grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
Wężyk Spustowy
Witam, przede mną kolejna wizyta w Polsce na zakupach akcesorii do Aparatu, i tak wlasnie zastanawiam się jaki wężyk spustowy wybrać, bo jak mialem Zenita, to byly tylko takie żyłkowe, a do Pentaxa sa juz Elektronicze.

Zobaczylem takie coś LINK

Są tam 4 wersje Wężyków, tylko ze nie wiem jaki bedzie bardzoej wygodny.
Dlatego pytam Was, moze ktos z was juz taki posiada lub inny i mógłby mi polecic.

Bardzo prosze o Posty na ten temat.

[ Dodano: 2007-08-16, 16:10 ]
Napotkałem jeszcze na taki wężyk LINK

Co powiecie też o nim??
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Nie wiem jak z jakością ale ten drugi wężyk jest chyba najwygodniejszy, bo naturalnie leży w dłoni :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam wersję D z pierwszego linku i nie narzekam.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wersja jednoprzyciskowa moim zdaniem jest bardziej praktyczna. Mam taki do ZX-5N i nie narzekam. Kupiłem od tego samego sprzedawcy....
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
czyli jednoprzyciskowa z pierwszego linku, czy drugiego jest lepsza??
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
dla mnie dwuprzyciskowa jest lepsza ,dwustopniowy przycisk jest dobry w body kiedy patrzysz w wizjer
 
skoku  Dołączył: 06 Lip 2007
dwuprzyciskowy radiowy ;) po co Ci kabel? ;)
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
Pierwsze słysze, zeby był Radiowy, moze wiesz w jakich cenach i gdzie taki mozna kupic?

i najwazniejsze czy taki radiowy spelnia takie same funkcje co normalny?
 
skoku  Dołączył: 06 Lip 2007
radiowy .. bedzie ;) - musze tylko ladnie obudowe dopracowac ;)
masz 2 przyciski - 1 ostrosc, 2 migawka.
zasieg - w dobrych warunkach do 100m - szyfrowana transmisja
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
Czy z bezprzewodowym w K100D można działać 'od tyłu', czy jest to podczerwień, a czujnik tylko z przodu?
 
skoku  Dołączył: 06 Lip 2007
nadajnik i odbiornik nie musza sie widziec -
w Warszawie (troche zaklocen tu jest w powietrzu) testowalem zasieg - na odleglosci 20m sterowanie dzialalo bez problemow
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
No dobra, ale gdzie takie cos kupic?
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
skoku napisał/a:
bedzie ;) - musze tylko ladnie obudowe dopracowac ;)


skoku jak dla mnie obudowa piękna być nie musi - chętnie zostanę beta testerem :-) Serio, jeśli będziesz miał działający egzemplarz z przyjemnością Cię od niego uwolnię, oczywiście za odpowiednią opłatą. Jak widzisz popyt jest.

Aha - najchętniej dwa przyciski + B.

Pozdro
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
skoku Dołączam się do pytania o szczegóły takiego radiowego pilota.
Nie muszę być beta-testerem, jakiś pomysł wykonania czegoś takiego chodził mi po głowie, ale, że potrzeba nie była zbyt silna, to odsuwałem to na później i później. Ale skoro już się za to wziąłeś, to chętnie Ci posekunduję a może nawet coś spłodzę... :-)

 
ian  Dołączył: 19 Kwi 2007
grzesiu1982 napisał/a:
No dobra, ale gdzie takie cos kupic?


np.: tu

albo tu

na allegro są te z mniejszym zasięgiem - tu ( dla niezorientowanych dodam , ze wezyk od Canona 400D pasuje miedzy innymi do K10D )
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
coś mi mówi że skoku zrobi zgrabniejszą wersję
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A ten pilot to, ma się rozumieć, będzie działał z DS/DL/K100D/K10D + Samsungi?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pewnie tak bo nie będzie zależny od odbiornika w korpusie tylko od tego dołączonego do wyjścia wężyka przynajmniej tak mi się zdaje
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
grzesiu1982 napisał/a:
Napotkałem jeszcze na taki wężyk LINK

Co powiecie też o nim??


Akurat ten mam z wtyczką kątową i dł 75cm. (WĘŻYK do Canon 400D,350D,300D,Pentax,Samsung)
Wygodny w użyciu i całkiem solidna robota. Spust działa tak jak w aparacie dwustopniowo. Wtyczka kątowa jest lepszym rozwiązaniem.
Można potraktować jako miły dodatek do pilota (zamiast) :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Melduję, że właśnie wczoraj dotarł do mnie z Hong Kongu wężyk taki, jak tu:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWN:IT&ih=020

Różni się od tego ze zdjęcia tym, że nie ma żadnego napisu na rękojeści. Cena z przesyłką ubezp. do Polski 14.98$, czyli ok. 42zł.

Jakość przyzwoita.
Wtyk bardzo dobry, wszedł z pewnym oporem, kabel bardzo dobry - miękkki, plastik na rękojeści średniej jakości, ale całość dobrze spasowana, skręcana - nie jakieś badziewie. Przycisk dwupozycyjny, bardzo wygodny z dużm skokiem i dobrze wyczuwalną granicą pomiędzy AF i spustem migawki. Przesuwana blokada spustu dla B. Pod spodem rękojeści wyprofilowanie dla palców. Rękojeść bardzo wygodna.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony :-D

[ Dodano: 2007-08-25, 13:56 ]
Aha, od zamówienia do odbioru 6 dni ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach