Pawel_G  Dołączył: 26 Lip 2007
[ K10D] Problem baterii w K100
Witam,

od kilku dni mam problem z moim Pentaxem K100, mianowicie wskaźnik naładowania baterii miga wskazując puste baterie pomimo że akumulatorki są naładowane do pełna (sprawdzone w innym aparacie). Oczywiście żadne funkcje aparatu nie działają.
Podejrzewam że to usterka sprzętowa i zamierzam oddać aparat do naprawy w ramach gwarancji ale może ktoś z użytkowników miał podobny problem i nie jest to wada sprzetowa tylko jakaś drobnostka.
Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam,

Paweł
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pawel_G, na 90% padły akumulatorki.
Cytat
sprawdzone w innym aparacie

To nic nie znaczy, chyba, że ten aparat to też kasetka. Jeśli padł jeden akumulatorek, innemu aparatowi może to zwisać, a kasetce już nie.

Sprawdź najpierw inny zestaw akumulatrków.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
bEEf napisał/a:


Sprawdź najpierw inny zestaw akumulatrków.


i najlepiej nowe - bo podejrzewam, ze wsadziles jakies stare
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Mialem podobny problem ze starymi bateriami jakie uzywalem wczesniej w Minolcie Z1.

W Z1 baterie dzialaly i dzialaja bez problemu mimo ze baterie maja juz 3 lata. W K100D na tych bateriach moglem zrobic ok 60 - 80 zdjec.

Kupilem dwa komplety nowych akumulatorkow. Koszt 36 zł 4 sztuki Energizer 2500 mAh i problem zniknal. Teraz moge spokojnie na jednym komplecie ok 400 zdjec zrobic przy intensywnym uzytkowaniu.

Proponuje kupic nowe akumulatory. Podobno Sanyo ENELOOP sa dobre. Pewnie jesli teraz bym kupowal to wlasnei takie baterie.
Na Energizer'y nie narzekam.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Dokladnie - jest to taki efekt gdy teoretycznie wszystkie akumulatorki sa sprawne i maja napiecie, ale wsrod nich sa takie ktore nie maja juz nominalnej pojemnosci. Testowalem pewna serie akumulatorkow i na 10 sztuk dwa mialy bardzo niska pojemnosc. Formalnie laduja sie, woltomierz pokazuje dobre napiecie - ale przy obciazeniu cale zasilanie siada przez nie do zera - i to pokazuje wlasnie K100. Dlatego warto zainwestowac w ladowarke z mozliwoscia wykonywania testu pojemnosci (np. BC-700). Jak nie masz takiej ladowarki - musisz kupic nowe 4 akumulatorki (markowe - Sanyo, Panasonic, Varta, GP), a swoje stare przeznaczyc do innych gospodarczych celow.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
ja tam mam nie markowe i też nie mam problemów ale zasady żeby nie mieszać różnych kompletów się trzymam
no i tak na wszelki wypadek STARYH NIE WYŻÓCAĆ :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
::ART:: napisał/a:
Podobno Sanyo ENELOOP sa dobre.


Na allegro parę tygodni temu zapłaciłam 39pln za komplet.

gezeb napisał/a:
STARYH NIE WYŻÓCAĆ


Uprzejmie uprasza się, aby zużyte, stare, nie działające, niepotrzebne bakterie wrzucać do specjalnych pojemników na nie. Zwykle można takowe znaleźć w sklepach elektronicznych [MM, itp], aczkolwiek dzisiaj widziałam, że zbiera je także pan, który sprzedaje GW i rozdaje Metro na skrzyżowaniu w Bielsku.

Dziękuję za uwagę - mygosia :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
aczkolwiek dzisiaj widziałam, że zbiera je także pan, który sprzedaje GW i rozdaje Metro na skrzyżowaniu w Bielsku.

Trochę mam za daleko :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
plwk, zawsze możesz mi podesłać, a ja dam panu ;-)
Ciekawe czy on ma jakąś dolę od ilości bakterii.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
mygosia napisał/a:
::ART:: napisał/a:
Podobno Sanyo ENELOOP sa dobre.


Na allegro parę tygodni temu zapłaciłam 39pln za komplet.


Faktycznie nie sa zbyt drogie. Jak tylko padnie mi ktorys zestaw baterii jakie mam to kupie owe SANYO.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pawel_G, Myślę, że temat serwisu możesz sobie odpuścić. To nie pierwsze tego typu zgłoszenie czujnika baterii na naszym forum. W mojej kasetce jest to samo nigdy nie wiem kiedy padną baterie a kiedy nie. Wskaźnik poziomu naładowania baterii żyje własnym życiem. K100 ten typ tak ma.
Na początku trochę to denerwuje ale zapewniam, że można się przyzwyczaić. Na pewno nosisz przy sobie 2 kpl. akumulatorów więc masz zapas.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pawel_G, nowe akumulatory to jedna strona medalu, drugą jest ładowarka, warto zainwestować parę groszy w sprawdzoną i dobrą, a jakie są chwalone - znajdziesz na forum
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Wskaznik w K100D jest malo precyzyjny niestety ale nie jest bezuzyteczny.
Jak wskaznik pokazuje pelna baterie no to jest ok. Zostalo ok 400 zdjec
Jak wskaznik pokazuje pol baterii to znaczy ze trzeba dosc szybko pomyslec o ladowaniu akumulatorow bo juz za duzo czasu nie zostalo. Zostalo ok 50 zdjec
Jak wskaznik pokazuje pusta baterie to praktycznie za chwile aparat sie wylaczy ale jest pewien maly trik. W momencie kiedy aparat sie wylacza z braku energii wystarczy aprat wylaczyc odczekac chwile i znow wlaczyc. Aparat bedzie dzialal i bedzie mozna zrobic jeszcze ok 50 zdjec.

Wszystko zalezy jeszcze od warunkow zewnetrznych glownie temperatura i od tego jak czesto uzywasz wyswietlacza do podgladu zdjec.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
piotr_luk, Święte słowa. Przed kupnem poproś o rozpakowanie, aby nie było niespodzianek takich jak ta:
http://picasaweb.google.p...842253979490098
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dyptam, zalana była, czy coś innego, ale chyba z wymianą nie miałeś problemów? Czy sprzedawca stwierdził twoją winę?
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Większośc tego typu urządzeń nie jest w stanie określić precyzyjnie "ile prądu zostało" w akmulatorkach, tym bardziej że tak jak napisał ::ART::, każde ogniwo po odłączeniu obciążenia się trochę jeszcze polaryzuje i można nieco podziałać. Z komórkami jest podobie, z ta różnicą że mają mniejsze akumulatorki, które jak już się rozładują to się rozładują definitywnie :)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
piotr_luk, Na szczęście odnalazłem paragon, a że kupiłem ładowarkę 3 dni wcześniej więc nie zdążył wyblaknąć. Tu przestroga i patent jak nie biorę faktury to wszystkie paragony kseruje, bo te sklepowe po 3-4 m-cach niezależnie od przechowywania blakną.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Miałem ten sam problem z GX-1S.
Włożyłem świeżo naładowane panasonic 2100 mAh (mają jakieś 3 lub więcej lat :-) 2-4 zdjęcia i aparat pokazuje że akusie są za słabe.
Rozwiązaniem okazał się zakup nowych.
Jak będzie kupował nowe to zastanów się nad :

Nagroda dla akumulatorów PENTAGRAM Infinity Xtreme od TwojePC
PENTAGRAM Infinity XtremeSeria akumulatorów PENTAGRAM Infinity Xtreme po raz kolejny potwierdza swoją wysoką jakość. W teście ładowarek i akumulatorów przeprowadzonym przez portal TwojePC, akumulatory Pentagram Infinity Xtreme 2400mAh wykazały się najlepszymi osiągami przy jednocześnie niskiej cenie. Infinity Xtreme
Źródło: TwojePC

Do kupienia w proline.pl
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
dyptam napisał/a:
Wskaznik w K100D jest malo precyzyjny niestety ale nie jest bezuzyteczny.

Delikatnie powiedziane. Reaguje jak głupi na każdą zmianę stanu baterii. Pojedziesz autofokusem albo uruchomisz ekranik - i już chwilowy pobór prądu powoduje, że aparat pokazuje pół baterii. Po 20 sekundach wraca do normy. Najbardziej mnie wkurza to, że potrafi się drań wyłączyć na skutek tych przekłamań.
K100D lubi wyłącznie świeże akumulatorki dobrych producentów.
Polecam strategię:
- w aparacie komplet pojemnych "zwykłych" akumulatorków o dużej pojemności typu 2700
- w zapasie eneloopy (max. 2100)
Na co dzień jedziesz z kompletu podstawowego, a zapasowego używasz tylko jak się podstawowy wyczerpie. Jeśli zapasowy nie będzie typu eneloop, to możesz się rozczarować, bo "jeszcze miesiąc temu ładowałem, nie używałem, a są puste!".
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
dobra rada nie masz zamiaru używać nie ładuj oszczędność prądu i akumulatorów


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach