grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
kup sobie ten

[ Dodano: 2010-07-21, 13:53 ]
Kurde grzegorzgr mnie ubiegł :-P
 
pys  Dołączył: 21 Lip 2010
Witam

Dzięki wielkie

Pozdrawiam
 
brodamen  Dołączył: 13 Sie 2010
Witam gorąco w moim pierwszym poście na tymże forum.Dla smakoszy mam :-B .
Widzę tu samoróbki wężyków spustowych montowanych metodami chałupniczymi co mnie strasznie cieszy że są jeszcze ludzie którzy nie liczą na azjatyckie odpady za gróbe pieniądze.Sam też postanowiłem sobie zrobić wężyk i wszystko mi się udało ale.... mam ochote zrobić sobie wężyk spustowy który będzie wyzwalał migawke poprzez światło wpadające na diode np.podczas błysku pioruna.Chciałbym się dowiedzieć czy już ktoś kombinował nad takim rozwiązaniem może ktoś z Was ma jakieś schemaciki bądz pomysł jak by to trzeba było zrobić.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja bym bardziej na elektrodzie poszukał

http://www.elektroda.pl/r...c.php?t=1027046
 
aplusbe  Dołączył: 15 Cze 2011
Wężyk spustowy ;)
Witam wszystkich ;) oto moje cudeńko ;) Była radocha z budowania...
trochę konus ale ja mam duże łapy...



Wykonany z etui po radiu samochodowym, zaleta to wymienny kabelek jack - jack, bo wmontowałem gniazdo.

pozdrawiam wszystkich
 

miko1990  Dołączył: 04 Cze 2009
To może ja także się pochwalę swoim dziełem, nie jest tak ogromne jak poprzednika, ale mi się podoba i działa wyśmienicie, a to chyba najważniejsze. Koszt tego cuda to okolo 21 zł:

Przyciski 2szt po 3 zł/szt
kabel 4 metry po 1,40 zł/m
wtyczka micro jack metalowa 5 zł
pudełeczko 4 zł
osłona na przewód 1 zł

zdjęcia:


 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
szkoda ze przyciski w jednym kolorze :idea:
 

miko1990  Dołączył: 04 Cze 2009
Tak mi odpowiadało, prawy jest od AF, lewy od migawki wiec trzymając prawą dłonią kciukiem najpierw wciskam AF, i potem nie puszczając AFu wciskam migawkę. Druga sprawa to fakt, że tylko były dostępne w jednym kolorze
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
miko1990 napisał/a:
Koszt tego cuda to okolo 21 zł:
czyli na oko jakieś 30% drożej niż sprowadzenie tego z Chin :->
 

miko1990  Dołączył: 04 Cze 2009
nemo napisał/a:
miko1990 napisał/a:
Koszt tego cuda to okolo 21 zł:
czyli na oko jakieś 30% drożej niż sprowadzenie tego z Chin :->


ok, ale tutaj mam Made in Poland na polskich częściach i satysfakcję z wykonania czegoś samemu, a jakość pewnie lepsza jak te chińskie wynalazki :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Jesteś pewien że komponenty są również made in Poland ? ;-) Poza tym Chińczyk ma dodatkowo blokadę ;-)
 
danpe_
[Usunięty]
Ja mam pytanie - czy do K-5 też pasuje ten schemat?
Widzę, że wtyczka też mikro jack.


Druga sprawa- w drugim wątku linki nie działają, ma ktoś rozpiskę pinów w 3-pinowym złączu aparatów Z-1p i serii MZ?
 

miko1990  Dołączył: 04 Cze 2009
andybond napisał/a:
Jesteś pewien że komponenty są również made in Poland ? ;-) Poza tym Chińczyk ma dodatkowo blokadę ;-)


tak jestem pewien, ponieważ sklep gdzie się zaopatruje sprzedaje komponenty tylko polskiej produkcji, stąd te ceny między innymi. Co do blokady, ja też mam, tyle że wbudowaną w kciuk
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
miko1990 napisał/a:
w kciuk
oby nie przymarzł Ci do przycisku :-P
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
mam i ja
 
danpe_
[Usunięty]


Jakby ktoś sobie robił warto zwrócić uwagę na:

Przełącznik z boku służący do obsługi trybu B kupujmy 2-pinowy, najtańsze są takie małe przełączniki 6-cio pinowe, ale mi się roztopił w rękach jak zacząłem lutować.
Ten jest większy, z blaszką z napisami on/off. Nie miałem z jego lutowaniem żadnego problemu.

-podpisy sobie wygrawerowałem cienkim wiertłem na przyklejonym kawałku plastiku, plastik dokleiłem, bo mi się koncepcja zmieniła i musiałem pod nim ukryć dziurkę.

-zmodyfikowałem schemat w prosty sposób, nie muszę wciskać przycisku AF aby obsłużyć tryb B, według mnie taka obsługa będzie mniej upierdliwa.

-warto zrobić sobie wymienną końcówkę - jak na zdjęciu, można wtedy dorobić sobie samą końcówkę do aparatów z serii Z czy MZ.

Ponawiam prośbę, jakby ktoś miał rozpiskę trzech pinów w serii Z i MZ - proszę o cynk, chcę sobię dorobić końcówkę.

Koszt to 20zł, warto samemu zrobić - na pewno wytrzyma to dłużej niż chińskie druciki fi 0,05mm ;)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
danpe_ napisał/a:
Koszt to 20zł, warto samemu zrobić - na pewno wytrzyma to dłużej niż chińskie druciki fi 0,05mm ;)
Taniej wyjdzie kupić takie coś za dwa słownie dolary i pięćdziesiąt centów z przesyłką i jak chińskie kabelki padną to je podmienić.
BTW - mi te chińskie kabelki trzymają się już 3 lata :idea:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
danpe_ napisał/a:

Ponawiam prośbę, jakby ktoś miał rozpiskę trzech pinów w serii Z i MZ - proszę o cynk, chcę sobię dorobić końcówkę.

Zwarcie dwóch zewnętrznych pinów - autofocus
Zwarcie pierwszego i drugiego (od góry) - wyzwolenie migawki

Jako wtyczka idealnie nadaje się wtyk audio z napędu CD-rom z komputera. Trzeba tylko jedną krawędź spiłować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach