andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
romeoad napisał/a:
andrusz napisał/a:
obsługuje tylko podstawowy tryb P-TTL

Sądząc ze zdjęć to obsługuje tylko TTL a w żadnym wypadku nie pTTL.

W instrukcji jest wyraźnie napisane, że lampa jest zgodna z cyfrowymi korpusami Pentax P-TTL.
plwk napisał/a:
Wygląda na brak komunikacji i Tumax błyskał cały czas pełną mocą.

Racja - wygląda jakby błyskała pełną mocą. Ale styki działają, bo np. w wizjerze pokazuje się wskaźnik o naładowaniu lampy (gaśnie po błysku) - czyli styk "ready" działa. Także w ciemności zaczyna działać lampka doświetlająca po wciśnięciu spustu migawki do połowy - czyli lampa odbiera dane z korpusu (to chyba na styku cyfrowym się odbywa).

Wygląda na to, że lampa jest uszkodzona (sprawdzę jeszcze z innym korpusem) - na szczęście jest na gwarancji.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
W znanej firmie naszego forumowego kolegi dokonałem zakupu lampy Tumax DSL883 AFZ .Muszę pochwlić wyjątkowy profesjonalizm firmy .Zamówienia i przelewu dokonałem wczoraj około godz.10:00 dzisiaj około godz. 13:30 kurier doręczył przesyłkę.
Nie mogę jeszcze kompetentnie wypowiedzieć się co do funkcjonalności lampy, bo :
- akumulatory podłączyłem do ładowarki tak aby testy zacząć z w pełni naładowanymi aku;
- muszę oswoić się z tym urządzeniem, poznać jego właściwości, parametry techniczne, sposób obsługi.
Kiedyś (a było to bardzo dawno temu) miałem w rękach wypożyczoną lampę Hobby Brauna. Wielka skrzynia akumulatorowa, palnik mocowany do aparatu na specjalnej szynie .Później miałem własną lampę made in ZSRR.
Zasilanie z sieci 230V kabelkiem ,który się ciągnął za fotografującym .Jak wszystkie wyroby made in ZSRR miała ta lampa solidną wagę ale też i potężną siłę błysku.
Nowy zakup to jest pchełka ,nic nie waży. Jaka jest funkcjonalność okaże się po testach.
Wyjaśniam ,że zakupu tej lampy dokonałem kierując się wyłącznie ceną. Mnie nie stać inną droższą lampę .Nad to dla takiego amatora jakim jestem ta musi wystarczyć.Pozdrawiam!
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No jak musi, to musi. Jak musiała to i elgawa wystarczała, ale lampę systemową się chyba po to kupuję, żeby wygodniej było?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Nazwany, z jakim korpusem używasz tego Tumaksa?

Moje doświadczenia z tym Tumaksem (883), a także z modelem wyższym 983, zakończyły się niestety porażką. Dzięki życzliwości Czesia miałem mozliwość wypróbowania 4 egzemplarzy (2 nawet były odsyłane do serwisu) i wygląda na to, że albo lampa błyska zawsze pełną mocą, albo po zrobieniu zdjęcia włacza się "stroboskop". To wszystko na K-5 i nie miałem mozliwości sprawdzenia tego z innym korpusem. Oczywiście sam korpus jest sprawny, bo działa bez problemu z lampami Pentaksa (AF200 i AF360), Metzem 48 i Sigmą EF-530.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
andrusz napisał/a:
z jakim korpusem używasz tego Tumaksa


andrusz ja mam K20.Robiłem kilka fotek i sprawował sie dobrze.Kolega canonier ma też tumaxa i nie mówił aby coś było nie tak.Trzeba wziąć poprawkę na to,że ja jestem totalnym amatorem i lampy użwyam sporadycznie.Pozdrawiam!
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Nazwany napisał/a:
andrusz napisał/a:
z jakim korpusem używasz tego Tumaksa

andrusz ja mam K20.Robiłem kilka fotek i sprawował sie dobrze.

Dzięki! Z K-5 każda fota była skopana. Więc pewnie pentax zmienił coś w elektronice K-5, a firma Tumax jeszcze o tym nie wie ;-) Poczekam w takim razie na nowe modele - może to poprawią :roll:
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Czołem pentaxianie.
Mam Tumaxa 883 nabytego dosyć dawno, używałem z K100ds.
Praktycznie błyskałem na ustawieniach ręcznych. Po nabyciu K5 foty były nie do przyjęcia, paliło jak diabli, chyba, że użyłem ustawień manualnych.
Iiiii heureka !!! zainteresowałem się trybem X przeczytałem co należy w instrukcji GB, F, i PL. str. 130
iiiii
Tumax 883 jest znakomitą lampą , K5 nic nie pali wszystko jest OK.
Nastąpiło to "objawienie" stosunkowo niedawno więc foty robiłem tylko w mieszkaniu, odległość max. 7m
Pozdrawiam.
:-B
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Adam Dąbrowski ale, o ile sie nie mylę, to w trybie X dostępny jest tylko jeden czas 1/180?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Witam
czy ktoś testował tumaxa z kx ?
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
co to jest ten tryb X :?:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
arob napisał/a:
tryb X

Synchronizacja z lampą, jak za starych czasów.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nazwany napisał/a:
Muszę pochwlić wyjątkowy profesjonalizm firmy .Zamówienia i przelewu dokonałem wczoraj około godz.10:00 dzisiaj około godz. 13:30 kurier doręczył przesyłkę.

Żeby klient się nie rozmyślił :mrgreen:
Adam Dąbrowski napisał/a:
zainteresowałem się trybem X przeczytałem co należy w instrukcji GB, F, i PL. str. 130
andrusz napisał/a:
o ile sie nie mylę, to w trybie X dostępny jest tylko jeden czas 1/180?

Czyli pracuje jak zwykła lampa tyrystorowa?
arob napisał/a:
co to jest ten tryb X :?:
romeoad napisał/a:
Synchronizacja z lampą, jak za starych czasów.
:?:
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
może offtop, ale mam tumaxa 880+"macroring" i sprawuje się bez zarzutów...chyba wredny ten tumax jest ;-)
pzdr
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dispar napisał/a:
i sprawuje się bez zarzutów
Może nasz zepsuty :mrgreen:
 
donkornelone  Dołączył: 27 Wrz 2012
Używałem Tumaxa 880 z kasetką i wszystko było na prawdę ok. Z k-x też działała bardzo dobrze. Dziś dorobiłem się k-5 i... stroboskopu! Tumax szaleje, myślałem że zajeździłem ale podłączyłem do kasetki i działa a w k-5 wybitnie nie. Najpierw aparat wykonuje zdjęcie a gdy już lustro opadnie lampa zaczyna swoją własną, prywatną imprezę! i nie pomaga nic. Tryb X też. Zawsze stroboskop. Najgorsze jest to że spłukałem się całkowicie kupując nowe body więc nie stać mnie na razie na lampę... :-/
 

giny  Dołączyła: 09 Sty 2009
mam do sprzedania

zapraszam
 
warlock76  Dołączył: 31 Sie 2010
giny napisał/a:
mam do sprzedania

zapraszam


Witam!
wlasnie licytuje;)
 

DamianF  Dołączył: 17 Wrz 2011
Niedawno zakupiłem lampę Tumax DSL883AFZ, gdy przełączam na tylną kurtynę wszystko zdaje się być ok, lecz gdy włączam przednią lampa nagle zaczyna błyskać niczym stroboskop. Dzieję się tak po zrobieniu zdjęcia i przy szukaniu ostrości. Czy to ja coś źle robię czy lampa jest uszkodzona?

Mam w niedzielę chrzest i nie wiem kompletnie co robić.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
DamianF napisał/a:

Mam w niedzielę chrzest i nie wiem kompletnie co robić.


Nic, nie ruszaj się - ksiądz sam wodą poleje... :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kupić Metza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach