kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
Odczytywanie karty SDXC z aparatu.
Witam, może ktoś miał podobny problem. Zanabyłem nową kartę SDXC o pojemności 128Gb. Kiedy próbuję ją odczytać w komputerze po kablu podłączonym do aparatu, to dostaje komunikat, że występuje błąd. Dodam, że używam systemu Ubuntu. Może coś trzeba doinstalować? I jak to wyglada na innych systemach?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Re: Odczytywanie karty SDXC z aparatu.
kishon napisał/a:
. Dodam, że używam systemu Ubuntu. Może coś trzeba doinstalować?
Tak, system Windows.




Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. To był głupi i prymitywny żart :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aparat jest rozpoznawany przez system?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Kolega z pracy ma tak, że aparat widzi kartę, ale po podpięciu aparatu do kompa (z Win 7) komp tej karty nie widzi, natomiast po wetknięciu jej do czytnika kart przy kompie - widzi.
 
kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
Tak, system czyta wszystkie karty poza sdxc. Tą kartę widzi, ale nie może odczytać zawartości. Gdzieś się tam doczytałem, że to kwestia formatowania kart xc, ale nie wiem czy o to chodzi.

[ Dodano: 2019-03-06, 14:21 ]
[quote="tref"]
kishon napisał/a:
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. To był głupi i prymitywny żart :oops:
.

Jak zainstaluje windowsa i dalej nie będzie czytać karty, to wtedy będziesz musiał przeprosić, póki co nie masz za co. A z systememi jak z aparatemi jest Canon i Nikon, więc po co używać Pentaxa? 😉
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
RPM napisał/a:
https://askubuntu.com/questions/664765/unable-to-mount-128gb-micro-sdxc-storage-card a przynajmniej tak bylo w 2015 roku...
exfat-fuse jest w repo. Nie trzeba dodawać z zewnątrz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kishon napisał/a:
Jak zainstaluje windowsa i dalej nie będzie czytać karty, to wtedy będziesz musiał przeprosić, póki co nie masz za co.
eee, wtedy będzie można zgłosić incydent! Fajnie, będzie się działo. Micro$ wypuści w kwietniu marcową aktualizację i zacznie kasować zipy.
kishon napisał/a:
A z systememi jak z aparatemi jest Canon i Nikon, więc po co używać Pentaxa?
Też tak uważam :-D
Dodam, ze w szkołach artystycznych najpopularniejszą jest marka Zenit. Wszyscy młodzi odkrywcy uważają ten sprzęt za godny uwagi, rozpoznawalny i zgodny z vintage quality. :-P


Wracając do meritum - kartę formatowałeś w aparacie czy w komputerze? Spróbuj obu rozwiązań.
 
kishon  Dołączył: 19 Paź 2014
W aparacie. Ale w czeluściach sieci ostrzegają, że źle sformatowana karta może nie działać poprawnie i zalecają trzymać się formatowania z aparatu. Przejdę się do znajomego i zobaczymy jak windows się zachowa w tej sytuacji.

[ Dodano: 2019-09-19, 19:27 ]
Problem rozwiązany. Faktycznie system nie widział systemu plików exfat. Może komuś się przyda opis rozwiązania tego problemu po polsku:
https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-mount-and-use-an-exfat-drive-on-linux.html
Dzięki wszystkim za pomoc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach