mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
alez te cyfry ludzi oglupiaja - nieprawdaz? :-/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sylwiusz napisał/a:
O ile nie zastosowali jakis "cudow-niewidow" to bez przesady. ISO800 z APS-C bedzie blizsze ISO ~2000 z FF zakladajac, ze matryca jest w identycznej technologii i z identyczna iloscia piksli. Podejrzewam, ze producentem obu nowych matryc jest Sony, wiec na pewno beda z czasem porownania D300-D3, to sie okaze "w praniu" ;-)

Zauważ, że przetworniki są 14-bitowe, a czułość natywna tej matrycy, to 200-6400... Software'owe podbijanie, software'owym podbijaniem, ale natywne czułości są bardzo obiecujące... No chyba, że to marketingowa sciema...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Zauważ, że przetworniki są 14-bitowe, a czułość natywna tej matrycy, to 200-6400... Software'owe podbijanie, software'owym podbijaniem, ale natywne czułości są bardzo obiecujące... No chyba, że to marketingowa sciema...

Szumy z przetwornika C/A sa marginalne przy szumach generowanych przez sama matryce, wiec te 14 bitow da tu niewiele pod tym wzgledem. Moga byc za to inne rozwiazania, pisalem juz o tym w watku o nowej matrycy Sony, ktora pewnie znalazla sie w nowym Nikonie. Zycie zweryfikuje to dokladnie, juz wkrotce ;-)

[ Dodano: 2007-08-28, 07:47 ]
tomecki napisał/a:
...szumy jak powiedział mój znajomy posiadacz D200, na iso6400 na poziomie iso400 w D200...

Tiaaaa, a swistak dalej zawija... :-D Moze poczekajmy na bardziej wywazone, obiektywne opinie a nie suche teksty fanatykow Nikona, ktorym na sam widok nowosci swojej firmy podskoczylo cisnienie i rece zaczely sie trzasc ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tomecki napisał/a:
iso6400 na poziomie iso400 w D200 i tak samo bardzo minimalna utrata szczegółów na wysokich iso
nie wierzę. Nie dla tego że mam cos do Nikona aparaty bardzo fajne ale taki tekst to po prostu bzdura skąd nagle taki skok technologiczny? Widzialem zdjęcia z CMOS 10mpix Canona na iso 1600 i nie uwierzę że nagle udało się zrobić takie cudo co to ma 12mpix i ma tak niskie szumy.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Podobno to 6400 wygląda tak (klik).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to to 6400 wyglada na oko gorzej niz 1600 w K10D, ktory ma w zasadzie taka matryce jak D200 ;-) Mam za to sample z pelnoklatkowego D3 - JPEGi prosto z aparatu na iso3200. Wygladaja naprawde ladnie, mniej wiecej jak iso640-800 w K10D, no ale tutaj powierzchnia fotoceli jest wieksza niz w matrycy 6 MPix APS-C ;-) Dla ciekawskich:
http://nasdwoje.e9.pl/d3/_EF22344.JPG
http://nasdwoje.e9.pl/d3/_EF22348.JPG
Tak czy inaczej wyglada na to, ze Nikon solidnie dal tym razem po tylku Canonowi, ktorego 40D jednak sporo zostal w tyle za D300 :-D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hmm, nie wiem jak ktoś może reklamować swój produkt jako narzędzie dla paparazzi :roll: Poza tym, jeśli ktoś nagrywa materiał reklamowy, to powinien się umieć ubrać lub mieć kogoś, kto go "ubierze".
Temu panu już dziękujemy [ale wizerunek firmie dorabia]
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A mnie dziwnie brzmi Nikon... Chyba ciężko byłoby mi wrócić do takiej wymowy - jakaś kaleka mi się wydaje... Ale w sumie brytyjczycy i (co najważniejsze) japończycy też tak wymawiają...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze szkoda ze nie mam czasu teraz ale mozn aby zrobic filmik reklamowy K10D przy ktorym ta pseudo produkcja nikona to amatorka...... :evilsmile:

potrzebne by byly:

deszczownica ( mozna samemu zrobic)
kamera z dobrym statywem
swiatlo (6-7 lampek)
jazda lub w ostatecznosci starszy gramofon ktory ktos przerobi na bardzo plynnie sterowana podstawe......
3x K10D + najnowsze gwiazdki (deszcz)
+ kupe starszego szkla........

ktos pisze sie na "produkcje" ? :evilsmile:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
Poza tym, jeśli ktoś nagrywa materiał reklamowy, to powinien się umieć ubrać lub mieć kogoś, kto go "ubierze".

tereferek, jak by to ująć "prawdziwy produkt" obroni się sam i nawet taki pan mu nie przeszkodzi w sprzedaży :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
tereferek, jak by to ująć "prawdziwy produkt" obroni się sam i nawet taki pan mu nie przeszkodzi w sprzedaży
- pitu pitu......jeno i drugie ma znaczenie....
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A zauważyliście, że do D300 grip ma być takiego samego typu jak do kadyszki? (bez tego patyka wkładanego do pojemnika na baterie).

Kolejna rzecz przejęta od Pentaxa! :evilsmile:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Kolejna rzecz przejęta od Pentaxa! :evilsmile:

:mrgreen: Szczególnie że po zastosowaniu gripa w D300 wzrasta szybkość aparatu z 6kl/s na 9kl/s, no ale jeśli nawet to zacny protoplasta ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki, Pentaks oferuje po podpięciu gripa inne ciekawe funkcje. Nie wiem czy powinienem zdradzać takie tajemnice, ale skoro nie jesteś oświecony [z żółto-czarnego powodu rzecz jasna] napiszę:
- zestaw aparat-grip robi się cięższy
- dostajesz gratis drugi wyzwalacz migawki [duplikowanie podzespołów zapewnia mniejszą awaryjność całości [ patrz poduszki powietrzne w autach, niektóre mają po kilkanaście]
- im więcej sprzętu nosisz, tym jesteś bardziej pro [funkcja tylko dla niektórych]
- dodatkowe pokrętło jakie posiada grip pozwala na wyładowanie energii po nieudanej sesji
- uciekająca modelka może zostać zatrzymana niczym lassem, jeśli wprawna ręka fotografa nada odpowiednią trajektorię odkręconemu od korpusu gripowi. Wówczas nadal wyposażony w aparat pstrykacz może wykonać wymarzone zdjęcie

:evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tereferek, przestań ściemniać tylko mów o co Ci chodzi? :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Strasznie mi sie ten D3 podoba :oops:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
Strasznie mi sie ten D3 podoba

Rozpalać już ognisko :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tref napisał/a:
Strasznie mi sie ten D3 podoba :oops:

Mnie też, zresztą podobnie jak D300...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
Strasznie mi sie ten D3 podoba

I te oto historyczne słowa niech zapadną nam głęboko w naszych świadomościach :mrgreen:
P.S. Świat się kończy tereferek zmienia obóz :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach