Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
[Matewka] Poproszę ocenę ;)
Witam. Bywam w klubie Pentaxa już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się pokazać swoje prace fotograficzne. Nie jest to nic szczególnego, dlatego nie oczekuję achów i ochów ;). Proszę tylko o szczerą opinię.

Wszystkie foty to kiepskie skany z kiepskiego skanera Microtek ScanMaker 3630. Pierwotnie były robione tym, co mam w stopce.

Pozdrawiam,
Mateusz

LINK


P.S. Folder "Tokina" nie zawiera nic ciekawego. To tylko sample z obiektywu, który właśnie sprzedaję.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dla mnie najciekawsze nogi. Spokojnie można uciąć górę w 3/4 wysokości i zrobić z tychże nóg architektoniczną strukturę. Tworzy się labirynt, z zaznaczonym rytmem ścieżek, ciekawe to samo w sobie wielce.
Pozostałe zdjęcia w tym katalogu całkiem nijakie.

W drugim katalogu pojawiają się frapujące narracje, historie - ale nieco według mnie niedoeksploatowane. Tzn. rób tak dalej, więcej i mocniej, a będzie dobrze. Najlepsze 8 z 13 - to jest cmentarz, tak? Super.
9, 5, 2, 1 też należą do tych mocniejszych, pozostałe ograniczają się do poprawności tematyki i techniki.

A jakością skanów się zupełnie nie przejmuj, to nic fotkom nie ujmuje, wręcz dodaje im uroku i jakiegoś takiego materialnego wymiaru. Tak, dodaje fotograficznej materii.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
ach, och :-) mnie sie podobają. w Sine homo fajne są "nogi" i "zrób to proszę", natomiast "memento..." zbyt dosłowne jak dla mnie. W eco homo najbardziej spodobała mi się perspektywa tego zdjęcia z wózkiem i psem. Jak dla mnie to naprawde masz oko...
najmniej podoba mi sie cały album "tokina" wygląda na jakieś wprawki ...
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Tokina to sample z obiektywu który sprzedaję. W ogóle nie należy zwracać na nie uwagi :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zdjęcie z biegnącymi dziećmi byłoby przepiękne - bajka, sen, horror - gdyby nie banalny facet, stojący z boku jak kołek. Szkoda. Lepiej, gdyby go nie było. Jeśli jest, powinien pełnić jakąkolwiek rolę dramaturgiczną w tej jednoklatkowej opowieści... No i zdjęcie z cmentarza dobre - intrygująca anegdota. Gratulejszyn :-B
 
szela
jak dla mnie najciekawsza to "zrob to prosze" ... ogolnie ok tylko czemu wszystkie czarnobiale (poza memento ...) czarnobiale ..... fakt zdjecia bez koloru maja urok ... ale az tak czlowiek troche dola lapie hahah

pozdrawiam
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
cypis napisał/a:
zdjęcie z biegnącymi dziećmi byłoby przepiękne - bajka, sen, horror - gdyby nie banalny facet, stojący z boku jak kołek. Szkoda. Lepiej, gdyby go nie było.

A ja właśnie wolałem, żeby był. Wydaje mi się, że on mocno kontrastuje z tymi dziećmi. Może aż za mocno. Ale ja lubię przesadzony kontrast ;-) Chociaż może i racja, że gościu powinien jakąś rolę pełnić. "Myślę, więc jestem" - powiedział znany filozof... - nasz obiekt jest przesadnie bierny, a więc jest postacią nic-do-obrazu-nie-wnoszącą. Przystało na twoim Cypis :-)

szela napisał/a:
jak dla mnie najciekawsza to "zrob to prosze" ... ogolnie ok tylko czemu wszystkie czarnobiale (poza memento ...) czarnobiale ..... fakt zdjecia bez koloru maja urok ... ale az tak czlowiek troche dola lapie hahah

Jak zanoszę kolorowe negatywy do fotografa i potem je odbieram, to niech ich ręka boska broni - chyba je traktują papierem ściernym (pewnie dla uwydatnienia szczegółów :-P ). Owszem, czasem zdarzy mi się kolorowo focić, ale z tych kilku zrobionych negatywów raczej nic ciekawego nie upatrzyłem.

[ Dodano: 2008-07-30, 01:40 ]
Nareszcie nowe zdjęcia ;) Chciałbym pochwalić się wam pierwszymi wprawkami wykonanymi moim nowym narzędziem - K20D.






[ Dodano: 2008-09-12, 18:16 ]
Kolejne fotki, jakie zdarzyło mi się ostatnio popełnić:







Liczę na komentarze. Zarówno te pozytywne, jak i racjonalne ;)
Inne moje zdjęcia można znaleźć w mojej galerii www.matewka.digart.pl
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Przedostatnie ma coś w sobie, podoba mi się. Ostatnie zbyt mroczne ;-) (za ciemne).
 

LukaszKo  Dołączył: 08 Wrz 2009
Proszę cyfruj te foty, chłopiec za kratami , chyba mu smutno, podoba mi się zdjęcie :mrgreen:
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
O! Temat odkopany :) Dziękuję za komentarz i zapraszam na trochę świeższą galerię www.matewka.digart.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach