ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
D300 ... matryca Sony, potwierdzone przez pracownika Sony :)

ciekawe jak z D3
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
D300 ... matryca Sony, potwierdzone przez pracownika Sony
Przez woźnego?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ma1y napisał/a:
D300 ... matryca Sony, potwierdzone przez pracownika Sony :)

ciekawe jak z D3

Nawet jeśli to prawda (Nikon twierdzi co innego, ale z D2X też tak było), to nie jest to dokładnie ta sama matryca, którą Sony pokazało kilka dni temu...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
A z której strony? Bo mój 12-24 pohula na pełnej klatce dopiero od 18mm.
czyli masz mniej więcej to samo jak założysz 12-24 do APS-C.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie ma co porównywać D200 to jest model technicznie z wyższej półki niż K10 a jego następca będzie lepszy i nie ma wtym nic nienormalnego.D200 posiadał dwie funkcje bardzo przydatne fotografującemu imprezy.Pierwsza to ostrzenie całą grupa sensorów szybkie i sprawne w praktyce to podświetlanie jest lepsze niż AF w K10.Druga sprawa to możliwość zrezygnowania z przedbłysku z jednoczesnym pomiarem światła błyskowego przez obiektyw.Niestety Pentax w K10 się nie popisał ,można jedynie pracować na automatyce błysku lampy i to tyle.Ale przecież D200 kosztuje sporo więcej od K10 i trudno mieć do Pentaxa pretensje coś za coś.A te modele są nowe i lepsze od ich poprzedników.Pozdrawiam
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
wedle tego com wyczytał u Nikona
to obydwie matryce są Nikona,
choć wcale nie znaczy to ze je wyprodukowali,
zaprojektowali i zlecili komuś


http://www.grapheine.com/...bbf8c17375595d5
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Nie ma co porównywać D200 to jest model technicznie z wyższej półki niż K10 a jego następca będzie lepszy i nie ma wtym nic nienormalnego
Pewnie, Pentax jest we wszystkim gorszy. Należy kupić Nikona D200 za niezłą kasę, albo i D300 i będziemy wniebowzięci.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ciekawe, czy zamieszanie związane z Hoyą jakoś wpływa na Pentaksowy R&D. Coś cicho o 645D. Cisza przed burzą?
A propos burzy - nie zgubił ktoś pary czarnych skarpet na zachód od Krakowa (Jarek????). O różowe majtki to już nie pytam, bo to nie to forum. Jakby co, są u mnie do odebrania.
Dementuję pogłoski, że znalazłem też oponę i owce na balkonie.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Szpajchel, Ty mnie z burzą nie denerwuj, bo jak w nocy żona sobie przypomniała, że jest pranie na balkonie i kazała mi je zdejmować, to omal sam z tego balkonu razem z tym praniem nie poleciałem, tak w pewnej chwili przywiało.

PS. Ale pranie było białe, więc czarne skarpety z pewnością nie są moje. :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Michu napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie trzeba było czekać nawet dwóch dni na odpowiedź Pentaksa
Ale rozpierducha... Opad szczeny dosłownie. Nawet JPGa mają. No to chłopaki z Asahi już pozamiatali rynek.

No nie gadaj - ale Divix-ów to nawet D3 nie ma i tym nie poskoczą :mrgreen: no i ACDsee for PENTAX 3.0 też nie dostaną.
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
szpajchel napisał/a:
Coś cicho o 645D. Cisza przed burzą?

http://www.amateurphotogr...ews_139145.html
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
http://www.amateurphotogr...ews_139145.html

To ciekawe, co teraz jest ich priorytetem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
nie zgubił ktoś pary czarnych skarpet na zachód od Krakowa (Jarek????).
To nie ja - w tym tygodniu chodzę w różowych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ciekawostka -synchronizacja z lampą
D3 - 1/250s _________D2Hs - 1/250 __ D2X - 1/250
D300 - 1/320 ________D200 - 1/250

Jak rozumiem, wyścigu w górę nie będzie, bo ISO załatwić ma nieużywanie lamp :-P
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
szpajchel napisał/a:
Cytat
http://www.amateurphotogr...ews_139145.html

To ciekawe, co teraz jest ich priorytetem?


Lustrzanka z mocowaniem obiektywów K i matrycą 24x36mm :?:
:-D :-D :-D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
FF coraz bliżej ludu, jakieś 4 lata daję... Nieźle Nikoś przywalił.

Blizej ludu? Za blisko 20000 zl? Matko, ludzie, wy naprawde wszyscy macie super prace i dochody :-D

Cytat
Zwróćcie uwagę na także pełnoklatkowe szkło 14-24 :))

Wczesniej byla (i jest) pelnoklatkowa Simga i to nawet 12-24 ;-)

[ Dodano: 2007-08-27, 11:15 ]
jaad75 napisał/a:
W to ISO 25600, to ja za bardzo nie wierzę, natomiast ISO 6400 będzie prawdopodobnie na poziomie ISO800-1000 z APS-C, co samo w sobie jest rewelacją...

O ile nie zastosowali jakis "cudow-niewidow" to bez przesady. ISO800 z APS-C bedzie blizsze ISO ~2000 z FF zakladajac, ze matryca jest w identycznej technologii i z identyczna iloscia piksli. Podejrzewam, ze producentem obu nowych matryc jest Sony, wiec na pewno beda z czasem porownania D300-D3, to sie okaze "w praniu" ;-)

Cytat
Stabilizacja również przestaje być tak atrakcyjna, gdy ma się ISO 1600 i więcej, o szumach nie większych niż obecnie np. ISO 400...

Jesli wykorzystujesz wolniejsze czasy migawki, zeby np. rozmyc ruch, lub korzystac z panningu, to stabilizacja nadal nieodzowna.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
To powiem kilka słów, znajomy był na prezentacji obu nowych puszek i generalnie wszystkim szczeny poopadały przy D3, fotki robili na iso25600 i oglądali na laptoku i wyglądały bardzo obiecująco, bardzo mały szum i minimalna utrata szczegółów na tym iso, wizjer wielki jak stodoła i AF jak formuła 1 + te dwa nowe szkła 14-24 i 24-70 oba f=2,8 super zestaw, no niestety nie dla mnie, ze względów finansowych :-P
No i coś bliżej ludu czyli D300, poprawili i tak już świetny AF, szumy jak powiedział mój znajomy posiadacz D200, na iso6400 na poziomie iso400 w D200 i tak samo bardzo minimalna utrata szczegółów na wysokich iso, generalnie Nikoś dołożył do pieca dla kawuna :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ziieeeew...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak to dobrze, że Pentaks nas nie zawiedzie i pozostanie niszowym producentem niszowych lustrzanek z nieosiągalną dostępnością. Moim zdaniem powinien zaskoczyć konkurencję pokazując na targach 645DII z SDM. Oczywiście zgodnie z tradycją data wypuszczenia na rynek pozostałaby nieznana przez najbliższe 6 lat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach