tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
D300 i D3 - Nikon prezentuje nowości
D300 - CMOS 12,1Mpx, live view, nowy AF

D3 - pełnoklatkowe 12,1Mpx :-D , ISO 25600
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
D300 - CMOS 12,1Mpx, live view, nowy AF

D3 - pełnoklatkowe 12,1Mpx :-D , ISO 25600


FF coraz bliżej ludu, jakieś 4 lata daję... Nieźle Nikoś przywalił. Zwróćcie uwagę na także pełnoklatkowe szkło 14-24 :))
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dlatego szkła DA mimo wszystko są pełnoklatkowe -coś mi się wydaje, że i Pentaks, zgodnie z chodzącymi tu i tam słuchami, pracuje nad FF [bo BF już zaimplementował z powodzeniem, tylko się wycofał z tego :mrgreen: ].

Szkoda, że 12-24 i 10-17 nie są tak zupełnie pełne, ale cóż, to już ekstremalne ogniskowe na FF.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tref napisał/a:
tylko się wycofał z tego
Pewien jesteś ? :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Dlatego szkła DA mimo wszystko są pełnoklatkowe


A z której strony? Bo mój 12-24 pohula na pełnej klatce dopiero od 18mm.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Toż dopisałem na dole, że bez 2 szkieł. A swoją drogą, nadal nie wiem jak jest z 50-135 :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W to ISO 25600, to ja za bardzo nie wierzę, natomiast ISO 6400 będzie prawdopodobnie na poziomie ISO800-1000 z APS-C, co samo w sobie jest rewelacją... Stabilizacja również przestaje być tak atrakcyjna, gdy ma się ISO 1600 i więcej, o szumach nie większych niż obecnie np. ISO 400...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
D3 - no w końcu puszka dla mnie :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pytanie do bardziej obeznanych: czy w tej chwili jeśli chodzi o APS-C to istnieją możliwości aby coś jeszcze z tego wycisnąć? opłacalne możliwości przy obecnej technologii? .... iii tak teoretyzując jeśli teraz już jakość jaką oferuje cyfra jest na naprawde przyzwoitym, żeby nie powiedzieć miejscami znakomitym poziomie (byłem na wystawie gdzie 100% zdjęć zrobiono cyfrą i to w sporej ilości nie cyfrankami, format 30x40 i naprawde :shock: ) to co się stanie (co może się stać) jeśli za pare(naście) lat FF dopracują do granic opłacalnej możliwości na poziomie dzisiejszej APS-C? :roll:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys, a co ma być? Będzie dobrze 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, (tak podpuszczam, bo dawno nie było na forum około-sprzętowej rozpierduchy, ale nie mów nikomu 8-) )
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
bo dawno nie było na forum około-sprzętowej rozpierduchy, ale nie mów nikomu 8-) )
Niedługo będzie, jak tylko parę osób kupi nowe SDM-y Pentaxa :mrgreen:
Ale puszka Nikona D3 bardzo mi sie podoba. Ma nawet pozycjonowanie horyzontu :-P .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://www.dpreview.com/n...entaxz10s10.asp

To jest dopiero nowość. Nie trzeba było czekać nawet dwóch dni na odpowiedź Pentaksa. Nowe aparaty (Optio Z10 i S10) już za rogiem, miejmy nadzieję, że będą godnie konkurować z produktami konkurencji.

Już nie mogę się doczekać.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie trzeba było czekać nawet dwóch dni na odpowiedź Pentaksa
Ale rozpierducha... Opad szczeny dosłownie. Nawet JPGa mają. No to chłopaki z Asahi już pozamiatali rynek.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oglądając pdf-a D3, zauważyłem, że nawet dołożyli kalibrację AF z możliwością dopasowania 20 modeli szkieł. idą w ślady Canona ?

[ Dodano: 2007-08-23, 21:36 ]
Michu napisał/a:
No to chłopaki z Asahi już pozamiatali rynek.
Juz od dawna, tylko inni tego nie zauważyli :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
S10 mi się podoba. I ma taki ładny, Pikusiowy kolorek :mrgreen: zupełnie jak seicento ->

źródło: autolubarciak.p


źródło: coref.it


żródło: dpreview.com

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślę, że ze względu na nie możność opanowania FF/BF, to rozsądne wyjście. I pewnie Pentax też wrzuci to do menu (obok schabowego).
Mi tak na prawdę w tych Nikonach brakuje zintegrowanego dzwonka z roweru Wigry3. Byłby totalny full wypas.
Zauważyłem bowiem - przeglądając wszelkie fora sprzętowe, że tylko u nas nastapiła totalna zlewka premier Nikona/Canona. Hmmm... Czyżbyśmy nie byli onanistami?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
przeglądając wszelkie fora sprzętowe, że tylko u nas nastapiła totalna zlewka premier Nikona/Canona.
Ciężko się pisze na klawiaturze jedną ręką.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
http://www.dpreview.com/news/0708/07082314pentaxz10s10.asp

To jest dopiero nowość. Nie trzeba było czekać nawet dwóch dni na odpowiedź Pentaksa. Nowe aparaty (Optio Z10 i S10) już za rogiem, miejmy nadzieję, że będą godnie konkurować z produktami konkurencji.

Już nie mogę się doczekać.


A ktoś tu mówił, że nikt na forum nie poleca kompaktów Pentaxa ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I pewnie Pentax też wrzuci to do menu (obok schabowego).
Tylko boję się, by to nie była kaszanka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach