TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
i jak się sprawuje ?
 
prefiks  Dołączył: 06 Lip 2007
TomaSzSz napisał/a:
i jak się sprawuje ?

A co tu jest opisywać? wciskasz jeden guzik - ostrzy, wciskasz drugi - robi zdjęcie ;-) No jest jeszcze przęłącznik przydatny przy B.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Na Alledrogo są profesjonalne wężyki z wygodną obudową, dwustopniowym spustem i przesuwną blokadą (dla B) w cenie 46-47 zł +wysyłka. Trochę taniej można kupić na ebay.com Tam jest tego multum w różnych profesjonalnych obudowach. Już od 12$ (34zł) z ubezpieczoną przesyłką do Polski.
Np. Taki za 15$ cały koszt
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Ja kupiłem na allegro ten;
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=240772093
wersję jednoprzyciskową, tylko dopłaciłem chyba 3 zeta do oryginalnej wtyczki fabrycznie zalanej i przycisku Bulb...
Więc wężyk za ok 30zł, a wykonanie nie budzi zastrzezeń :!:
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
outi napisał/a:
Kolega który ma C chwalił się ze może sobie podłączyć tegoż C do kompa i softem sobie poustawiać parametry i zrobić fotkę od razu na dysk... Posiadacze k100 mają takie możliwości? Ja na szczęście nie mam w domu dostępu do windowsów więc nawet nie miałem gdzie zainstalować oprogramowania z pentaxa ;]

No z tym to nie tak prosto. Po podłączeniu USB Kasetka blokuje się i możliwe jest tylko zgrywanie zdjęć. Trzeba by dorobić jakiś przekaźnik rozłączający USB do robienia zdjęć ;-)
Pozdr.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Tok'Ra, wykorzystałem twój rysunek i stawiam wirtualne :-B oto rezultat



To mniejsze na zdjęciu to była próba zrobiona z odpadów drukarki, telewizora i czegoś tam jeszcze w efekcie mam dodatkowy miniaturowy wężyk :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nemo napisał/a:
To mniejsze na zdjęciu to była próba zrobiona z odpadów drukarki, telewizora i czegoś tam jeszcze


Zatopiłeś te prztyczki w Krówce?

:-P
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
W kleju na gorąco :mrgreen: (taki w sztyfcie dozowany z pistoletu)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nemo napisał/a:
W kleju na gorąco :mrgreen: (taki w sztyfcie dozowany z pistoletu)


Mmmm, wygląda jak krówka. Muszę spróbować...

;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Te prztyczki są na płytce a dopiero potem zalane. Po prostu wyrżnąłem dwa przyciski razem z kawałkiem płytki, dolutowałem przewód i zalałem to klejem żeby nic ostrego nie haczyło.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Te prztyczki są na płytce a dopiero potem zalane. Po prostu wyrżnąłem dwa przyciski razem z kawałkiem płytki, dolutowałem przewód i zalałem to klejem żeby nic ostrego nie haczyło


Domyśliłem się, tak się tylko droczę - bo ze zdjęcia co innego mi widać ;-) Opona.


:-D
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Aaaaaaaaa :-) no to opona
 

azkal  Dołączył: 13 Lut 2008
Chciałem podziękować Tok’Ra za schemat. A oto mój wężyk spustowy:

Całkowity koszt 7,9zł.

Tok'Ra dla Ciebie :-B
 
aneheli  Dołączył: 29 Kwi 2008
Qrde ja kupiłem części w sklepie i nie bangla, jak powiedziałem że chce przycisk monostabilny to typ na mnie spojrzał jak był bym z kosmosu.
Zmontowałem wszystko i nie działa tak jak trzeba, zdjęcie robi po puszczeniu przycisku a bulb się nie chce wyłączyć, coś mi się wydaje że mam złe przyciski chyba że to powinno tak działać?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No cóś zepsułeś bo to jest tak proste, że nie ma prawa nie działać :-P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
aneheli napisał/a:
jak powiedziałem że chce przycisk monostabilny to typ na mnie spojrzał jak był bym z kosmosu.

Ale poprosiłeś o "normalnie otwarty" czy "normalnie zamknięty" ? :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
JackDeJack, dobre pytanie ;P ja ostatnio robiłem... hmm już nie pamiętam aldłubałem w tym 3 miesiące wydałem kupe forsy i nie balangało a tu się okazało, że gość mi dał normalnie zamknięty a nie otwarty :/
 
aneheli  Dołączył: 29 Kwi 2008
Ha to by wszystko wyjaśniło, kupie baterie do miernika i sprawdzę dzięki JackDeJack,
 

kasze  Dołączył: 28 Kwi 2008
Kilka tygodni temu byłem na kieleckiej wsi i trafiłem na idealną pogode do zdjęć nocnego nieba, niestety nie miałem ani pilota, ani wężyka spustowego do kasetki. Jakoś nie czułem wielkiej potrzeby wydawania kilkudziesięciu PLN na taką zabawkę, toteż trafiając na ten wątek postanowiłem sam wykonać wężyk.

Koszt: 0,00 PLN
Czas wykonania: 15 minut
Elementy składowe: kabel odcięty od nieużywanego zestawu słuchawkowego Nokii, włącznik od starej lampki nocnej (wszystko to znalazłem w szufladzie).

Efekt jest taki:



Zrezygnowałem z obsługi AF, gdyż do moich zastosowań ta funkcja wydaje się nieprzydatna, wystarczy mi migawka w trybie B.
Jest trochę ;) brzydki, ale działa pięknie.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Tok'Ra, hmmm. jednego nie rozumiem przy tym rysunku w pierwszym poscie... Jeśli chce włączyć tryb Bbulb to muszę przełączyć ten przełącznik tak żeby działał Af na stałe i do tego trzeba trzymać przycisk od wyzwalania migawki tak?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach