Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Było i szumiało bardziej niż CCD...
- o abyla wersja R1 z CCD ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Chodzi mi o to, że "magiczny" CMOS w R1 szumiał bardziej niż CCD u konkurencji... Zresztą, konkurencja miała CCD tej samej firmy... :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Chodzi mi o to, że "magiczny" CMOS w R1 szumiał bardziej niż CCD u konkurencji...
- jakiej konkurencji...? Bo wedlug mnie musialby byc aparat pracujacy w trybie jak R1 z sensorem tej samej wielkosci tyle ze CCD....wtedy mozna powiedziec ze bardziej szumial...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Fakt, masz racje, matryca R1 pracowała w trybie ciągłym, więc siłą rzeczy bardziej się grzała...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pierwszy raz w internecie czytam, że CMOS ma gorsze odwzorowanie kolorów od CCD. Serio.
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
12 Mpx na APS-C? Ja 10 przeklinam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
12MPxl miał Nikon D2x. Jakość obrazu znakomita, a to było ładnych parę lat temu. Ponad 21MPxl ma nowy Canon 1Ds MkIII na FF, czyli w sumie coś pomiędzy 10 a 12 MPxl na APS-C. Problemem nie jest upchnięcie tych pikseli na danej powierzchni, tylko sprawienie, by dawało to odpowiednią jakość obrazu. Marudzenie więc o tym, że owe 12MPxl to kiepski pomysł będzie miało sens tylko i wyłącznie wówczas, gdy rzeczywiście obraz wynikowy będzie beznadziejny. Na razie przypuszczenia wszelkie są raczej bezpodstawne i żałosne.
Piszę to jako zadowolony użytkownik 6MPxl, któremu te pół tuzina MPxl w zupełności wystarczają.
 
bieda  Dołączył: 21 Sie 2007
bEEf napisał/a:
Pierwszy raz w internecie czytam, że CMOS ma gorsze odwzorowanie kolorów od CCD. Serio.


A ja czytałem wielokrotnie i CMOSy szczególnie w wydaniu canona zbierały kiepskie opinie użytkowników dotyczące odwzorowania odcieni ludzkiej skóry. CCD zawsze bardziej szumiały, ale zawsze ich zaletą (i chyba jedyną przewagą nad CMOSami) było właśnie odwzorowanie kolorów skóry.

Ja mam w lustrzance sensor CCD 6 mpix, która szumi mało, a i tak ograniczam się do ISO 100 i 200 (jedynie w ciężkiej sytuacji ISO 400 włączam) - zostało przyzwyczajenie ze slajdów i niechęć do używania programów odszumiających ;)

Trochę sobie nie wyobrażam tych 12Mpix w nowej puszce Sony - no ale pożyjemy zobaczymy. Na pewno ma byś szybki AF (taki z prawdziwego zdarzenia), wyciszone lustro i przyzwoita ergonomia.

pozdr
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Cytat
CMOSy szczególnie w wydaniu canona zbierały kiepskie opinie użytkowników dotyczące odwzorowania odcieni ludzkiej skóry

bieda, to prawda, ale jest to kwestia ustawienia. Canon ma coś takiego jak "color tone", pół dnia ustawiałem tym oraz natężeniem i kontrastem, żeby otrzymać w miarę wierne odwzorowanie kolorów. Udało się, prawie jak z Pentaxa ;-)
Przy wywoływaniu RAWów trzeba sobie stworzyć schemat własnego koloru i po sprawie.
 
bieda  Dołączył: 21 Sie 2007
Pentagram napisał/a:
Cytat
CMOSy szczególnie w wydaniu canona zbierały kiepskie opinie użytkowników dotyczące odwzorowania odcieni ludzkiej skóry

bieda, to prawda, ale jest to kwestia ustawienia. Canon ma coś takiego jak "color tone", pół dnia ustawiałem tym oraz natężeniem i kontrastem, żeby otrzymać w miarę wierne odwzorowanie kolorów. Udało się, prawie jak z Pentaxa ;-)
Przy wywoływaniu RAWów trzeba sobie stworzyć schemat własnego koloru i po sprawie.


A co jeśli korzystam tylko z jpgów?
Ale być może to nie jest wina tylko technlogii matrycy, a właśnie softu Canona i stąd takie stereotypy o CMOSie się narodziły.
Czyli jest nadzieja, że będzie dobrze ;)

pozdr
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
czytaliście, że nowy SonoCMOS ma prędkość sczytywania danych 10 kl/sek?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
ma prędkość sczytywania danych 10 kl/sek

Przeczytałam: prędkość szczytowania 10/sek :oops:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michu, 1Ds Mk.III ma fotodetektory takiej samej wielkości jak 8 megapikselowy Canon 30D - 6.4um...
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
@Michu
Mniejszy pixel to nie tylko większy szum, to także większe wymagania względem optyki.
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
goldenSo napisał/a:
@Michu
Mniejszy pixel to nie tylko większy szum, to także większe wymagania względem optyki.


Michu to wie ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Przeczytałam: prędkość szczytowania 10/sek
-hmmm :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Przeczytałam: prędkość szczytowania 10/sek :oops:


Wyrazy współczucia :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mygosia, aż nie wiem co powiedzieć, taka prędkość może zabić :->

[ Dodano: 2007-08-21, 21:41 ]
a na nagrobku napiszą, umarł na szczycie ;-)
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
Nie jeden by tak chciał 8-) :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wiecie - wy, faceci, to tylko możecie sobie pomarzyć o tym, żeby chociaż zblizyć się do tego wyniku ;-)
My, kobiety - możemy spróbować się zblizyć :-p

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach