sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nowy sensor CMOS APS-C Sony 12 MPix
Czyzby to co mialoby sie znalezc w nowym Pentaxie? Poki co pewnie w nowej Alfie na poczatku wrzesnia, w Pentaxie pewnie na poczatku przyszlego roku ;-) Ciekawe technologie redukujace szum, warto poczytac o tej nowosci:
http://www.sony.net/SonyI...072E/index.html
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat

Sample Price
40,000yen

Yeah!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
O, jednak CMOS, fajnie :-)
I cieszę się, że jest to APS-C. Zupełnie nie podzielam parcia na jakieś FullFramy, skutkujące brakiem kompatybilności nowych obiektywów i windowaniem ceny. Kto jak kto, ale Pentax raczej nie może sobie pozwolić na takie ekstrawagancje.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Kto jak kto, ale Pentax raczej nie może sobie pozwolić na takie ekstrawagancje.
Gadasz :mrgreen: . Pentax zawsze zaskakiwał, zawsze wymyślał coś dziwnego. Oczywiście było to niezrozumiałe, mnie w tej firmie mało co dziwi [ostatnio zdziwiła mnie marketingowa akcja i zapowiedzi zmian strategii w kontaktach z klientem, tylko, że póki co to jeszcze mamy siepień, a wszystko ma być od września/października...]
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tylko nie CMOS... Blee... Mam nadzieję, że zostaną przy CCD i wykorzystają lepiej NuCore'a...

[ Dodano: 2007-08-20, 11:09 ]
I do tego jeszcze 12 bitowe przetworniki, czynna powierzchnia fotoceli 5.49 um - przecież to krok wstecz...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ja jestem baaardzo zadowolony, mam teraz, oprócz K10d, Canona i mogę robić ptaszki przy ISO800, zdjęcia są ostre, piórka wyraźne. W Pentaxie szum dosyć duży, a piórka posklejane. Zaznaczam, że używam dobrych szkieł do tego celu, w Pentaxie Tamrona 300/2.8, a w Canonie Canona 300/4. Dlatego mam nadzieję, że K1d i K20d będą na CMOSach :->

[ Dodano: 2007-08-20, 17:29 ]
jaad75, może czasem warto dać krok wstecz ... żeby nie zabrnąć w ślepą uliczkę ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pentagram napisał/a:
mam teraz, oprócz K10d, Canona
Nikon poszedł na spacer? Sprzedałeś?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
nie, jest cały czas oblegany przez pracowników :->

[ Dodano: 2007-08-20, 17:50 ]
już nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem go na oczy ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
jaad75, może czasem warto dać krok wstecz ... żeby nie zabrnąć w ślepą uliczkę ;-)

Póki co, to ten sensor wygląda mi na ślepą uliczkę: po pierwsze CMOS, po drugie Sony, po trzecie znacznie mniejsza powierzchnia czynna pojedyńczego fotodetektora, po czwarte 12-sto bitowe przetworniki A/D, po piąte 12 MP upchane na APS-C - droga do nikąd...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bożesz jakie to szczęście że jestem kompletnym ignorantem i zupełnie nie zauważam na zdjęciach tego jakiej to matrycy użyto :mrgreen: Pentagram ja tam na ISO 800 nie narzekam.
Pozdrawia

Kurcze 12 megapixeli znowu będą zdjęcia więcej miejsca zajmować :-( 6 było jak dla mnie tip-top :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jaad75, przyznam Ci się, że mało mnie interesuje
Cytat
powierzchnia czynna pojedyńczego fotodetektora
, równie mało mnie interesują pozostałe punkty. Interesuje mnie tylko efekt końcowy: wydruk w drukarni, labie czy innym powielaczu ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
...Interesuje mnie tylko efekt końcowy: wydruk w drukarni, labie czy innym powielaczu ;-)

Ale na to składają się właśnie m.in. wszystkie te nieinteresujące Cię punkty... :mrgreen:
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
jaad75, zostań przy k10d. Nikt nie zmusza do kupowania nowej puszki z CMOSem
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Radzik napisał/a:
jaad75, zostań przy k10d. Nikt nie zmusza do kupowania nowej puszki z CMOSem

Tak, ale kiedyś w końcu ją zmienię i nie chciałbym, żeby okazało się, że Pentax przeszedł na CMOS-y...
A jeżeli już, to wolałbym np. coś w stylu Foveona...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
jaad75, co Ci nie pasuje w CMOSach? Wszyscy dookoła pieją z zachwytu, a ze zdjęć, które widziałem wynika, że przynajmniej nie są gorsze od CCD. Szumią mniej na 100%. Do tej pory jedynie Canon robił dobre CMOS-y, ale skoro Sony się wzięło, to ufam, że też będzie dobrze. I co jest nie tak w Sony? Te matrycę, którą masz i tak sobie cenisz, też zrobiło Sony. I tą w kasetce (IMO świetną) też. Jakoś nie widzę logiki w Twoich narzekaniach :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ktoś powiedział, że CyMeSy są lepsze do portretów, może jaad75 nie robi portretów :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Szumią bardziej z założenia, tylko, że są hardware'owo odszumiane na bardzo wczesnym etapie, ale mimo to szumią dalej porównywalnie z CCD (wystarczy obejrzeć RAWy). Mają gorsze odwzorowanie kolorów, zintegrowane przetworniki A/D (żegnaj NuCore) i kiepsko rozróżniają niskokontrastowe tekstury - mam wymieniać dalej? Jedyna zaleta, to to, że nie grzeją się tak jak CCD, więc są lepsze w przypadku długich ekspozycji i nie są tak prądożerne... Obie zalety nie są w stanie przysłonić mi wad... 8-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf niektórzy lubią narzekać :mrgreen:
IMHO dyskusja o wyższości CCD vs CMOS to tak jak dyskusja o wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego narodzenia
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czy przypadkiem CMOSa nie było w Sony R1?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michu napisał/a:
Czy przypadkiem CMOSa nie było w Sony R1?

Było i szumiało bardziej niż CCD...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach