zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie. argawen, słusznie napisałeś - w instrukcji. Jeśli chodzi o DS-a, to jeszcze Toshiba (tez napisane w instrukcji).

Dywagacje, że ktoś odeśle puszkę itd., podczas gdy nie stosuje się do zaleceń producenta zakrawają na żarty.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
No właśnie. argawen, słusznie napisałeś - w instrukcji. Jeśli chodzi o DS-a, to jeszcze Toshiba (tez napisane w instrukcji).
Tylko teraz jakoś nie mogę tego znaleźć :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...to jest na samym końcu (DS), zaraz tez poszukam ;-)

[ Dodano: 2007-08-19, 18:45 ]
:oops: Pamieć jest zawodna!

Na stronie 30. :
"Aby uzyskać informacje na temat zgodnosci kart SD, należy odwiedzić witrynę internetowa firmy Pentax (...)".

Nie mogę teraz tego znaleźć. W każdym razie, jak kupowałem swojego DS-a, to wyczytałem (właśnie pewnie gdzieś na stronie Pentaksa) o zalecanych typach kart SD, i Kingstona wśród nich nie było.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O ile pamiętam to zalecane przez Pentaksa to SanDisk, Toshiba i Panasonic.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
argawen napisał/a:
I tak byś mógł zmieniał dłuższy czas. To nie producenci korpusów dają ciała, tylko kart. Po prostu nie spełniają parametrów.

jezli producenci trzymaja sie standardow to widac nie ich wina.

tylko ze w instrukcji samsunga tego nie widze :]
jedyne co jest to to:
"SD/MMC Card (Up to 2GB guaranteed), SDHC Card (Up to 1GB guaranteed)"
"SD / SDHC memory card and Multi Media Card can be used with this camera."


a nic nie ma o jakich producentach kart. Swoja droga to jak pisza czytnik zgodny ze std sd i sdhc to ma czytac kazda karte wyprod. tym std.
To ze napisali ze zalecaja to moga sobie pisac :] co innego jakby napisali ze tylko te. Jak napisali ze czyta std. karty sd to ma czytac, i zakladajac ze kingoston robi wg std, wiec powod do reklamacji jak najbardziej podstawny. A jakby sie okazalo ze "ten typ tak ma" to do zwrotu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
zakladajac ze kingoston robi wg std,

Na jakiej podstawie? Bo "coś innego" czyta? Żart.
Cytat
do reklamacji jak najbardziej podstawny

Patrz wyżej.
Cytat
A jakby sie okazalo ze "ten typ tak ma" to do zwrotu.

Już Cię widzę, że biegniesz z puszką do sklepu z powodu karty. Paplanie dla paplania :-P
Podobno Yakumo łyka wszystko.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
kingoston robi wg std, wiec powod do reklamacji jak najbardziej podstawny
Wg. standardów, to nawet Chińczycy robią( Mam na myśli ich super tanie wyroby). Tylko potem okazuje się, że to tylko na papierze.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
bEEf napisał/a:
Na jakiej podstawie? Bo "coś innego" czyta? Żart.

troche spokojniej, napisalem wyraznie "zakladajac", a to spora roznica, swoja droga kazda z kart x10 chocby tym bardziej sana to juz odbiegaja od std.


bEEf napisał/a:
Już Cię widzę, że biegniesz z puszką do sklepu z powodu karty. Paplanie dla paplania


swoja droga ostatnio oddalem odtwarzacz mp3 poniewaz ... po instalacji linuxa na nim nie dzialal player, a w instrukcji nie bylo wyraznie napisane ze opr. jest na partycji :] wiec oddali mi forse. Wiec swoje gadki zostaw dla siebie. sam przed kupnem czytalem specyfikacje, jakby bylo cos nie tak to bym oddal/wymienil.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
swoja droga ostatnio oddalem odtwarzacz mp3 poniweaz ... po instalacji linuxa na nim nie dzialal player, a w instrukcji nie bylo wyraznie napisane ze opr. jest na partycji :]
He he, prawidłowo :-) .
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
no tak tylko ten player mi sie podobal :( i chcialem by naprawili/wymienili a juz nie mieli :(
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
vertiico napisał/a:

swoja droga ostatnio oddalem odtwarzacz mp3 poniewaz ... po instalacji linuxa na nim nie dzialal player, a w instrukcji nie bylo wyraznie napisane ze opr. jest na partycji :]


Kiedyś popularny był śmiech z powodu pisania instrukcji obsługi szufelki ze zmiotką, albo ostrzeżenia o tym, że ciasto z pieca albo herbata w kubku mogą być... gorące. W zasadzie wydawało mi się, że takie rzeczy to tylko w USA mogą się dziać, ale widać nadchodzi nowe... :-|
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
aflinta napisał/a:
W zasadzie wydawało mi się, że takie rzeczy to tylko w USA mogą się dziać
W "mojej" publicznej pralni, tuż za rogiem, na każdej pralce widnieje napis: DO NOT PUT ANY PERSON INSIDE
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
po instalacji linuxa na nim nie dzialal player, a w instrukcji nie bylo wyraznie napisane ze opr. jest na partycji :] wiec oddali mi forse
To chyba jakieś jaja :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
W "mojej" publicznej pralni, tuż za rogiem, na każdej pralce widnieje napis: DO NOT PUT ANY PERSON INSIDE
- ale rozumiem ze jestes twardy i nie przepuszczasz okazji zeby troche karuzeli z myciem w 50 stopniach troche zazyc ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba się uśmiechać to i zęby wymyje
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
swoja droga ostatnio oddalem odtwarzacz mp3 poniewaz ... po instalacji linuxa na nim nie dzialal player, a w instrukcji nie bylo wyraznie napisane ze opr. jest na partycji :] wiec oddali mi forse.

A napisali w instrukcji, że nie wolno miażdżyć playera czołgiem? :shock:
Czy ja wiem, czy jest się czym chwalić :-P
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
To chyba jakieś jaja

zalezy jak na to patrzysz, jakby wyraznie napisali to nie bylo by problemu. Mala glupia informacja, swoja droga oprogramowanie playera na partycji ( na tej samej co sa utwory mp3, ciekawe co ty bys zrobil jakbys sformatowal taka partycje ) to najglupszy pomysl, niestety ostatnio coraz bardziej spotykany.

btw
dla scislosci o oprogramowaniu nie bylo nic napisane ( bo w poscie uzylem stwierdzenia "nie bylo wyraznie napisane " ).

bEEf napisał/a:
Czy ja wiem, czy jest się czym chwalić

Dla Ciebie kazda informacja bedzie chwaleniem sie?

I zanim napiszecie kolejne bzdury, wlaczajac w to tekst o pralce pomyslcie dwa razy :]

[ Dodano: 2007-08-20, 13:20 ]
aflinta napisał/a:
Kiedyś popularny był śmiech z powodu pisania instrukcji obsługi szufelki ze zmiotką, albo ostrzeżenia o tym, że ciasto z pieca albo herbata w kubku mogą być... gorące. W zasadzie wydawało mi się, że takie rzeczy to tylko w USA mogą się dziać, ale widać nadchodzi nowe...

ciekawe jakbys sie usmichal jakby sie okazalo ze firmware np do pentaxa musi byc na karcie sd ( oczywiscie nie informowali by o tym ) , i jak np dasz format karty to masz problem :)
swego czasu tak dzialaly komputery co nie mialy dysku.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
vertiico, kiepski przy kład, bo:
a) nie sformatowałeś pamięci flash playera z jego poziomu tylko zewnętrznym narzędziem i urządzeniem
b) karta SD w aparacie w przeciwieństwie do pamięci falsh playera jest wymienna.

Nie bardzo rozumiem przykładu z komputerami bez dysków. Sporo takich urządzeń używałem... i naprawdę nie wiem o co Ci chodzi :)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ojj troche pomyslec:

aflinta napisał/a:
a) nie sformatowałeś pamięci flash playera z jego poziomu tylko zewnętrznym narzędziem i urządzeniem

wiec jakim cudem mialem to zrobic z playerka, chyba ze jakas kosmiczna kombinacja 2 przyciskow by to spowodowala :evilsmile:

w instrukcji z playerem bylo napisane ze jak beda "jakies"* problemy to sformatowac" partycje i problem zniknie :] w sumie 2 razy tak bylo napisane :) ( juz nie produkuja tego urzadzenia, a te nowe juz lepiej rozwiazali )

*uzylem jakies bo nie pamietm co tam bylo dokladnie napisane, juz dawno nie mam tego playera


aflinta napisał/a:
Nie bardzo rozumiem przykładu z komputerami bez dysków. Sporo takich urządzeń używałem... i naprawdę nie wiem o co Ci chodzi :)

to przeczytaj jeszcze raz :] i jeszcze raz az zrozumiesz a jak nie to omin ten post :]

i ciekawe czemu taki jeden czepialski nie przyczepi sie do slow "aflinta":
aflinta napisał/a:
Sporo takich urządzeń używałem
:mrgreen:
chyba ze do moich slow lubi sie czepiac.

I koniec, nie bede pisal juz o tym i wyjasnial, w koncu nie o tym jest ten post, i nie ja jestem autorem tego posta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach