adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
[adrian] Przypadkowa sesja ślubna
Popełniłem ostatnio po raz pierwszy nieco zdjęć ślubnych. Otóż koleżanka brała ślub i w trakcie sesji zdjęciowej postanowiłem również nieco popstrykać (z boku). Poniżej efekty. Krytyka mile widziana. :-)

SESJA ŚLUBNA
 

hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
może ja sie nie znam, bo dopiero zaczynam zabawę z foto, ale mnie sie Bardzo podobają
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
to ja tez sie nie znam... bo mi tez...
A kolezanka, nawet jako mezatka, bardzo mila.... :evilsmile: ;-)
 

daniels  Dołączył: 02 Cze 2007
Adrian , zdjęcia bardzo ciekawe , tym bardziej że Pan Młody to mój kolega ze studiów - Marcin (lub ktoś do niego bardzo podobny, ale w to raczej wątpię) jednak świat jest bardzo mały . pozdrawiam
 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
adrian napisał/a:
w trakcie sesji zdjęciowej postanowiłem również nieco popstrykać (z boku)

to znaczy że w plenerze był jakiś 'główny' fotograf?
IMO fajne zdjęcia choć na niektórych zbyt widać dopalanie lampą i na kilku panna młoda ma zamknięte oczy. Mimo to obejrzałem z przyjemnością
pozdrawiam
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Niezłe fotki, wielu "zawodowców kościelnych" może pomarzyć o takiej jakości. Są i minusy, kilka fotek przepalonych w światłach, zamknięte oczy panny młodej, na wszystkich fotkach mała GO, która jest fajna ale nie może być regułą przy sesji ślubnej.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeśli mogę trochę pomarudzić...
Generalnie nieźle. Zwłaszcza jak na pierwszy raz, gdzie zbierasz doświadczenie. Moim zdaniem, w plenerze przydałaby się duża blenda i czasami dopalenie lampą błyskową. Stosowanie zaś lampy w pomieszczeniach - stanowczo odradzam. Sam widzisz, że wygląda to dość paskudnie. Lepiej podnieść czułość i potem przekonwertować do c-b - o ile efekt szumu byłby dokuczliwy (domyślam siębowiem, że ze względu na budynek, nie miałeś możliwości sensownego odbicia błysku od sufitu).
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
adrian napisał/a:
Popełniłem ostatnio po raz pierwszy nieco zdjęć ślubnych. Otóż koleżanka brała ślub i w trakcie sesji zdjęciowej postanowiłem również nieco popstrykać (z boku). Poniżej efekty. Krytyka mile widziana. :-)

SESJA ŚLUBNA


A moim zdaniem fotograf "główny" poszedł na piwo lub zacumował już ubrzdryngolony weselną wódką przy jakiejś kei - a Ty wykonałeś całkiem OK całą pracę za niego :mrgreen:
I to całkiem profesjonalnie..., bo widziałem już sporo "profesjonalnych" sesji i była to kicha straszna że i patrzeć hadko, a tu całkiem miło - a i Panna Mloda fotogeniczna jak rzadko.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
również na tak! osobiście wkurzają mnie te wszystkie zdjęcia typu Pan Młody zagląda pani pod kiecke itd. no ale to dygresja tylko, swoją robotę wykonałeś bardzo sprawnie, uwagi kolegów powyżej oczywiście aktualne...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dołączam do chóru pochlebców! :-B za dobrą robotę.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Przypadkowa sesja ślubna
adrian napisał/a:
Popełniłem ostatnio po raz pierwszy

I nieźle Ci to wyszło. Te w plenerze doskonałe, no może parę przepaleń, parę mało doświetlone w cieniach, ale generalnie OK. Dużym plusem - tak mi się wydaje - było robienie zdjęć jak by z boku, nie byłeś obiektem zainteresowania modeli. Twarze zwrócone w innym kierunku, kąt uchwycenia postaci, bardzo mi przypadły do gustu. Gratuluję.
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
No to ja trochę dziegciu dowalę. Zdjęcia ogólnie ok. Wiem co mówię bo widziałem ich w życiu ponad milion (nie, nie przesadzam), ale czy pomyślałeś , o
" głównym fotografie"? Z doświadczenia wiem, że nic tak nie wk.... jak plątający się pod nogami amator. Wiem, wiem już widzę te głosy oburzenia, ale Ci którzy, kiedykolwiek robili ślub za kasę pewnie staną po mojej stronie. Takie zdjęcia są zawsze trochę kradzione, koleś wszystko wyustawiał a Ty sobie pstryknąłeś i teraz będziesz uchodził za profesjonalistę. No ale technicznie całkiem nieźle ci to wyszło.
Może popróbował byś sam trochę popracować? Tylko urzedzam, że to trochę trudniejsze.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
No mi się generalnie podobają. Te w pomieszczeniach rzeczywiście słabsze. Miałem ochotę niedługo potrenować, ale niestety jako świadek nie będę miał okazji.

[ Dodano: 2007-08-02, 00:25 ]
Lipa napisał/a:
osobiście wkurzają mnie te wszystkie zdjęcia typu Pan Młody zagląda pani pod kiecke itd.


Taka moda się zrobiła. Albo to braki w inwencji fotografów ustawiających pary podczas sesji.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
osobiście wkurzają mnie te wszystkie zdjęcia typu Pan Młody zagląda pani pod kiecke itd.
eee tam, gadanie! Jak Pani Młoda ładna, to niech zagląda do woli, a jak zdjęcie ładne, to niech się chwali :evilsmile: ;-)
 
rychu
zorzyk napisał/a:
Jak Pani Młoda ładna, to niech zagląda

Przy okazji i my pozaglądamy :oops:
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
One wszystkie sa przasno-buraczane. sesja zupelnie bez pomyslu, sztampowa. zapewne ukradziona rzeczywiscie jakiemus rzemieslnikowi. Mozna wycinac glowy i wstawiac dowolne inne.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
sesja zupelnie bez pomyslu, sztampowa. zapewne ukradziona
No to przesadziłeś!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
One wszystkie sa przasno-buraczane. sesja zupelnie bez pomyslu, sztampowa. zapewne ukradziona rzeczywiscie jakiemus rzemieslnikowi. Mozna wycinac glowy i wstawiac dowolne inne.


Ostrzegam.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kivirovi, czy tobie się wogóle coś kiedyś spodobało, czy zawsze marudzisz obraźliwie? Tak pytam z ciekawości.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
przykro mi, ale tutaj naprawede nie ma co chwalic :(
Na pocieszenie tylko to co zuwazyl oyo555, to nie adrian ustawial te sztampowe pozycje, ale uklady komus podebral. zreszta coz w nich oryginalnego.

Podobala mi sie kiedys na starym forum jeszcze fota Micha zmodelkami. Jest pare dobrych fot na autoportretach, kiwaczek ostatnio zrobil w swoim watku pare dobrych i pare kasztanow. Ot tak jak wszyscy, cos mi sie podoba a cos nie. Natomiast jak czytam laurke jaka pisza forumowicze, zeby byc poprawnymi politycznie i widze te foty to mi sie dysonans poznawczy otwiera.

Adrian, mnie boli, ze to Twoja kolezanka, a zadnej wiezi tam nie ma. Slub w Polskim wykonaniu to w ogole mega kicz i trudno cos na to poradzic, ale z kolezanka sie nie postepuje jak z para z ogloszenia...
za co tu ostrzegac. czy ja kogos obrazam. co mam napisac, ze swiatlo zle na kazdym zdjeciu, ze cienie, ze czerwone nosy, ze wypalone w pelnym sloncu, ze stylistyka podorywkowa. Zaloze sie, ze adrian ma lepsze foty z tej sesji, ale poszedl w kicz.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach