkiełko ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mnie te białe kropeczki irytują trochę. I jakoś tak kontrast za duży, czy coś...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Te białe kropeczki to chyba pyłki, ale rzeczywiście wyszły nieszczególnie. Ale ogólnie fajne, szczególnie jak na początki.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
troche szkoda tego platka na pierwszym planie, a pozatym podoba mi sie
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Szkiełko to jupiter 135/3.5 a te kropeczki to faktycznie pyłki.
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Nie wiem co im się nie podoba w tym pyłku. Gdyby nie było pyłku to pszczółka (czy inny zwierz) by nie przyleciała ;] no i może rzeczywiście szkoda tego płatka z przodu, ale tylko trochę.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
zy napisał/a:
troche szkoda tego platka na pierwszym planie,


A mnie się ten płatek podoba, daje większą głębię całości. Oczywiście lepiej byłoby jakby go nie było - bardziej czysto - ale tak jest ciekawiej :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach