BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
[obiektyw] Sigma 70-300 - problem
Kupiłem dzisiaj Sigme 70-300 APO do mojej Kasetki. Po pierwszym podpięciu było wszystko OK. AF działał, po prostu cud miód. Po godzinie zabawy podpiąłem na nowo kita i porobiłem kilka zdjęć. Po ponownym podpięciu Sigmy aparat cały czas pyta się mnie o przysłonę, na górnym wyświetlaczy jest napisane Av-- i nie da się robić zdjeć, wciskałęm wszystko ale ciągle pyta się mnie o przysłonę. Próbowałem na wszystkich trybach, na manualu, Av, Tv, tematycznych i nic, wszędzie tak samo. Z podpiętym kitem wszystko działa dobrze. O co chodzi? Pomóżcie :-(
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
:-( Może jakiś paproch przylepił się do styków? Spróbuj przeczyścić.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie przestawiłeś nie chcący pierścienia przysłon z pozycji A na jakąś wartość?
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
nie przestawiłęm pierścienia, zresza kręciłem nim przestawiajac przyslone i nic się nie działo. wyczyściłem styki specjalnymi patyczkami do czyszczenia matrycy i nic :(

[ Dodano: 2007-07-09, 14:12 ]
Hahaha jednak przestawiłem z A :-/ tylko żeby powrócić na A trzeba było nacisnąć specjalny malutki przycisk na pierścieniu przysłony a ja nieświadom tego kręciłęm nim po różnych przysłonach i w skrajnym lewym położeniu byłem pewien że byłem na A a na prawde błem na f/22 :mrgreen: Uff ale się strachu najadłem. Dzięki za szybką odpowiedź bo pewnie bym jutro do serwisu wysyłał :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
nie przestawiłęm pierścienia, zresza kręciłem nim przestawiajac przyslone i nic się nie działo.

Zaraz. To jednak przestawiałeś? Bo albo kręciłeś, albo nie :-)

[ Dodano: 2007-07-09, 14:13 ]
Aha, już wszystko jasne :mrgreen:
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
To ze stresu :lol:
 
e-mil  Dołączył: 11 Lip 2007
Mam podobne doświadczenia z tym obiektywem. Z moim k10d praktycznie wcale nie chciał współpracować. Autofokus nie działał - słychać jedynie było jakiś warkot jak wiertarki, niekiedy po podpięciu aparat prosił o wpisanie ogniskowej obiektywu. Zwróciłem obiektyw (sprzedawca na szczęście nie robił żadnych problemów) i czekam na inny egzemplarz. Wg sprzedawcy to problem obiektywu nie body (na szczęście) choć nie jestem w stu procentach przekonany. Ta nieszczęsna sigma po podpięciu do innego egzemplarza k10d działała sprawnie, z kolei mój aparat z innymi obiektywami pentaxa /samsunga też działał bez zarzutów. Trocha zgłupiałem. Po wypróbowaniu kolejnego egzemplarza - w przyszłym tygodniu ma być w sklepie- dam znać jak się spisywał.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
e-mil, - chyba jednak miales troche inne doswiadczenia... :roll:
 
e-mil  Dołączył: 11 Lip 2007
No faktycznie doświadczenia trochę inne ale problem dotyczy tego właśnie obiektywu. Ciekawy jestem czy ktoś miał podobne problemy i co mogło być powodem braku współpracy. Dla mnie sytuacja była dziwna, spędziłem w sklepie chyba ponad godzinę kombinując rożne konfiguracje - sigma + inny egzemplarz k10d lub samsunga: działa; moje body + inne obiektywy: działa; moje body + sigma 70-300 ... i d... :(((
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
zauwazylem ze czasami ta sigma wariuje w ciemnych pomieszczeniach ;) przynajmniej moja z kasetka ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
emdek, - nic dziwnego.... ciemne pomieszcenie i dluga lufa.... ciemna lufka....czego sie spodziewasz?
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
ale nie chodzi o skutecznosc autofocusa, to wiadome, ale raczej o skutecznosc stykow...
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
emdek napisał/a:
ale nie chodzi o skutecznosc autofocusa, to wiadome, ale raczej o skutecznosc stykow...


a co ma ciemnosc do stykow?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach