baxxx  Dołączył: 16 Lip 2007
[obiektyw] 50-200 - dziwny czarny cień - ???
Witam,

bawilem sie wczoraj w MM k100d z obiektywem 50-200 i zauwazylem dziwna rzecz - przy ogniskowej 200mm na zdjeciach pojawial sie na dole ciemny cien, tzn. nic tam nie bylo widac, ciemna plama. Zajmowal on cala szerokosc fotki na ok. 1/5 jej wysokosci. Myslalem, ze to oslona przeciwsloneczna cos zaslania, ale po jej zdjeciu bylo tak samo. :( Forografowalem biala tablice z logo roznych producentow - wisi takie cos na scianie w kazdym MM.

o co chodzi? egzemplarz obiektywu byl do d... czy ten model generalnie tak ma? to jakis koszmar byl...

pozdro
JT
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
baxxx, z jakiej odległości ją fotografowałeś? Z lampą, czy bez?
 
baxxx  Dołączył: 16 Lip 2007
z daleka, bez lampy chyba
iso z tego co pamietam 1600 - to chyba bez znaczenia

ale to byla wielka jasna powierzchnia z napisami - chyba nie powinno byc jakichs problemow - efekt wygladal tak, jakby sobie palcem zaslonic kawalek kadru w obiektywie
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
baxxx, model na pewno tak nie ma, mógł być po prostu rozklekotany egzemparz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
baxxx, daj sampelek, co będziemy gadać o imaginowanych cieniach.
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
tref
ekhem, ale chyba się nie da dać sampelka z egzemplarza do macania z mm?
Bo Baxxx raczej tam nie poszedł z własną kartą SD ;-)

Raczej wina egzemplarza, niewiadomo co przeszedł.
Więc nie martw się i powiększ nasze grono :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
White_Horse napisał/a:
ekhem, ale chyba się nie da dać sampelka z egzemplarza do macania z mm
jak to nie? własna karta, szkło podpinasz do sprzedawanej puszki i masz sample. Nie rozumiem [ale się nie wyspałem, to może dlatego]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
jak to nie? własna karta

Trefciu, właśnie myk w tym, że nie pozwolą Ci wetknąć własnej karty, tylko grzeczenie usodtępniają firmową.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Trefciu, właśnie myk w tym, że nie pozwolą Ci wetknąć własnej karty, tylko grzeczenie usodtępniają firmową.
gdzie Wy żyjecie :shock: ja nie miałem z tym problemów, a chodziłem macać tylko dla zabawy, a nie z chęci kupna. Co za masakryczne sklepy, współczuję [a moze i u nas coś się zmieniło? ktoś wie?]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
refciu, właśnie myk w tym, że nie pozwolą Ci wetknąć własnej karty
A co ty gadasz. W MM w W-wie miałem własna kartę i robiłem sampli, ile chciałem. Jedyna różnica, że sprawdzałem kompakty.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, nie wiem gdzie chodziłeś, w MM panowie mówią wyraźnie - przepisy takie, że nie można. Może czasem po prostu przymykają oko, nie wiem.
 
baxxx  Dołączył: 16 Lip 2007
White_Horse
masz racje - tepak jestem, nie wzialem swojej SD, ale ta wyprawa na szybko byla - zona mnie wyslala do hiperka po zakupy, a ja ten tego, ze duzo ludzi bylo... i popstrykalem sobie w MM :)

teraz zaluje, bo sie naprawde przestraszylem tymi efektami, moglbym Wam pokazac - ale i tak tego obiektywu nie ma, nawet w USA, skad zaraz (no powiedzmy) przyjedzie moja kasetka z dodatkowym szkielkiem :lol:

[ Dodano: 2007-07-31, 11:45 ]
bEEf napisał/a:
tref, nie wiem gdzie chodziłeś, w MM panowie mówią wyraźnie - przepisy takie, że nie można. Może czasem po prostu przymykają oko, nie wiem.


pewnie tam jeszcze skocze (nie wiem, jakos tak mnie ciagnie :lol: ), to wezme SD i sprawdze jak sprzedawcy wspolpracuja, a przy okazji zobaczycie te cienie
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Narobiłem troche zamieszania.
Dlatego tłumacze, napisałem to z właśnego doświadczenia, w Czeladzi w MM, tak jak to napisał bEEf, Panowie z obsługi nie dają włożyć własnego SDka do testowego egzemplarza. (o czym się przekonałem macając puszki przed zakupem KSetki)
 
baxxx  Dołączył: 16 Lip 2007
a propos 50-200 z MM - nie wygladal na specjalnie rozklekotany, to raczej ja cos spieprzylem, choc oczywiscie nie wsadzilem palucha w obiektyw, a i testa robilem kilka razy... i zawsze cien

White_Horse napisał/a:
Więc nie martw się i powiększ nasze grono

wczoraj dokonalem zakupu - ciekawe czy uda mi sie zalapac na promo w USA...


pozdro
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
panowie mówią wyraźnie - przepisy takie
To niech pokażą te przepisy.
White_Horse napisał/a:
Panowie z obsługi nie dają włożyć własnego SDka do testowego egzemplarza
Pros kierownika i rób awanturę. Przecież nie będziesz kupował kota w worku. W W-wie nigdy nie miałem z tym problemów. Jedyny kłopot, to akku. Lepiej wziąć swoje.
Dziwne te praktyki w sklepach.
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Argawen
Szczerze to aż tak ma na tych testowych fotkach nie zależało, wystarczały mi te z internetu. Więc nawet nie dyskutowałem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
White_Horse, W końcu byłeś na innych zakupach :mrgreen: . Ale internet może czasami przekłamywać. Zawsze lepiej coś zrobić samemu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Pros kierownika i rób awanturę. Przecież nie będziesz kupował kota w worku.

Nie przesadzaj, przecież możesz przetestować sprzęt na miejscu z kartą udostępnioną przez nich (ja tak zrobiłem), możesz zabrać do domu i wymienić na inny egzemparz w przeciągu 7 dni (parę razy z tego korzystałem).
Cytat
To niech pokażą te przepisy.

argawen, nie chodzi o przepisy prawa, ale o zasady skepu, te mogą sobie ustalić po swojemu. A rzeczywistość jest taka, że w żadnym większym sklepie nie można robić zdjęc. Więc zakaz wkładania własnych kart przy robieniu testów w sklepie wydaje się logiczny.

Uwaga na marginesie, zupełnie OT: Inna sprawa, że logiczny nie znaczy "tak powinno być". Osobiście zakazy robiebia zdjęć w takich miejscach uważam to za lekką kichę, nad którą warto by się zastanowić - czy nie potrzebne jest właśnie jakieś prawo gwarantujące swobodę fotografowania w miejscach publicznie dostępnych. Sklepy/galerie handlowe/restauracje itp pełnią coraz większą rolę w naszym życiu, tymczasem zrobiły się enklawami ograniczonych praw obywatelskich. Nie za bardzo mi się to podoba.

Ale - na razie jest, jak jest i MM nie jest tu jakimś negatywnym odstępstwem od reguły.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Nie przesadzaj, przecież możesz przetestować sprzęt na miejscu z kartą udostępnioną przez nich
Nie przesadzaj. Równie dobrze, mogę nie robić zdjęć. Co mi da ich karta. Przecież nie wezmę do domu.
bEEf napisał/a:
argawen, nie chodzi o przepisy prawa, ale o zasady skepu
Ale zasady sklepu chyba także powinny być na papierze. Powtarzam, w W-wie nigdy nie miałem problemów z własną kartą. Więc w każdym sklepie sieci MM obowiązują inne przepisy wewnątrz sklepowe ? Nie sądzę.
bEEf napisał/a:
czy nie potrzebne jest właśnie jakieś prawo gwarantujące swobodę fotografowania w miejscach publicznie dostępnych.
Ale chyba było gdzieś o tym, że takiego prawa nie ma. To zdaje się widzimisię sklepów. Oczywiście mogę się mylić.
bEEf napisał/a:
na razie jest, jak jest i MM nie jest tu jakimś negatywnym odstępstwem od reguły.
Nie miałem także problemów w Saturnie, Avansie i Fotojokerze.

ps.
Współczuje Wam takich sklepów.
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
argawen napisał/a:
Ale zasady sklepu chyba także powinny być na papierze. Powtarzam, w W-wie nigdy nie miałem problemów z własną kartą. Więc w każdym sklepie sieci MM obowiązują inne przepisy wewnątrz sklepowe ? Nie sądzę.

bEEf napisał/a:
Ale chyba było gdzieś o tym, że takiego prawa nie ma. To zdaje się widzimisię sklepów. Oczywiście mogę się mylić.
bEEf napisał/a:
na razie jest, jak jest i MM nie jest tu jakimś negatywnym odstępstwem od reguły.
Nie miałem także problemów w Saturnie, Avansie i Fotojokerze.

ps.
Współczuje Wam takich sklepów.


Tak naprawdę jest to widzimisię sklepów - kierowników foto - dyrektorów marketów. Każdy market - inne zasady gry, czasem jest to kwestia dogadania się z kierownikiem.
MM to sieć, ale z dość dużą swobodą dyrektorów - bo są komandytariuszami firmy.
Z Łodzi jak pamiętam mnie zawsze konkretniej szło na Brzezińskiej, niektórym łatwiej było w galerii... - zależy komu jak z kim.

BTW - zakaz bez sensu, wirusa łatwiej wrzucić w foto kiosk - a tam wolno wsadzać swoje karty;-)

pzdr
flood

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach