kasze  Dołączył: 28 Kwi 2008
negocjatorek napisał/a:
Jeśli chce włączyć tryb Bbulb to muszę przełączyć ten przełącznik tak żeby działał Af na stałe i do tego trzeba trzymać przycisk od wyzwalania migawki tak?

Z tego co wiem to właśnie tak.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
jest to bez sensu co piszecie, przecież ten przełącznik jest po to aby przy długich czasach w trybie B nie trzymać cały czas przycisku wyzwalającego migawkę tylko go zablokować, nie rozumiem po co blokować AF na stałe, ostrość ustawia się raz a potem tylko otwiera migawkę na tak długo jak chcemy,
jest błąd w schemacie, przycisk Bulb powinien być zwarty z przyciskiem wyzwalającym migawkę a nie AF
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Nie ma błędu, bulb działa i na zwartym AF i na migawce. (sprawdzone eksperymentalnie) Dopóki jeden z obwodów jest zwarty dopóty jest otwarta migawka.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
nemo, o to ma jakiś sens, bo gdyby ten przełącznik zwierał tylko af to byłoby to bez sensu, ale skoro tak działa to bardzo ok.


predoo napisał/a:
jest to bez sensu co piszecie,
predoo napisał/a:
jest błąd w schemacie, przycisk Bulb powinien być zwarty z przyciskiem wyzwalającym migawkę a nie AF


Jak widzisz nemo pisze, że schemat jest dobry :D choć to i tak dla mnie niezwykle ciekawe :) dla niego ważne żeby po wyzwoleniu migawki coś było dalej zwarte.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Dziwne ale prawdziwe... DS sie tak zachowuje
 

Boczek  Dołączył: 30 Mar 2008
Dzięki wam stałem się właśnie posiadaczem tego oto wężyka. Planowałem zrobić coś innego, ale przypomniałem sobie o starej Nokii 5510, która miała taki zestaw słuchawkowy ze zmieniarką widoczną na zdjęciach.

1



2

 
LaM4  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam,
możecie umieścić jeszcze raz schemat układu?

Cytat
Lutujemy zgodnie z obrazkiem.
Link zapasowy do obrazka: http://www.plikus.pl/wyswietl_plik-12912.html

Niestety obydwóch nie wyświetla.

edit. W sumie chodzi mi tylko o opis które pole w mikrojacku co robi.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Wystarczy zrobić tak: Google aby znaleźć np to a dokładnie chodzi o ten :-P schemat właśnie z tej ostatniej strony .

[ Dodano: 2008-07-16, 01:00 ]
jeszcze np tu
 
LaM4  Dołączył: 15 Lip 2008
Tyż prawda :) Za długo siedze przy kompie, myślenie mi wysiada powoli ;)))

Tylko, że jakby te dane były w pierwszym poście to nie pytałbym ;P
Założyciel tematu nie dba o czytelników ;)

EDIT.
Za linki oczywiście dzięki :D

EDIT2:
kurde nie wiedziałem że jest identyczny co przy 300d :/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
LaM4 napisał/a:

Założyciel tematu nie dba o czytelników ;)
/


Dba ;-)

 
kryzys  Dołączył: 24 Wrz 2008
Na samym początku witam wszystkich serdecznie. Od dłuższego czasu przeglądam wasze forum ostatnio coraz częściej tu wracając (średnie 1x na dzień ;-) ) dla wszystkich na dobry początek po :-B

Nawiązując do tematu...

zrobiłem 2 wersje tego kabelka (Tok'Ra dzięki za rysunki - świetna sprawa) jednak mam małe zastrzeżenie. Padło kilka pytań co do działania owego. Wiec po pierwsze robiąc wszystko zgodnie z załączonym schematem aby użyć Bulb'a należy przytrzymać wyzwalanie migawki a następnie przełączyć wajchę... w tym momencie możemy iść zrobić sobie kawę nic więcej nie trzymając. Aby opuścić lustro - wajcha w drugą stronę i finito. Samo przełączenie wajchy nic nie da prócz nastawienia ostrości... I jest to błąd w schemacie. W drugim kabelku jaki wykonałem Bulb'a podłączyłem pod przycisk wyzwalania migawki... I działa tak jak myślę wszyscy się spodziewali czyli nic nie robimy, nie naciskamy(prócz ustawienia ostrości) tylko pstryk, wajcha w drugą stronę i lustro pozostaje cały czas w górze.

życzę udanego kombinowania ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
kryzys napisał/a:
Samo przełączenie wajchy nic nie da prócz nastawienia ostrości...
ja poprawiłem to i u mnie działa :D oo czyli tak jak ty, tylko, że ja od razu :D
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Poczytałem, przejrzałem szuflady i z tego co pod ręką było ukleciłem:



Koszt całkowity to:
1 przełącznik w sklepie z elektroniką ok 1,5 zł
2 przewód z wtyczką, nie mam pojęcia, 4 zyle??? (ja miałem tylko 3,5 mm więc dołożyłem przejściówkę)
3 pudełeczko obudowa, każdy coś znajdzie (ja użyłem zbędnej obudowy od switcha do neostrady)

Chyba najprostszy z zaprezentowanych układów, działa toto tak: jednym przełącznikiem ostrzymy, drugim wyzwalamy migawkę. Przełącznik tego rodzaju ma tą zaletę, że w trybie Bulb migawka zostaje otwarta tak długo jak długo jest włączony, w innych trybach wg nastawionego czasu.
Schematu nie rysuję, bo prosty bajecznie, ekran na środkowe piny, pozostałe kabelki na lewy i prawy. Któryś będzie ostrzył, a któryś wyzwalał.
Może komuś się przyda :lol:
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Jako że w święta czasu wolnego dość sporo miałem, to i ja postanowiłem w końcu zrobić wężyk spustowy do mojej kadyszki :-) Dodatkową motywacją był zbliżający się sylwester i chęć porobienia zdjęć strzelającym w niebo fajerwerkom :-) Poniżej to co udało mi się zmajstrować dzięki opisowi zamieszczonemu w tym temacie :-)



 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Co to za kabelek?
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Marcin_G napisał/a:
Poniżej to co udało mi się zmajstrować

a jak działa? tylko wyzwala?
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Kabelek zwykły, telefoniczny czterożyłowy. A działa tak jak to opisał autor tematu. Są dwa przyciski, może nie za dobrze widoczne na zdjęciach, jeden do ustawiania ostrości a drugi do wyzwalania migawki, natomiast przełącznik służy do przełączania w tryb B.
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Marcin_G napisał/a:
Są dwa przyciski, może nie za dobrze widoczne na zdjęciach

w rzeczy samej
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
To ja się pochwalę moim :evilsmile:




Obudowa ze starego kabla usb do tel. komórkowego, kabelek z redukcji jack 2.5/jack3.5. Wybebeszyłem środek, z laminatu wyciąłem odpowiedni kształt, wytrawiłem ścieżki i przylutowałem styki i przełącznik do bulb'a. Jako styków użyłem pasków blachy mosiężnej. Styki umieszczone są jeden nad drugim, co ma tę zaletę że spust działa identycznie jak w aparacie: delikatne wciśnięcie - aparat ostrzy, głębszy nacisk - wyzwolenie migawki. Nawet przycisk nawiązuje do spustu na mojej kadyszce, nawet zrobiłem pierścień (na wzór tego w aparacie), który miał ten spust otaczać, ale *** nie chciał się dać przykleić :evil: Z przodu przylutowany miniaturowy przełącznik, z jakiegoś starego walkmana, który włącza tryb bulb. Przy składaniu obudowy za dużo nakapałem kropelki i teraz nie mogę zdjąć obudowy, żeby pokazać całe wnętrze, a przy tworzeniu tego cuda tak się wciągnąłem, że zapomniałem o fotach dla potomnych :mrgreen:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Warto majsterkować jak za 6$ dostajecie z przesyłką do domku, a za 7,50$ zamiast kabelka 90cm macie 3m ?!
Nawet przy dzisiejszym kursie chyba drogo nie wychodzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach