prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
bEEf napisał/a:
prz3m3k, na 90% walnięta karta pamięci (a jaka to marka?). Spróbuj z inną.


dzięki, uspokoiłeś mnie tymi 90% :) mam nadzieję że nie jestem w tych 10% :P nie mam na razie drugiej karty, więc wybieram się jutro do sklepu i sie wszystko okażę po testach. Możliwe, że powodem tych błędów jest moja nieprofesjonalnośc i niesformatowanie karty przed pierwszym użyciem?

Karta to Pretec 1gb hightspeed 60x, dostałem z całym zestawem kupionym w sklepie i nie miałem możliwości wyboru, na opakowaniu piszę że dożywotnia gwarancja.. zobaczymy.

jakiej firmy jutro kupić karte żeby ustrzec się taich błedów? sandisk, kingston ;>
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
prz3m3k, kingston - raczej niet, parę osób miało problemy. Sandisk tak, goodram - tak.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
prz3m3k napisał/a:
niesformatowanie karty przed pierwszym użyciem

Powinna być sformatowana, sprawdx czy to coś da.
prz3m3k napisał/a:
sandisk, kingston

Raczej Sandisk, z Kingstonami też było sporo problemów.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Popieram, sformatuj w aparacie. Tak przy okazji, ja też mam Preteca 1GB 60x i działa ok, choć rzadko w sumie go używałem do tej pory. Cena i jakość wykonania nie sugerują jednak nic dobrego.
 

prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
Zdano napisał/a:
Powinna być sformatowana, sprawdx czy to coś da.


zrobiłem zdjęcia, wyskoczyły artefakty, sformatowałem kartę aparatem, znowu były artefakty, sformatowałem w win xp i jest ich mniej.. dziwne.
Dziś i tak kupiłem sandisk'a i już wszystko jest wporządku ze zdjęciami jak na razie, ale mam kolejne pytanie i znowu z innej beczki... napiszę w czym problem w nowym temacie.
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
prz3m3k napisał/a:
piszę tutaj bo nie mam pojęcia jak zatytułować nowy temat.. niech mi ktoś pomoże co do tytułu nowego tematu albo pomoże tutaj, bo nie wiem co się dzieje. Na zdjęciach od czasu do czasu wyskakują takie artefakty:

[url=http://foteka.pl/b524b0bb2aecf4fa76e1c97c1e408baa][url=http://foteka.pl/mini/b524b0bb2aecf4f


Cześć.
U mnie taki problem występuje podczas kopiowania dużej ilości zdjęć z karty na dysk twardy i oglądania ich już zapisanych na komputerze. Ależ miałem stres na początku. Sprawdziłem później zdjęcia kolejno otwierając bezpośrednio z karty w aparacie- żadnych artefaktów nie było.

Karta SanDisk Ext. III 2 GB
 

prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
TomekS napisał/a:
Cześć.
U mnie taki problem występuje podczas kopiowania dużej ilości zdjęć z karty na dysk twardy i oglądania ich już zapisanych na komputerze. Ależ miałem stres na początku. Sprawdziłem później zdjęcia kolejno otwierając bezpośrednio z karty w aparacie- żadnych artefaktów nie było.

Karta SanDisk Ext. III 2 GB


u mnie niestety te błędy są już na karcie w aparacie, ale jak wpomniałem wcześniej kupiłem sandiska 1gb i zapstrykałem całą, obejrzałem w aparacie i ok, skopiowałem na kompa i wszystkie ok :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach