skoku  Dołączył: 06 Lip 2007
smiechoo napisał/a:
skoku napisał/a:
bedzie ;) - musze tylko ladnie obudowe dopracowac ;)


skoku jak dla mnie obudowa piękna być nie musi - chętnie zostanę beta testerem :-) Serio, jeśli będziesz miał działający egzemplarz z przyjemnością Cię od niego uwolnię, oczywiście za odpowiednią opłatą. Jak widzisz popyt jest.

Aha - najchętniej dwa przyciski + B.

Pozdro


witam
zmienie wtyczke z minolty na pentaxa i mozesz testowac
jak jestes dalej zainteresowany do daj znac na PW - dogadamy sie.

pozdrawiam
Skoku

ps. blokady migawki w moim nie ma, trzeba trzymac zadana ilosc czasu przycisk.
ale za to moze milion takich urzadzen pracowac obok siebie - nie tylko 16 jak w chinczykach
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dorzuce ze swojej strony "trzy grosze": nie powiem który kupić-powiem którego nie kupować.Oryginalnego pentaxa! Miałem oryginał akurat do z1p(myśle,że jest tu pełna analogia).Kupiłem uzywke za ok. 200zł.Po roku okazało sie,ze wskutek uzytkowania przerwała sie jedna zyła kabla przy wtyczce i całośc wylądowała w koszu(naprawa DOSYĆ TRUDNA-raczej prowizorka).Zatem jeśli uszkodzi sie taka samoróbka za 20-30 zł,to mniejsza strata-zresztą te z allegro po kilkanaście złoty bez problemu mozna naprawic-wystarczy kawałek obciać i ponownie przylutowac na stykach.Nie są zalewana tworzywem.

[ Dodano: 2007-08-26, 22:53 ]
Własnie zajrzałem na allegro-juz nie sa po kilkanaście złotych-tak było rok temu.Cóż,popularnośc pentaxa zaczyna dorównywac canonowi-także cenowo :evilsmile:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
O! Interesujący temat - właśnie rozglądam się za wężykiem do Z-1 - znalazłem kilka aukcji na ebayu z oryginalnymi Pentax Cable Switch F ale do licytowania jest jedna aukcja w GB - pozostałe mają ceny na poziomie 100zł w kup teraz. Dla mnie to jednak trochę dużo za, bądź co bądź, zwykły wężyk - zwłaszcza, że jak pisze MarWoj awarie przydarzają się nawet w oryginalnych konstrukcjach. Chciałem sobie zrobić samoróbkę ale mam kłopot z wtyczką - nie wiem czy jest to jakiś standard i jak się on nazywa (tki płaski trójwtyk ze zciętym rożkiem)? Zainteresowała mnie też konstrukcja skoku :-) - mógłbym prosić o jakąś fotkę jak taki zestaw wygląda?
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Wtyczka to MicroJack Stereo (ma 2,5mm zamiast 3,5mm jak standardowy MiniJack). Dostać można w każdym sklepie z częściami elektronicznymi lub... odzyskać kabel ze słuchawek do komórki (nie pamiętam tylko czy motoroli czy nokii) - ale to zawsze można na miejscu przymierzyć do aparatu :-)

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Jak wykonac taki kabelek za 3-4zł do pentax Z1
piotrecius, http://www.geocities.com/a_ov_c/cablef.htm
Jak wykonac taki kabelek za 3-4zł do pentax Z1

[ Dodano: 2008-03-01, 19:30 ]
MarWoj napisał/a:
Kupiłem uzywke za ok. 200zł
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-03-01, 19:32 ]
aflinta, w z1 chyba jest inne wejscie

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
No to właśnie nie jest jack tylko takie dziwne cuś:

Źródło: Bożydar Dimitrov
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Nie wiem czemu wydaje mi się, ze wszyscy o cyfrówkach piszą :oops:
No to masz jeszcze łatwiejsze zadanie, bo do pinów prosto się dostać opis masz zalinkowany przez Grizley :-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Grizley, dzięki za cenny link. Schemat miałem już wcześniej ale w tym linku od Ciebie jest fajny pomysł na wtyczkę pasującą do Z-1 :mrgreen: . Coś takiego pląta mi się bezużytecznie w pudełku od płyty głównej ;-)

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
No to właśnie nie jest jack tylko takie dziwne cuś:
W starym MZ- 5N użyłem wtyczki kabelka od karty dźwiękowej do CD-ROM-u :-P . Wystarczyła lekka modyfikacja( pilniczkiem)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dzięki za cenne sugestie :-B , poszukam jakichś bajeranckich przycisków i sklecę sobie taki wężyk. Kabelek od CD i czarną puszeczkę po Agfie Vista już mam :-D
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ja kupiłem taki wężyk i jak dla mnie jest najs . ;-)

http://allegro.pl/item321...ax_samsung.html
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ale ten z tej aukcji nie pasuje jest na minijack
a tu jest inny
klik
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Czaje czaje ;-) . Ale do pentaxów ten z mego linku chyba najrozsądniejszy ergonomia użytkowania większa niż takiego w pilociku od kluczyków.

ale co kto woli ... ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
TomaSzSz, a mógłbyś powiedzieć jak działa ta blokada? To jest rozwiązane mechanicznie (blokuje fizycznie wciśnięty górny przycisk) czy elektrycznie (zwiera odpowiednie styki, a przycisk górny zostaje zwolniony)? Ergonomia i wykonanie mi się podoba :-) . Jak mi nie wyjdzie samoróbka to kupię taki wężyk i zrobię tylko przejściówkę z jack'a na wtyczkę od CD.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Blokada bulb jest to rozwiązanie elektroniczne, czyli po przez przełącznik a nie mechaniczną blokadę, gdy jest przesunięty to górny spust nadal się wciska do połowy i do końca hehe jakoś tak .. :-P .
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
piotrecius, takim zrobiłem bulb gdy montowałem swój wezyk spustowy do kasetki

Tylko przełącznikiem dwu pozycyjnym
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ja miałem tez budować własny do kasetki ale nie mogłem znaleźć "na mieście" żadnych podzespołów ( dziura ..) i kupiłem ten z allegro.

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A ja powiem Wam ciekawostkę - wczoraj zamailowałem do tego sprzedawcy od wężyka, który posiada TomaSzSz z pytaniem o te nietypowe wtyczki do Z-1. Dzisiaj dostałem odpowiedź, że szczęśliwym zbiegiem okoliczności ma takie wtyczki i może zarobić taki specyficzny kabelek :-) . Cena wężyka z wtyczką do Z-1 wynosi 50zł z przesyłką - taką kwotę otrzymałem w mailu - nie wiem czy to jest także cena przy sprzedaży za pośrednictwem Allegro ale nie pytałem o czczegóły, ponieważ jak wcześniej pisałem planuję zrobić wężyk samodzielnie ;-) .
Tu podzielę się drugą ciekawostką. Odkryłem wczoraj przypadkiem, że puszeczki na filmy od Fuji mieszczą się pasownie w puszeczkach na filmy od Agfy :shock: :mrgreen: . Znalazłem już odpowiednią sprężynkę, blaszki z cynomosiądzu, długą śrubę z nakrętką, kabelek łączący dźwiękówkę z CD-ROMem, kilka zbędnych puszek po filmach Fuji i może z tego domowego recyklingu :-P powstanie wężyk spustowy obsługiwany jednym przyciskiem z mechaniczną blokadą przez obrót :-) .
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
piotrecius napisał/a:
Cena wężyka z wtyczką do Z-1 wynosi 50zł

zdzierca ;) taka oryginalna puszeczka wszelkiego zastosowania, u mnie w sklepie kosztuje ~1.30, Wierci sie w niej lub wypala otworek lekko szlifuje i wyglada jak orginał
Pozniej zrobie fotke jak ten mój wyglada.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Potwierdzam, okropny zdzierca; takie wtyczki to kupowałem swego czasu garściami, kosztują grosze, zarobić w nich żyły (przylutować/zacisnąć) to naprawdę nie jest problem, koleś elektronik pewnie ma zaciskarkę i robi to w 5 sekund.... Taki standard to się goldpin nazywa, prosić w sklepie elektronicznym o goldpina 3x1 na przewód (obudowa+konektorki).
O, nawet mam w szufladce takie... :-D
Do tego (pewnie w tym samym sklepie) obudowę, przycisk i włącznik taki przesuwny - raczej nie wyjdzie powyżej 10zł. Dodatkowo można nabyć takiego golpina męskiego, dolutować do tego trzy żyły, mini-jacka 2,5mm i przejściówka do K10 gotowa.

[ Dodano: 2008-03-03, 10:26 ]
Jeszcze w kwestii zdziercy: http://allegro.pl/item316..._z_blokada.html jest za 20zł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach