nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
puss napisał/a:
Czy mikro jack pasuje do k200D, bylem dzisiaj w sklepie i jakos nie chcial wejsc a na sile nie chcialem go wpychac. Pozatym wyglada to tez tak jakby wszedl glebiej to obudowa by przeszkadzala. Sprawdzalem na allegro i wezyki sa uniwersalne od k10 k100 k200 itd wiec ta sama wtyczka powinna pasowac.


Niestety wtyczki zazwyczaj mają za duże obudowy. Musisz kupić kabel z zalanymi wtyczkami i obciąć tyle ile potrzebujesz. Są mniejsze i przy okazji bardziej estetyczne :->
 
puss  Dołączył: 01 Paź 2009


Może nie wygląda super, ale działa. Nie polecam przewodu telefonicznego, bo kable bardzo sprezynują (utrudnia lutowanie). Między przejsciowka a mini Jack musi być odstęp bo zwiera mi wtedy żyły.
 
zyde  Dołączył: 27 Wrz 2009
http://picasaweb.google.c...feat=directlink
Tak, wiem...
można by było "estetyczniej" no ale...
najważniejsze, że działa... cały dzień zabawy... no ale...
WARTO BYŁO...dziękować...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Uwielbiam takie pajęczaki oglądać :D
Pomysłowość na wykorzystanie dostępnych akurat pod ręką "śmieci" czasem mnie zaskakuje.. proszę.. ergonomiczne pudełko po tabletkach musujących :mrgreen: :-B
 

mmmaly  Dołączył: 03 Paź 2009
a ja nigdzie w mojej dziurze nie mogę dostać tych przelacznikow. w jednym elektrycznym jak pokazał mi facet te monostabilne to wężyk spustowy musiałbym zrobić w kartonie po butach :lol:
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
mmmaly, to poszukaj w domu jakiegoś złomu :) Ja wyciąłem przełączniki z zepsutej drukarki :-) Zobacz zdjęcie na drugiej stronie tego wątku :->
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
mmmaly: przejdź się do elektronicznego, nie elektrycznego - powinni mieć tuzin różnych, do wyboru, do koloru
 

mmmaly  Dołączył: 03 Paź 2009
elektronicznych to ci u mnie na wsi nie ma :lol:

i znalazłem. rozprułem obudowę od starego kompa i mam przyciski od resetu i czegoś tam jeszcze. a ten wtyk do jest mini jack? bo kabelek i wtyczkę muszę kupić bo nigdzie nie mogę znaleźć starego zestawu od telefonu.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
mmmaly napisał/a:
a ten wtyk do jest mini jack?

tak

EDIT

charfa napisał/a:
A dokładniej to nie, bo micro jack, czyli 2,5mm.

racja!, micro jack, potocznie zwany mini jackiem

 

charfa  Dołączył: 03 Maj 2009
Masaho napisał/a:
mmmaly napisał/a:
a ten wtyk do jest mini jack?

tak
A dokładniej to nie, bo micro jack, czyli 2,5mm.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
To moja konstrukcja oparta na polskim uchwycie pistoletowym, przedłużaczu słuchawek z micro jack'iem i dwóch mikrowyłącznikach. Pozwala na wykonanie nieporuszonego zdjęcia z ręki długim obiektywem przy długim czasie naświetlania, udało się to obiektywem 300mm z czasem 1/2 sekundy przy chwili skupienia ;-) .
Naciśnięcie spustu do połowy uruchamia AF, pełne wyzwala migawkę. Regulacja długości pozwala dopasować do wzrostu; kolbę można przykręcić z dowolnej strony - przydatne przy "lewo" lub "prawooczności".




 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
hehe, niezłe :)
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Konstrukcja uchwytu jest naruszona w tak niewielkim stopniu, że można wrócić do jej działania na mechaniczny wężyk spustowy w każdej chwili.
http://img69.imageshack.us/i/dsci0241.jpg/
http://img526.imageshack.us/i/imgp2616.jpg/
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Też już mam taki wężyk. Włączniki 1zł + 1zł + 1,5zł + mały jack za 1zł = 4,5zł + Bardzo ergonomiczna, profilowana rękojeść z pudełka po kliszy.
W schemacie jest mały błąd. BULB łączymy z środkowym i najdalej wysuniętym w stronę szpica końcem jacka.



 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
pan_kg napisał/a:
W schemacie jest mały błąd
nie ma. Obojętnie który podłączymy będzie działać. poprostu jak jest połączone tak jak teraz, po przełączeniu na B faktycznie właczy się po wciśnięciu wyzwalania migawki.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Właśnie oglądałem oferty wężyków na allegro i przypomniało mi się,że widziałem kiedyś ten temat.
5 minut roboty i powstał ten mix starego kabelka nokia i przycisku SE,tylko spust,bez ostrzenia,ale to wystarczy ;-)


 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
:-) a gdyby tak podłączyć wężyk spustowy :!: do gniazdka w spodzie aparatu :?: kto podzieli się wiadomością które dwa piny odpowidają za wyzwolenie migawki :?: :shock:
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
kacperAs napisał/a:
:-) a gdyby tak podłączyć wężyk spustowy :!: do gniazdka w spodzie aparatu :?: kto podzieli się wiadomością które dwa piny odpowidają za wyzwolenie migawki :?: :shock:


Proszę bardzo:
http://www.pentaxforums.c...tor-pinout.html
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Ma ktoś tego gifa z rozkładem pinów
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
krzpob napisał/a:
Ma ktoś tego gifa z rozkładem pinów
ale o co chodzi? W pierwszym poście tego tematu jest schemat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach