vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
background napisał/a:
Czy brak wpisów oznacza, że pomysł jest już nieaktualny?


Czy ktoś nabył Soligora (droższego lub tańszego) i może się podzielić uwagami co do jej możliwości?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
teraz i ja sie rozgladam za czyms rozsadnym:
mysle o soligorze, tumaxie, albo w porywach do sigmy ST, albo w napadzie amoku SUper ;)
czy ktos juz cos zakupil z tego zestawu?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
mily napisał/a:
czy ktos juz cos zakupil z tego zestawu?

od paru tygodni mam sigme ST: lampa bez bajerow /czyt. funkcji zaawansowanych/, co dotad zauwazylem /z DS-em, na Av szkla af raczej krotkie, nie zaglebialem sie i nie kombinowalem, ot krotki test/: nie przepala /bez korekt imho bylo ok/, moglem nareszcie walnac w sufit /czyli pozbylem sie wad poprzedniego sunpacka - zawsze musialem korygowac, byl tez troche za slaby na odbicie od sufitu, no i mam auto -zooma, troche glosny, ale to dla mnie nowum wiec ok/
pozdrawiam
kp
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jeszcze pozostaje pytanie, czy lepiej pisac sie na ta sigme ST czy w przedziale taniochy na Soligora /Tumax'a - te ostatnie okazuja sie byc ta sama lampa.
http://www.icorpandtumax....d488809860c.jpg
https://secure.soligor.com/uploads/pics/58447_2_04.jpg

A technicznie to zblizona sprawa do tej sigmy:
Technische Daten:
• für digitale und analoge Pentax Kameras mit TTL Blitzsteuerung
• Leitzahl bei ISO 100: 24 bis 42
• P-TTL-Blitzsteuerung
• Powerzoom für Brennweiten 24, 28, 35, 50, 70 und 85mm
• Schwenkreflektor mit Rastungen bei 0°/45°/60°/75°/90°
• eingebauter Folgeblitzauslöser mit Reichweite über 10m
• Drehreflektor max. 270°
• Blitzfolgezeiten: 0,5–8s
• Blitzdauer: ca. 1/1.000s–1/20.000s
• Blitzanzahl: ca. 150 bis 1.500 Blitze pro Alkaline-Batteriesatz
• Farbtemperatur: 5600K (auf Tageslichtfilme abgestimmt)
• ausziehbare Reflektorscheibe zur teilweisen direkten Beleuchtung bei indirektem Blitzen BR> • Diffusorscheibe für besonders weiche Ausleuchtung
• AF-Messstrahl von 1–8m
• Thyristorschaltung
• 5 Energiestufen (Volle Leistung, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16)
• Abschaltautomatik
• Blitzbereitschaftsanzeige
• Belichtungskontrollanzeige
• Stromversorgung: 4 Mignon-Batterien oder NC-Akkus gleichen Typs
• Abmessungen: 172x72x57mm
• Gewicht: ca. 278g (ohne Batterien)

tyle ze 5 ustawien manualnych a nie 1 i 1/16 (bo chyba tak wykastrowali sigme ST)

eh... zycie bogacza jest trudne :P
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cześć Mily jak chcesz przetestować sigmę EF 500 DG Super to możemy się spotkać w Koszalinie, mam niedaleko :-)
Pozdrawiam Damian
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
chcesz zeby mi slinka pociekla i zebym się zaplul? ;) jak bedziesz wybierac się do koszalina to daj znac - korci mnie ta lampa ale za cholere nie mam teraz funduszy... Ale pomacac i sprawdzic nie zaszkodzi.

[ Dodano: 2006-10-09, 23:36 ]
jako, ze wciaz się rozgladam w temacie lamp - wrzuce garstke wykopanych informacji, moze ktos dzieki temu nie bedzie musial przekopywac przez kilka godzin dpreview :D

jako ze wczesniej rozszyfrowalem, ze tumax i soligor z tego topic'u to jedna i ta sama lampa to dodam, ze doczytalem, ze niektorzy twierdza, ze ten p-ttl to jakby byl ale go nie ma ;) nie wiem czym to się objawia, ale ponoc nie jest to zbyt interesujaca lampa, chyba ze się od razu nastawicie na full manual.
Lecac dalej, znalazlem jeszcze jedna lampe z p-ttl'em. Firma Promaster - u nas wogole nie znana, funkcjonuja w stanach i trzebaby stamtad sprowadzac. Ale cena niewysoka, a lampke ludzie chwala. Link do strony (ktora czesto zreszta się kisi):
http://www.promaster.com/...OD&product=9887
i modul ktory umozliwia prace w p-ttl (bez tego to zwykly ttl)
http://www.promaster.com/...sh&product=5432

eh... juz dawno dalbym spokoj tym poszukiwaniom i kupilbym cos w ttlu, ale perspektywa 10D ktory w koncu nie ma czystego ttl jest mocno kuszaca i trzeba myslec w koncu przyszlosciowo ;)

a tak na marginesie ponawiam pytanie - czy ktos z was testowal te lampy tumax'a ?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Po kolejnym liscie do Rudimexu dostalem wreszcze odpowiedz, ze Soligora DG-420 Z do Pentaxa nie ma i nie bedzie :-( Moze trzeba poszukac w Niemczech?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakiś czas temu na stronie Soligora przy lampach do Pentaksa poprawili dodając uwagę, że nie obsługują pTTL.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to zipa dumna...
Pozostaje dozbierac troche do fgz360 i pogodzic sie z niekrecona glowka :-|
ach, zycie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach