powalos  Dołączył: 20.04.2006
Tomek B., z paskami Peak Design jest ten kłopot, że one nie za bardzo chcą być w takiej kaburze. Mój wkładam tak jakoś luźno, tyle, że on wystaje wtedy z oby stron pokrowca. Ewentualnie można go zagiąć ale wtedy na szerszej części pozostaje ślad.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Pasek można odpiąć, ale tego, przy każdym wyjęciu i wkładaniu się nie chce, albo trzeba przewidzieć trochę luzu na górze kabury.

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
powalos napisał/a:
Tomek B., Ewentualnie można go zagiąć ale wtedy na szerszej części pozostaje ślad.

OK, uroda może przegrać z funkcjonalnością :-) . W międzyczasie znalazłem coś na alledrogo za cenę 30% (!) niższa niż u konkurencji. Lowepro Toploader Pro 75 AW II powinno pasować rozmiarami (chyba), ale z zakupami wstrzymam się, może jeszcze jakieś podpowiedzi dostanę.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
bakulik napisał/a:
Ja mam Lowepro Top Loader Zoom 1 (ze starej serii, teraz mają inne oznaczenia), wchodził do niego K-5II z 16-85 i jeszcze trochę miejsca nad nim było. Z gripem też by chyba wszedł, tylko oparłby się wyżej i miejsce zostałoby pod spodem.
Mam któregoś (teraz nie sprawdzę dokładnie) z mniejszych/płytszych Lowepro TLZ i mogę powiedzieć, że K20D z gripem wypełnia szczelnie, by nie rzec ciasno, wejście do tej kabury. Mało to wygodne i trochę komicznie wygląda. Miejsca na gruby pasek pod klapką nie wystarczy. Zdecydowanie polecam przymiarkę.

Dzięki, nie będę kupował w ciemno. Zapytałem Lowepro na FB. Ciekawe czy odpowiedzą :-D .

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Tomek B. napisał/a:
Lowepro Toploader Pro 75 AW II

Wymiary wewnętrzne 16.1 x 17.8 x 29.2 cm.

Ich strona https://www.lowepro.com/uk-en/ , tam wszystkie dane znajdziesz.

plwk napisał/a:
Wymiary wewnętrzne 16.1 x 17.8 x 29.2 cm.
Przekrój wygląda na odpowiedni dla lustra z gripem, jednak niestety, Tomek B., czeka Cię zakup jakiegoś porządnego męskiego zooma ;-)

[ Dodano: 2019-05-14, 20:51 ]
Pozwalam sobie tak pożartować, bo sam, szukając opakowania na duży aparat z małym szkiełkiem, ostatecznie zakupy zrobiłem w sklepie z militariami :mrgreen: Obecnie czekam na China Post, która od miesiąca pieści moją neoprenową wkładkę. Jak zmontuję wszystko w całość, to podzielę się wrażeniami. Póki co K20D + D-BG2 + DA50 wchodzi ładnie, dość pasownie, ale mam obawy o ochronę w razie uderzenia. Stąd dodatkowe zakupy na ebay'u.

:-)

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
Po tzw. taniości można też rozważyć jakiegoś Tamrac'a. Natomiast Lowe Pro będzie bardziej... pro ;-)

Cytat
Mam któregoś (teraz nie sprawdzę dokładnie) z mniejszych/płytszych Lowepro TLZ i mogę powiedzieć, że...
Pisałem o LowePro REZO TLZ20. Jakaś stara seria, ponad 10-letnia ;-)

Skocz do: