kaskasz  Dołączyła: 04 Sie 2007
[obiektyw] soligor 80-200 problem
dzień dobry. Dostałam obiektyw SOLIGOR 80-200, od strony korpusu jest oznaczenie K/AR.
Czy można ten obiektym zamontować do mojej K100?

dzięki pozdrawiam.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
kaskasz, podejrzewam, że jest to mocowanie kombinowane do Pentaxa i Ricoha. Da się podłączyć, ale uwaga! Dodatkowy styk do Ricoha może zakleszczyć się z napędem autofokusa!

Ja ten styk wyjąłem, bo mój Soligor 28/2.8, właśnie z dodatkowym stykiem - raz jakoś nie chciał zejść. Najadłem się trochę strachu, ale w końcu poszło. Tobie też polecam wyjąć, albo zalepić czymś, żeby nie wystawał.

A który to styk - najlepiej zrób zjęcie obiektywu od strony "dupki", i wystaw, to będzie wiadomo, co i jak, i czy w ogóle mam rację, że to to :-)

[ Dodano: 2007-08-12, 14:09 ]
U mnie wygląda to tak:

Usunięty styk zaznaczyłem strzałką. Czy u Ciebie jest podobnie?
 
kaskasz  Dołączyła: 04 Sie 2007
tak jest jakis dziwny pin: (sory za ta jakosc mam nadzieje ze cos uda sie tam zobaczyć)

[ Dodano: 2007-08-12, 14:15 ]
nie wiem co sie stało w tym zdjeciem u mnie ucielo kolory

[ Dodano: 2007-08-12, 14:19 ]
moze teraz bedzie widziać lepiej:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
z szybkiego googla wynika ze K/AR to bagnet Konica, z tych zdejec tez nie wyglada to na bagnet K...

ale moze ktos bardziej zorientowany sie wypowie

[ Dodano: 2007-08-12, 14:26 ]
http://www.pentaxforums.c...compatible.html
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kaskasz napisał/a:
u mnie ucielo kolory
...ponieważ wstawiłeś fotki jako załączniki - a to jest źle widziane. W zwiazku z tym załączniki zostały usunięte.

Polecam lekturę FAQ-a, a w szczególności co wolno, a czego nie wolno na Forum.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
ponieważ wstawiłeś

Wszystko wskazuje na to, że kaskasz jest dziewczynką.

Ponawiam po raz 128 pytanie: dlaczego załączniki nie zostaną po prostu wyłączone? Ta ciągła "walka" z nimi jest na przemian zabawna i irytująca. Ile można? :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:shock: :oops: mówiłem że muszę okulary zmienić ;-)
kaskasz, przepraszam!

Odn. załaczników - nie mają być używane. Ale nie są tez wyłączone zupełnie, z jakichś powodów. Mówiac szczerze, jestem za całkowitym wyłączeniem możliwości dodawania załaczników. Stanowisko oficjalne jest w wątku http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3506
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
z jakichś powodów

Które są zupełnie dla mnie niejasne. Dla tego 1% przypadków, gdy są dozwolone... (choć ni dydu nie wiem w końcu, kiedy i czy w ogóle) - czy warto się męczyć?
Cytat
Mówiac szczerze, jestem za całkowitym wyłączeniem możliwości dodawania załaczników

TAK! Podpisuję się wszystkimi 8-mioma kończynami!! (yyy.... skąd ich aż tyle? chyba za dużo kawy).
 
kaskasz  Dołączyła: 04 Sie 2007
jak kolega bEEf zauważył jestem płci żeńskiej mam na imię kaska. Obeicuje juz nie uzywać tych załączników...przyznaje sie faq jeszcze nie przeczytałam ale na pewno to zrobie. Co do tego obiektywu to jest to bagnet konica K/AR i nie da sie podobno tego podłączyć do pentaxa--nawet używająć jakiejś przejsciówki gdyż jakaś tam odległość od matrycy jest nieodpowiednia dokładnie nie wiem o co chodzi.
Wiec sprawa zakończona dzieki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach