pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Remote Assistant do K100D(Super)
Witam.
Po długim czasie znowu zdecydowałem się napisać i zawrócić głowy szanownych forumowiczów swoją skromną osobą :mrgreen:
Czy są jakieś informacje odnośnie Remote Assistanta do K100D w związku z wypuszczeniem na rynek K100D Super ???
Bardzo mi tej funkcji brakuje. Starsze wersje współpracowały kulawo i z poważnymi błędami. Opisywałem to poprzednio. Wiem, że Pentax nie przewidywał do tej pory współpracy K100/110D z powyższym programem, ale może coś się zmieniło?

Dziękuję za informacje.

P.S.
Ktoś widział dostępny (gdzie) za ludzkie pieniądze programowalny wężyk elektroniczny do aparatu (taki umożliwiający robienie zdjęć w serii w określonych odstępach czasu)?
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Mi PRA 1.0 śmiga z K100D i nawet nie mam tych pasiastych RAW-ów teraz.

P.S. Pogooglaj : "foto-wyzwalacz"
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79, PRA 3.0 próbowałeś :?:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ktoś widział dostępny (gdzie) za ludzkie pieniądze programowalny wężyk elektroniczny do aparatu (taki umożliwiający robienie zdjęć w serii w określonych odstępach czasu)?
Było coś takiego, ale wczoraj przez pomyłkę wywaliłem linka :cry:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ktoś chyba widział taki wężyk na allegro i się pytał czy warto
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
pawelek-79, PRA 3.0 próbowałeś :?:

Owszem, próbowałem, niestety z PRA 3.0 w ogóle nie rusza :(
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Odświeżę wątek. Co prawda nie o K100D a o K10D mi chodzi, ale.. bardziej o sam program. Czy komuś na WinXP on działa? Inne Pentaksa się uruchamiają, a PRA3.0 nie startuje w ogóle - bez względu, czy aparat jest podłączony czy nie.
Jakaś rada?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Marooned, Mnie startuje 3.01, ale działa nie do końca (nie da się wyzwalać migawki), bo mam fw 1.10.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ktoś wie gdzie szukać przyczyny?
Ściągnąłem go z tej strony http://www.pentax.co.jp/e...t_k10d_win.html
i pierwszy raz instalowałem [nie miałem poprzednich wersji]

Po odpaleniu pojawia się na ułamek sekundy na liście procesów i się zamyka. Odpalane z konta admina.

[ Dodano: 2007-10-01, 13:22 ]
Dopiszę się bo po nocnym ślęczeniu w debuggerze doszedłem w czym problem. Ten program na siłę próbuje uzyskać dostęp do katalogu My documents, a w przypadku błędu po prostu się zamyka bez żadnego komunikatu - nawet jeśli ma ustawioną ścieżkę zapisu gdzie indziej.
Ewidentny błąd programu, no ale przynajmniej już wiem, że na czas jego uruchomienia muszę przywracać prawa do tego głupiego katalogu [walczę z nim zawzięcie, bo Windows gorzej funkcjonuje z tym folderem].

Także sprawa rozwiązana :)

Jeszcze tylko muszę dojść jak ustawić by przed każdym zdjęciem łapał ostrość gdy ustawia się na robienie zdjęć co jakiś czas.
 
afromat  Dołączył: 31 Sie 2007
k110d także działa z PRA 1.0, tylko nie wiem jak zmusić go do zapisu jpg zamiast raw, może ktoś zna jakąś sztuczkę?

Jeśli macie problemy z "dziwnymi" wyjściowymi rawami z PRA, to pomaga zmiana zapisu do raw zamiast jpg w aparacie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
afromat napisał/a:
Jeśli macie problemy z "dziwnymi" wyjściowymi rawami z PRA, to pomaga zmiana zapisu do raw zamiast jpg w aparacie.


No ja mam. Zarówno w wersji 2.x jak i 1.0. Nie da się ustawić w aparacie ani w sofcie, żeby robiło w JPG - tzn. w trybie PC (nie PC-F) sciągają się rawy całkiem szybko i ładnie i można też wybierać opcje w menu, ale wybór opcji formatu plików nie działa (chyba jako jedyny). Jedynym wyjściem jest polecenie EXTRACT Jpeg w photo browserze.
 
afromat  Dołączył: 31 Sie 2007
pawelek-79, u mnie przynajmniej, dostaję "czyste" rawy (tzn. też takie, które daje się wywołać w RawTherapee, albo PPL) jeśli w aparacie ustawię format raw (aparat odłączony od kompa, po prostu w trybie robienia zdjęć)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
afromat, OK, dzięki. Zadziałało. Z tym, że nadal jest problem ustwienia JPG i zmiany części parametrów z menu zamiast z body. Ale to mały pikuś. Na komputerze z reguły jest dużo więcej miejsca na dysku niż na karcie pamięci, a Remote Interwal działa :)

Tyle nowych premier, może w końcu Pentax wypuści jakiś nowy firmware do swoich lowendowych lustrzanek ?? Hmmm. Rozmarzyłem się.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
pawelek-79 napisał/a:
może w końcu Pentax wypuści jakiś nowy firmware

Albo jakiś zdolny hacker rozpracuje oryginalne :-)
Mnie jak na razie w zasadzie wystarczyłoby przerzucić kilka funkcji zagrzebanych w menu na klawisze korpusu. I już byłby cud-miód i orzeszki.

Ale takie rzeczy to chyba tylko w Canonie...
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Cytat
P.S.
Ktoś widział dostępny (gdzie) za ludzkie pieniądze programowalny wężyk elektroniczny do aparatu (taki umożliwiający robienie zdjęć w serii w określonych odstępach czasu)?


W wakacje nie byłem obecny więc temat mi umknął, ale poprawię się teraz.

Cytuję siebie z innego postu :
Cytat

Jest takie coś, co się nazywa fotowyzwalacz ( http://redfish.pl/fotowyzwalacz ) i to urządzonko daje możliwość robienia zdjęć w zadanym odstępie czasowym. Kupiłem je i zdaje się, że nawet działa , choć bawiłem się nim dotąd niewiele. Wygląda dokładnie tak, jak to jest pokazane na podanej stronie www. Jest tam napisanoe, ze kompatybilne z Canonami, ale działa również z kasetką, zresztą zgodnie z tym co mi autor tego urządzonka - napisał w mailu: ..." fotowyzwalacz jest przeznaczony dla lustrzanek wyposażonych w gniazdo dla wężyka spustowego typu micro-jack (popularne w aparatach Canon). Jeśli Pana aparat nie jest wyposażony w takie gniazdo to istnieje możliwość dorobienia odpowiedniej wtyczki (kabelek jest wymienny), ale to już niestety w Pana własnym zakresie "...


pozdrowionka
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Prośba: aparat +laptop
Prośba. Zapewne temat już się pojawiał, ale ciężko go odszukać.
Chodzi mi o robienie zdjęć z podłączeniem do laptopa.
Jaki program i jak mam ustawić aparat ( k10), aby widać było plan zdjęciowy i po prostu pstrykać fotki.
Proszę o instrukcje.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
plastyk, Pentax Remote Assistant - "Szukaj" wynajduje kolejne wątki na ten temat.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Dzięki za info. OK. jest taka możliwość w Lightroom'ie, ale ....kiedy aparat jest podłączony do kompa nie może robić zdjęć, jeśli wyciągnę kabel USB, program automatycznie importuje fotkę.
Chodzi mi o to, że chciałbym widzieć w czasie rzeczywistym to co jest na planie i bez wyciągania kabla robić fotki.
Wiem, że jest to możliwe, ale nie umiem sobie z tym poradzić.
Może inny program, (Camera Raw...? ).
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Re: Prośba: aparat +laptop
plastyk napisał/a:
(...) aby widać było plan zdjęciowy (...)


W laptopie ?? Jeszcze nie z k10. Jeszcze nie teraz :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plastyk napisał/a:
Chodzi mi o to, że chciałbym widzieć w czasie rzeczywistym to co jest na planie i bez wyciągania kabla robić fotki.
Wiem, że jest to możliwe, ale nie umiem sobie z tym poradzić.


Chodzi ci o Live View ???
Pentax jeszcze tego nie ma, ale poczekaj na K20D, lub odpowiedniego Samsunga. Podobno mają mieć (trudno żeby nie miały, skoro wszystkie obecnie wypuszczane puszki z segmentu semi-pro - zaawansowany fotoamator to mają: Canon 40D, Nikon D300, Olympus E-410, E-510, E-3, Sony Alfa 700, Fuji to miało już nawet w wersji S3 PRO, a Canon w nieobecnym na naszym rynku 20Da).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach