yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Witam po dlugiej nieobecnosci na forum spowodowanej wyjazdem za chlebem do Niemiec :)

A teraz do rzeczy nawiazujac do akumulatorow baterii itd to polecam w 100% Sanyo Eneloop. Wlasnie podczas mojej pracy na zachodzie przydaly sie i sprawdzily doskonale. Oprocz Eneloopow mam jeszcze Energizery 2500 ktore wlasnie siedzialy w aparacie a ze tam bylo tyle pracy i aparat niestety nie byl uzywany za czesto to ku mojemu zdziwieniu po dwoch tygodniach padly siedzac w aparacie. Zmienilem na Eneloopy i wszystko gralo aku byly naladowane ciagle w 100% mimo ze ladowalem je duzo wczesniej niz Energizery wiec z czystym sumieniem polecam Sanyo Eneloopy bo dobrze trzymaja prad a nawet przy mniejszej pojemnosci bo 2100 robia ta sama ilosc fotek co Energizer 2500

Pozdrawaim i ide dalej czytac zaleglosci z forum :mrgreen:
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
dyptam - w ta ladowarke zsikaly sie jakies baterie i stad taki stan ladowary.

Tak jak pisza poprzednicy akumulatory NiMH lubia sie bardzo szybko rozladowywac kiedy nie sa uzywane. Dodatkowo na mrozie rozladowuja sie jeszcze szybciej i dlatego SANYO to beda nastepne baterie jakie sobie zafunduje.

Obecnie na dluzszy plener laduje do pelna aku. jakie mam w aparacie i doladowuje te ktore sa w torbie bo nigdy nie wiadomo jak bardzo sie zapasowe ogniwa rozladowaly.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
::ART::, Ale tak wyglądała po wyjęciu ze ślicznego pudełeczka, więc to zsikał się ten co ładował ładowarkę :-/
 
PawelP  Dołączył: 28 Paź 2007
Witam,

kupiłem nowy aparat K100D, założyłem stare akumulatory sanyo o pojemności 2100, wystarczyły mi na kilka zdjęć, a następnego dnia zgon. Kupiłem nową ładowarkę z nowymi akumulatorami pentagram extreme 2400 i co, padlina, jeszcze gorzej, 2 foty!!!! Proszę podpowiedzcie co można z tym fantem zrobić. czy znowu czeka mnie loteryjny zakup nowych baterii? :-(
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
PawelP, niestety lustrzanki cyfrowe potrzebują naprawdę dobrych akumulatorków. Najlepiej kupować dobrych, znanych firm i nie żałować pieniędzy.
Większość ludzików tutaj używa Sanyo Eneloop - komplet kosztuje ok. 40pln. Ich zaletą jest także to, że nie rozładowyują się w czasie długotrwałego leżenia bez uzywania.
Jeśli wolisz coś innego, to poszukaj sobie w archwum - całekim niedawno [wczoraj?] ktośpolecał jakieś aku, a jakieś odraadzał.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Dwa zdjęcia hmm ! Wiele osób narzekało na aku na tym forum ale dwa zdjęcia i d...
najprawdopodobnie wogóle ich nie naładowałeś.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam dzisiaj dzień dobroci i gadam ludzkim głosem, więc sama Ci wyszukałam :-) . Proszę:

http://manufactura.home.p...7859eb7487774d0
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
PawelP, a jaką masz ładowarkę? Weź taką dobrą, procesorową, czterokanałową, co się da ustawić prąd ładowania / rozładowania niezależnie dla każdego ogniwa. Czyli np. polecaną szeroko BC700. Wykonaj operację "testowania" akumulatorów (czyli wielokrotnego ładowania i rozładowywania ogniw, aż osiągną do skutku, czyli do czasu, gdy kolejne ładowanie nie "polepszy" ich pojemności). I zobacz sobie, jaka jest rzeczywista (czy raczej zbliżona do rzeczywistej) pojemność każdego z Twoich akumulatorów. To powinno wiele wyjaśnić. A dodatkowy komplet akumulatorów też nie zawadzi ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Polar napisał/a:
Dwa zdjęcia hmm ! Wiele osób narzekało na aku na tym forum ale dwa zdjęcia i d...
najprawdopodobnie wogóle ich nie naładowałeś.

Starczy jeden akumulator w komplecie byle jaki i nawet jednego zdjęcia się nie wykona - lampa błyskowa na tym komplecie będzie działać :-D
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
PawelP, kupiłeś, a naładowałeś je wcześniej? Nawet jak założymy że były naładowane to ... jak to się mówi... sformatowałeś je?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
hamster, a co to jest _formatowanie_ akumulatorów??? :shock: :-P ;-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
matb, to jest taki głupi, nie wiadomo skąd wymyślony termin (którego też nie lubię) oznaczający rozładowanie nowych akumulatorów do końca i ponowne naładowanie.

Chodzi szczególnie o to by nie ładować ich zanim nie będą rozładowane i być może też o to by nie rozładowywać zanim nie będą do końca naładowane.

(emotki chyba znaczą że chyba jednak wiesz o co chodzi) :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
hamster napisał/a:
rozładowanie nowych akumulatorów do końca i ponowne naładowanie

To jest formowanie. A Ty pisałeś o "formatowaniu' :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
matb napisał/a:
hamster, a co to jest _formatowanie_ akumulatorów??? :shock: :-P ;-)
No wiesz: "format aa:\" :-P
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
hmmmm, no cóż, widocznie posługuję się slangiem, gadam tylko co ludzie wokół plotą
 
Drukarz  Dołączył: 06 Sty 2007
Piszecie że, trzeba dobre, nowe, markowe aku kupić, ale czy ktoś z Was próbował tą sprawę skonsultować z serwisem lub oddał swój sprzęt do naprawy pod tym kątem i co ewentualnie mieli do powiedzenia. Ciekawi to pewnie wiele osób. Skoro Pentax decyduje się na zasilanie niededykowanym akumulatorem to powinno to być tak zrobione, aby nie było problemu. Ja podczas kupna k100d, kupiłem 2 komplety 2700 GP+ ładowarka i się zniechęciłem do firmy bo 60, 80 zdjęć to trochę mało. GP do kosza (specjalnego)
i decydowałem się na zakup firmowych Panasonic 2600. i tu wiara powróciła 400 fot. Cały czas jednak się zastanawiam czy to aby nie wina aparatu bo czujnik dalej czasami dziwne rzeczy pokazuje tak jak wyżej opisano.
Pozdrawiam.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Drukarz napisał/a:
Cały czas jednak się zastanawiam czy to aby nie wina aparatu bo czujnik dalej czasami dziwne żeczy pokazuje tak jak wyżej opisano.

Ale skoro wyminiełes aku i wydajność wzrosła ok. 400 % ;-) , to chyba nie jest to wina aparatu, prawda?
A to, że wskaźnik szaleje, było tutaj wałkowane, nie raz i nie dwa razy - to cecha charakterystyczna dla aku.

Ps. Dobrze by było, żebyś korzystał z FireFoxa - ma on funkcję sprawdzania ortografii.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Drukarz napisał/a:
kupiłem 2 komplety 2700 GP+ładowarka i się zniechęciłem do firmy bo 60, 80 zdjęć to trochę mało. GP do kosza (specjalnegog)
i decydowałem się na zakup firmowych Panasonic 2600. i tu wiara powruciła 400 fot.


Wydaje mi się na GP2700 jest znacznie więcej niż 80. Będę musiał policzyć,
 
Drukarz  Dołączył: 06 Sty 2007
Tu nie chodzi o mnie bo ja juz swoj problem zrozumialem i zaakceptowalem czsem mnie taka mysl nachodzi, nie wazne


Cytat
Ps. Dobrze by było, żebyś korzystał z FireFoxa - ma on funkcję sprawdzania ortografii

Posiadam zaswiadczenie o dyslekcjii- ii- ji -ij zreszta nie wiem jak sie pisze to słowo poniewaz posiadam to zaswiadczenie. Tak się staralem, teraz bede tak pisal bo widze ze do takiego stylu pisania sie nikt nie czepia a jak gdzies jakis blad sie znajdzie to wielki problem.

[ Dodano: 2007-12-27, 18:19 ]
Cytat
Wydaje mi się na GP2700 jest znacznie więcej niż 80. Będę musiał policzyć,

Sprostowanie, moje GP były marne (trafiłem na felerne) nawet sony p-52 niewiele na nich zdziałał.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Drukarz napisał/a:
Posiadam zaswiadczenie o dyslekcjii- ii- ji -ij zreszta nie wiem jak sie pisze to słowo poniewaz posiadam to zaswiadczenie.

Wiesz - ja też mam duże kłopty, dlatego doceniłam udogodnienie jakie oferuje mi FF. Dla takich ludzi jak my są stworzone słowniki ortograficzne. My korzystając z nich mamy możliwość okazać szacunek dla innych użytkowników forum :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach