aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Nie wiem co Wy robice, ja po prostu biorę plik DNG zrobiony z zakrytym deklem, otwieram go w rawtherapee i widać na skali 1:1 jak byk pełno czerwonych kropek wszystkie układające się w regularny wzorek równoległy do przekątnej, jest takich linii kilka. No chyba, ze to problem rawtherapee - w co wątpię.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
aflinta napisał/a:
ja po prostu biorę plik DNG zrobiony z zakrytym deklem, otwieram go w rawtherapee
RAW Therapee nie mapuje hotów/deadów.

Ja ostatnio się troche tym softem bawiłem i pierwszy raz zobaczyłem hoty z mojego aparatu, a mam go prawie pół roku.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to fakt, przy RAWTherapy można się nabawić szumozy - przy odrobinie szczęścia szum na fotach wychodzi już przy ISO200, a przy większym wyciąganiu cieni zjawiają się regularne pasy, tasunami szumu... z kolei odszumianie, jakie ma ten programik jako opcję agresywnie ingeruje w detale zdjęcia. Lubię ten program, ale tylko do zdjęć zrobionych w dobrych warunkach i na niskim ISO...
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
wiem,że było,ale zapomniałem...mam 3 pixele na każdym zdjęciu od iso 400 w góre,w tym samym miejscu...one świecą :P co to są?
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Dla pewności może spróbowałbym jeszcze z inną kartą SD spróbować, choć za bardzo nie liczyłbym na poprawę. Jeśli to by nie pomogło, to wgrałbym najnowszy soft. Jeśli będzie to zjawisko nadal występować - jednak serwis/wymiana sprzętu.


Co do zmiany karty - jak najbardziej. Ale w mojej ocenie ostroznie ze zmianą softu. W przypadku gdy będziesz się domagał wymiany aparatu na inny, a nie skierowania go na długotrwałą naprawę serwisową do Niemiec, sprzedawca po potwierdzeniu, że coś zmieniałeś w sofcie, może Ci czynic jakies problemy i np. nie chcieć wyminenic Ci aparatu. Osobiście uważam, że coś jest ewidentnie "skopane" z matrycą, a zatem po serii prób ( w tym serii zdjęć z zakrytym dekielkiem) wal prosto ze sprzętem do sprzedawcy i staraj się wywalczyć wymianę aparatu na inny egzemplarz. Postaraj się po wymianie na staranne sprawdzenie aparatu, a najlepiej wykonanie na miejscu w sklepie serii zdjęć. Pozdrawiam.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Romek napisał/a:
ostroznie ze zmianą softu

To po co według Ciebie producent robi aktualizacje i umieszcz je na swojej stronie?
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Zdano napisał/a:
Romek napisał/a:
ostroznie ze zmianą softu

To po co według Ciebie producent robi aktualizacje i umieszcz je na swojej stronie?


Nie odpowiem Ci na to pytanie. Po prostu zamieszczam w tym zakresie swoją luźną uwagę popartą tzw. doświadczeniem życiowym. Jakiś czas temu miałem problem z płytą głowną Asusa i oczywiście zaraz po zakupie i ujawnieniu problemu w jej prawidlowym funkcjonowaniu zaktualizowałem bios. Uszkodzenie było o tyle wredne, że ujawniało się nietypowo, po prostu raz dało się zainstalowac system operacyjny lub jakis program, a raz nie, gdyż w trakcie instalacji go "wywalało". Oczywiście nic to nie pomogło. W sklepie w ktorym płytę kupiłem i do ktorego się udałem i opisałem problem i co się dzieje, a zwłaszcza poinformowałem, że nawet w celu rozwiązania problemu wgrałem najnowszy soft (oczywiście pobrany ze strony producenta) stwierdził, że teraz to już nie może on od ręki wymienic mi tej płyty na inny egzemplarz i musi ona iśc w zwykłym trybie do serwisu. Na szczęscie w serwisie szybko się z nią uporali, stwierdzili wadę fabryczna i dostałem inną płytę. Dlatego też podkreslam, jażdy robi co chce i uważa, a ja w tym miejscu piszę swoje przemyślenia. Pozdrawiam Cię Zdano.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Romek, część sklepów szuka po prostu pretekstu, żeby odbić piłeczkę i nie robić sobie kłopotu.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Dokładnie tak jest jak piszesz. Ja właśnie trafiłem wówczas na taki sklep (wbrew pozorom nie jest ich tak mało) i każdy pretekst jest dobry. W ich mniemaniu najlepiej jest sprzedać rzecz, zainkasować pieniążki, a jak jakis problem, to już nie oni, najlepiej wówczas tylko do serwisu. Moją intencją było własnie opisanie, że takie rzeczy czasami (albo i może często) mają miejsce.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i zaczyna sie. Teraz sie okaze, ze wszystkie nasze aparaty sa zepsute. A mogloby byc tak pieknie! I po co to bylo grzebac? To tak jak ze zdrowiem, kazdy moze sie czegos doszukac i od tej pory stanie sie pacjentem (czyt. klientem tzw. sluzby zdrowia). W kazdym razie ja licze na gwaltowny spadek cen tych zepsutych aparatow.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
wiktor33 napisał/a:
W kazdym razie ja licze na gwaltowny spadek cen tych zepsutych aparatow


Oby Twoje marzenie się spełniło, na czym bysmy wszyscy skorzystali
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie wiem, czy to ma być śmieszne, czy to taki "głos rozsądku" ? :-? ... Jak coś jest nie takie, jak być powinno, to czemu udawać, że jest inaczej? Producent nie bez przyczyny daje gwarancję. Źle, że z realizacją takich gwarancji bywają schody, ale nie zmienia to faktu, że mamy prawo cieszyć się w pełni sprawnym sprzętem, a nie machać ręką i mówić: a tam. Rozumiem, że można olać martwy piksel, ale to co pokazał puszysty nie jest fajne i marna to pociecha, że wywołując RAWa da się to zamaskować (albo "samo" się maskuje)... No może jest to jakiś pomysł (choć potwornie karkołomny), żeby sprzedawać wadliwe z założenia puszki taniej (ciekawe, co obejmowałaby gwarancja?). Życzę wam chłopaki, żebyście tego doczekali i spełnili swoje marzenia ;-) . Może w ogóle się spikniecie i sami podbijecie świat organizując cała sieć sprzedaży wadliwych sprzętów: cyfranki z kropkami na zdjęciach, monitory z padniętymi pikselami, auta z rąbniętą elektroniką itd. Ba, jak sięgam pamięcią wstecz, to takie coś już było - za komuny nazywało się to "odrzuty z eksportu" - sam byłem tego ofiarą, mama kupiła mi świetne "adidasy" z "Podhala", były fajne, dało się w nich chodzić, różniły się co prawda kształtem kauczukowych czubków (co totalnie bawiło moje koleżanki z klasy, a dla mnie było przyczyną wielomiesięcznej traumy), ale co tam się czepiać szczegółów :-B
 
puszysty  Dołączył: 18 Lip 2007
dzięki, wysłałem sprzęt do sklepu zobaczymy - będę was informować o sprawie. Stawiam wszystkim :-B ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
puszysty napisał/a:
Stawiam wszystkim :-B ;-)
Lepiej się zastanów. Zobacz ilu jest forumowiczów :evilsmile:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Cicho argawen, tak dobrze chłopak zaczyna na forum. :mrgreen:
 
puszysty  Dołączył: 18 Lip 2007
:) radosny dzień dziś mam otóż, jak pisałem wam o problemach z matrycą w moim nowiuśkim k10d, dzisiaj odebrałem z serwisu sklepu agito.pl nową kadyszkę. Co do piwa to stawiam wszystkim tak jak obiecałem wcześniej, tylko musimy zrobić jakieś plener pstyk party ;). Jeżeli ktoś szuka DOBREGO sklepu w necie niech weźmie pod uwagę wspomniany, kontakt i serwis ok - ceny sprawa dyskusyjna ja na pewno następne zakupy będę robił u nich na 95%
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
No i tak powinno byc w kazdym sklepie.
Ciesze sie ze sprawy potoczyly sie pomyslnie.
Tylko teraz nie przygladaj sie zdjeciom zbyt mocno bo znowu cos zobaczysz.

Pozdrawiam
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
puszysty napisał/a:
Co do piwa to stawiam wszystkim tak jak obiecałem wcześniej, tylko musimy zrobić jakieś plener pstyk party ;)

Taaaa - ja już zacząłem studiować mapę Polski, jak dojechać do Świecia... :evilsmile:

Pozdrówka
Marucha
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Cytat

Mamy 2231 zarejestrowanych użytkowników


Powodzenia w stawianiu :-B :-B :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach