Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
[ K10D] Awaria
Witam
Kupiłem Go 08.08.2007, wykonałem ok.200 zdjęć.
dzisiaj zrobiłem kilka i naraz zauważyłem że migawka się nie włącza( nie wykonuje żadnych zdjęć), aparat wydaje się sprawny elektrycznie, obiektyw nie probuje ostrzyć nie słychać żadnych ruchów lustra itp. Menu działa zdjęcia wykonane widać na podglądzie.Może ktoś wie co z tym fantem zrobić. Aparat kupiony w Warszawie na Głębockiej. Help
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lumix napisał/a:
dzisiaj zrobiłem kilka i naraz zauważyłem że migawka się nie włącza( nie wykonuje żadnych zdjęć), aparat wydaje się sprawny elektrycznie, obiektyw nie probuje ostrzyć nie słychać żadnych ruchów lustra itp
Moze spust ? Na manualu sprawdzałeś ? Znaczy na MF.
Spróbuj także przekonfigurować w menu, by autofocus zadziałał z klawisza af z tyłu korpusu.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A nie przestawiłeś na MF
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Z góry przepraszam za głupie pytanie... ale takie czasem pomagają w awaryjnych sytuacjach - Próbowałeś na innym komplecie baterii? Wiem, że przy wyładowaniu teoretycznie powinno pokazać "wyładowane", ale - może się coś zacięło. Inna możliwość - może coś się zwarło przy bagnecie - odkręć, przykręć z powrotem obiektyw... Otwórz, zamknij lampę... Coś może nie stykać.
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
sprawdzałem w różnych ustawieniach, i Af.c, AF.M i różne programy i wogule nie chce zrobić zdjęcia, sygnalizacia focusa nie błyska i nie świeci się, nawet lampa błyskowa nie strzela światłem, cosik mi się narobiło.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A nie przestawiłeś na MF

O, to to. MF - obiektyw nie ostrzy, aparat czeka na potwierdzenie. Może to to?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Lumix, jeszcze jedno głupie pytanie: jaki masz obiektyw zapięty, może jakiś manual albo z serii SMC-A?

[ Dodano: 2007-08-20, 22:02 ]
nie przecież ma mieć AF :oops:
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
bateria wyjęta i włożona ponownie, nie pomaga, nie jest na MF, obiektyw wyjmowałem i wpasowywałem kilka razy i nic kurde balans chyba mam pecha
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Swoją droga to nieładnie, kupiłeś 08.08.2007 i dopiero teraz się meldujesz :evil:
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
Obiektyw KIT 18-55 DA
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lumix, spróbuj jeszcze z tym klawiszem af z tyłu. Może to jednak spust. Tylko to trzeba w menu ustawić.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
Tylko to trzeba w menu ustawić.
Standardowo jest przypisany AF
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Może któreś z kółek nastawczych jest w pozycji "pośredniej". Znaczy, nie zakliknęło.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pewnie coś padło, czyli serwis. Osobiście spróbowałbym wgrać nowszy soft, najprawdopodobniej nic to nie da, ale może jakiś impuls coś odwiesi. Przykre to co Ci się przytrafiło, współczuję :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Standardowo jest przypisany AF
Możliwe, nigdy tego nie ruszałem.
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
Jak serwis to gdzie ? i w jaki sposób sprzęt należy dostarczyć, z tego co się orjętuję to serwis prowadzi firma APOLLO czy jakoś tam
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Lumix napisał/a:
Jak serwis to gdzie ? i w jaki sposób sprzęt należy dostarczyć, z tego co się orjętuję to serwis prowadzi firma APOLLO czy jakoś tam
Na www.pentax.pl w zakładce serwis masz wszystkie dane i namiary
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Spróbuj go "zresetować" - ustawienia fabryczne wiem, że w niektórych aparatach to pomogło.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lumix, A nie lepiej oddać do sklepu ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Lumix, żaden serwis! Idź do sklepu, w którym kupiłeś i zażądaj wymiany na nowy. I nie daj się zwieść, że Ci odeślą do naprawy czy coś. Gdzieś na forum jest wątek o prawach konsumenta i tym co robić, jak sprzęt nie działa.
Jak oddasz do serwisu to naprawa może trwać długo, długo, zwłaszcza, że pewnikiem aparat do germańców pojedzie. Ale i tak sklep (jako gwarant) ma 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach