Zibi1006  Dołączył: 13 Lip 2007
Objawy niekompatybilności karty pamięci
Otóż...zalała mnie krew. No może nie dosłownie bo i płeć nie ta a i ran otwartych nie stwierdziłem.

Otóż do nowo nabytej kasetki kupiłem karty pamięci. Dwie, bo po lekturze postów poprzednich odradzających kupno jednej 4gb, po 2gb każda. Firma...hmm..karta łudząco przypomina karty kingstona ale bez charakterystycznego czarnego loga firmy. Na karcie widnieje napis ELITE PRO 2GB Memory Card. Ucieszony zabrałem się do testowania karty. Wpierw pstrykałem jpg'ami - wszystko ok. Ale gdy przeszedłem na RAW'y wystąpił problem. Zdjęcie niby zrobi i widać je na podglądzie, da się przybliżyć oddalić...ale gdy zmieni się na następne zdjęcie i chce się wrócić do poprzedniego pisze : cannot read this picture, lub invalid format. I tak w koło panie p*****. Cuż, myślałem że to przypadek więc wziąłem drugą karte (obie były formatowane w aparacie). Napstrykałem zdjęć (tym razem wyłączyłem podgląd bezpośrednio po zrobieniu fotki) i zgrałem zdjęcia na dysk kompa. A efekt był taki że jedne rawy się otwierają inne pisze : invalid format. Problemy z otwarciem miały wszystkie programy zaczynając od oprogramowania dołączonego do aparatu, irfan view a na PS'ie kończąc.
Co prawda mam jeszcze 512MB sandiska. Podobnie na niej zrobiłem test...żadnych problemów. Wszystko ładnie otwiera, kopiuje, podgląda.

Pytania jest następujące :
-ktoś z Was spotkał się z takim objawem niekompatybilności?
-[pytanie do Białostoczan 8-) ] gdzie w białym można dostać po "przystępnej" cenie karty pamięci?

ps. nie było by to wielką tragedią żeby nie poniedziałkowy wyjazd w Tatry....a z 512 MB to będe zmuszony jechać na JPG'ach i to nie poszaleje a jak zdjęcia się sknoci to na JPG'ach przy obróbce za dużo nie da sie wyratować. Pozdrawiam
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Zibi1006 napisał/a:
po lekturze postów poprzednich odradzających kupno jednej 4gb

Chyba nie dokładnie czytałeś, wiele razy było na forum o możliwym braku współpracy kart Kingstona. Wszyscy, którzy używają SanDiska lub GoodRama nie mają problemów.
W Białymstoku jest filia sklepu Komputronik, tam zapytaj. Jeżeli nie mają na stanie, sprowadzają na następny dzień.
http://www.komputronik.pl...katalog,kat,92/
 

Zibi1006  Dołączył: 13 Lip 2007
Hmm no ty chyba też niedokładnie przeczytałeś bo fakt karta jest podobna z wyglądu i naklejki do Kingstona ale kingstonem nie jest.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Zibi1006 napisał/a:
chyba też niedokładnie przeczytałeś

Przeczytałem.
Zibi1006 napisał/a:
ale kingstonem nie jest

To tym bardziej nie powienieneś czegoś takiego kupować. Wszelkie podróbki to wielka niewiadoma, albo będzie działać, albo nie. W efekcie duzo tańszy zakup robi się dużo droższy
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cytat
To tym bardziej nie powienieneś czegoś takiego kupować. Wszelkie podróbki to wielka niewiadoma, albo będzie działać, albo nie. W efekcie dużo tańszy zakup robi się dużo droższy
Całkowicie zgadzam się ze Zdano, tym bardziej, że karty pamięci to nie jest już teraz jakiś kosmiczny wydatek. Na prawdę warto dołożyć te parę złotówek więcej do tzw. świętego spokoju
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zibi1006, - sorki ale wlasnie zaplaciles za wlasna...................(tu wpisz pewne slowo) - kup karty jakiejs dobrej firmy :evil:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zibi1006, mieszkam na wsi ;-) wiec prawie nic tu nie ma, dlatego oferta www.agito.pl -- Sandisk -- na karty SD oraz na czytnik kart jest bardzo atrakcyjna - cena niższa, niż gdzie indziej, dostawa za 10,- kurierem, wszystko oryginał, czyli firma agito (jak się okazuje) niezwykle solidna i godna zaufania.
 

Zibi1006  Dołączył: 13 Lip 2007
Fafniak napisał/a:
Zibi1006, - sorki ale wlasnie zaplaciles za wlasna...................(tu wpisz pewne slowo) - kup karty jakiejs dobrej firmy :evil:


...za własną....kreatywność :P :) hehe dzięki za odpowiedzi, dzisiaj jade w poszukiwaniu czegoś "firmowego" :). Na swoje usprawiedliwienie moge dodać to że czytając jakiś wątek z tego forum (nie pamiętam dokładnie który) ktoś pisał że do swojej k10 ma właśnie 2gb elite pro i że wszystko ładnie działa. No niestety u mnie okazało się inaczej. Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zibi1006 napisał/a:
ktoś pisał że do swojej k10 ma właśnie 2gb elite pro
... wyjątek, który potwierdził regułę :evilsmile:
 

Zibi1006  Dołączył: 13 Lip 2007
Zorzyk....jesteś bezwzględny :evilsmile: :lol:

No nic, veni vidi i kupiłem. Sandiska. Co prawda droższe no ale póki co wszystko wskazuje na to że będzie dobrze. Co śmieszniejsze, sklepy fotograficzne, sklepy ze sprzętem rtv w cenie ok. 70zł oferowały co najwyżej sandiski 1GB a w sklepie komputrowym w takiej samej cenie identyczna karta z tym że o dwukrotnie większej pojemności. 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zibi1006 napisał/a:
w cenie ok. 70zł oferowały co najwyżej sandiski 1GB a w sklepie komputrowym w takiej samej cenie identyczna karta z tym że o dwukrotnie większej pojemności. 8-)
A nie zwróciłeś uwagi, że te za 70 zł mogą być szybsze i dlatego droższe ? Tak sobie patrzyłem na ceny i 1GB Ultra( szybsza karta) kosztuje właśnie ok. 70, a wolniejsza Sandiska 2GB właśnie ok. 70-80 zł.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
argawen napisał/a:
Zibi1006 napisał/a:
w cenie ok. 70zł oferowały co najwyżej sandiski 1GB a w sklepie komputrowym w takiej samej cenie identyczna karta z tym że o dwukrotnie większej pojemności. 8-)
A nie zwróciłeś uwagi, że te za 70 zł mogą być szybsze i dlatego droższe ? Tak sobie patrzyłem na ceny i 1GB Ultra( szybsza karta) kosztuje właśnie ok. 70, a wolniejsza Sandiska 2GB właśnie ok. 70-80 zł.


polak z natury patrzy na cene, a nie na jakosc towaru ktory kupuje...na szczescie sa tacy co sie ucza szybko i nie kupuja tandety :evilsmile:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Apollo na nieszczęście handluje kingstonami a te elit pro niestey gryzą się z Pentaxem.Oczywiście skoro w innych systemach jest ok to cóż chcieć.Tylko apollo jest przedstawicielem Pentaxa i nie pamięta o tym.Używam obecnie Sandiska i napewno nie kupię karty więcej w apollo.Pozdrawiam
 

Zibi1006  Dołączył: 13 Lip 2007
No własnie chodzi o to że nie ultry czy high speed tylko najzwyklejsze sandiski, aż taki ciemny nie jestem hehe. A różnica w cenie choć sklepy w jednej galerii dosyć pokaźne.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zibi1006 napisał/a:
A różnica w cenie choć sklepy w jednej galerii dosyć pokaźne.
Aaa...Galeria, to wszystko jasne. Tam to ceny mogą zupełnie różne. Nigdy w takich miejscach nie kupowałem karty. No..raz, jak kupiłem sobie pierwsza cyfrówkę Oly C 4000. Nosiło mnie i musiałem kupić coś na szybko :mrgreen:
 
jarekt  Dołączył: 22 Lip 2007
pawel1967 napisał/a:
Apollo na nieszczęście handluje kingstonami a te elit pro niestey gryzą się z Pentaxem.Oczywiście skoro w innych systemach jest ok to cóż chcieć.Tylko apollo jest przedstawicielem Pentaxa i nie pamięta o tym.Używam obecnie Sandiska i napewno nie kupię karty więcej w apollo.Pozdrawiam


Ja używam Kingstona 1 i 2 GB Elite Pro i jak na razie jest OK. Może kasetka w wersji super ma poprawiony software odpowiedzialny za zapis na SD
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Zibi1006 napisał/a:
Otóż do nowo nabytej kasetki kupiłem karty pamięci. Dwie, bo po lekturze postów poprzednich odradzających kupno jednej 4gb, po 2gb każda.


To cos dziwnego jedni polecali 2x 4gb inni 2x2gb a i znajda sie tacy co jeszcze inna konfiguracje podadza :D

Zibi1006 napisał/a:

ktoś pisał że do swojej k10 ma właśnie 2gb elite pro i że wszystko ładnie działa.


chocby ja takiec "cos" pislem :) tylko ja mam 2gb ultimate, i jasne ze dziala a jakby nie dzialalo to oddalbym aparat ( o ile to nie byla by wina karty :evilsmile: ).

Masz juz nauczke aby kupowac sparwdzone karty a nie jakies "noname", i o zgrozo jakies marne podrobki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
jasne ze dziala a jakby nie dzialalo to oddalbym aparat ( o ile to nie byla by wina karty :evilsmile: ).
I tak byś mógł zmieniał dłuższy czas. To nie producenci korpusów dają ciała, tylko kart. Po prostu nie spełniają parametrów.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
oddalbym aparat
A jakie typy/rodzaje kart SD zaleca Pentax?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
A jakie typy/rodzaje kart SD zaleca Pentax?
Zdaje się Sandisk i Lexar. Chyba było nawet w instrukcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach