Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Update: wsadziłem nowe baterie i chyba było nieco lepiej. O poranku w mieszkaniu z dużymi oknami pogoda pochmurna, palnik w sufit tryb Tv,iso 200, 1/180, f 3.5, 18 mm naświetliło ładnie. Lampa zielona auto ok zapala się po wykonaniu foto. Zobaczę jeszcze wieczorem przy jarzeniowej 150tce.

Zakres czasow nie idzie na mniej niz 1/180 w trybie Tv. W trybie Av stoi na 1/50 niezależnie od przysłony. Wygląda że komunikacja działa bo piorunek się zapala po naładowaniu.

Ta moja była kupiona uszkodzona facet wymienił tranzystor przy palniku
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź na manualu. Daj ustawienia takie aby światłomierz w aparacie pokazywał niedoświetlenie 1-1,5 EV przy pomiarze matrycowym. Zobacz czy ładnie doświetli.
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Przy niedoswietleniu na aparacie rzedu -4,7 lampa oswietla ok przy palniku w sufit. Jak się ustawi na wprost bez dyfuzora to wali na biało z 3 metrow. Ustawilem jeszcze korekcję na aparacie minus 1.5 ale niewiele dało. Jutro wrzucę foto jak to z grubsza wygląda.

[ Dodano: 2015-12-07, 10:44 ]
Mały udpate próby ogarnięcia tego chińskiego cuda techniki. Otóż z grubsza działa ona zgodnie z oczekiwaniami ale na najniższych przysłonach. Wtedy nawet zapala się zielona lampka Auto OK. Jak przymknę przysłonę to już ta lampka się nie zapala.
Przy obiektywie typu KIT DAL 18-55 WR na niskiej ogniskowej przy palniku w sufit 2 metry do sufitu dobrze naświetla przy przysłonie maks 4,5. A jak chcę by było coś więcej ostre i zwiększam głębię ostrości przez ustawienie f7.1 lub f9.0 to foto wychodzą szare, za ciemne. Korekcja o 1 EV nic nie daje, w ogóle brak reakcji, naświetla tak samo (korekcja lampy i korekcja naświetlania). Wszytko w trybie Av. W trybie M też podobnie.
Lampa wydaje się komunikować z aparatem prawidłowo gdyż jak poruszam ją w stopce i straci kontakt to pojawia się na wyświetlaczu czas naświetlania 4" (tryb Av).
Jak ustawie palnik na wprost to wiadomo - wychodzą foty kiepsko, ostre cienie, wypalone twarze itp.

[ Dodano: 2015-12-07, 10:47 ]
Acha i to było w pomiarze średnio ważonym lub punktowym. Może dlatego taka jatka?

[ Dodano: 2015-12-09, 16:11 ]
Uff, przeczytałem od początku cały temat i wniosek z lektury taki: TUMAX albo nie działa wcale, albo działa krótko, albo w ogóle do bani - czyli to jest śmieć. Nie warto się rozwodzić nad nim i czasu tracić.
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Witam,
Wiem, że ta lampy Tumax mają tu złą opinię :). Jednakże jakiś czas temu kupiłem DPT588AFZ. Mój znajomy ma ją w innym systemie i jest zadowolony. Dlatego zaryzykowałem. Ja też ogólnie jestem zadowolony, wykonanie moim zdaniem poprawiło się i jest ok (mam porównanie do starszego modelu DSL883AFZ). Z wyjątkiem klapki od baterii nie wygląda już jak by się miała zaraz rozpaść. Samo doświetlanie TTLem u mnie jest prawidłowe, powtarzalne. Od sufitu też. Mam pytanie do posiadaczy. Chodzi mi o HSS, z moim body K3 nie synchronizuje się prawidłowo. Jak mam ustawiony czas do 1/180 to wszystko jest ok. Jeżeli zmniejszę czas (np.: 1/255) to lampa błyska ale zdjęcia są już ciemne, tak jak by nie było prawidłowej synchronizacji. Może robię coś źle lub jednak lampa jest uszkodzona :). Drugie pytanie odnosi się sterowania bezprzewodowego. Nie wiem jak to działa z lampami systemowymi. U mnie, żeby Tumax błyskał muszę w K3 włączyć wifi (control) ale też muszę podnieść lampę w body. W tedy Tumax działa. Czy da się to zrobić tak, żeby nie musiała błyskać lampa z body?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kuti napisał/a:
Czy da się to zrobić tak, żeby nie musiała błyskać lampa z body?

Nie, sterowanie realizowane jest światłem lampy.

HSS działa dla czasów krótszych od 1/180, ale wtedy mocno spada liczba przewodnia lampy. czy próby robiłeś w trybie manualnym czy w półautomatycznym? Może moc lampy w trybie HSS była za mała do doświetlenia sceny.
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Czyli istnieje jakaś możliwość, żeby wykorzystać HSS bezprzewodowo? Jeżeli podniosę lampę w body to od razu mam czas 1/180.
HSS sprawdzałem na TTLu, sprawdzę jak to działa na manuału. Ale jakoś to dla mnie dziwnie wygląda, robiąc HSS na 1/180 mam doskonałe światło a zmniejszając czas o jeden krok 1/200 już mam całkowitą ciemność a lampa tak na oko błyska mocno. A czy to nie powinna być jakaś seria błysków?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest seria błysków, zsynchronizowana z przebiegiem lamelek migawki tak aby pokryć błyskiem cały obszar matrycy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach